Sebamed

Daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų savo sveikatą vertina gerai

Daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų savo sveikatos būklę vertina kaip labai gerą arba gerą, rodo naujas tyrimas.

Apklausos metu Lietuvos gyventojų buvo klausiama, kaip jie vertina savo esamą sveikatos būklę: ar jų sveikata yra labai gera, gera, vidutiniška, bloga ar labai bloga. Taip pat Lietuvos gyventojų buvo paklausta kokiomis sveikatos problemomis šiuo metu jie skundžiasi.

Daugiau nei pusė (55 proc.) Lietuvos gyventojų savo sveikatos būklę vertina kaip labai gerą arba gerą (atitinkamai 14 proc. ir 41 proc.). Trečdalis (33 proc.) lietuvių savo sveikatą vertina kaip vidutinišką, devintadalis (11 proc.) savo sveikatą vertina blogai, o 1 proc. – labai blogai.

Beveik pusė (47 proc.) Lietuvos gyventojų teigia nesergą jokiomis ligomis, kita pusė įvardino įvairius sveikatos negalavimus su kuriais šiuo metu jie susiduria. Daugiausiai lietuviai skundėsi sergą širdies ar kraujagyslių ligomis. Šį negalavimą įvardino 16 proc. apklaustųjų. 9 proc. teigė, kad jie turi regėjimo problemų, 8 proc. įvardino sergantys jungiamojo audinio ligomis (sąnarių ligoms, artritu, osteochondroze, podagra, osteoporoze), 7 proc. lietuvių skundžiasi nuolatiniu nuovargiu, išsekimu, 6 proc. teigia, kad juos vargina nerimas, bloga nuotaika. Įvairias kitas ligas vardino mažesnė Lietuvos gyventojų dalis.

„Nors daugiau nei pusė vertina savo sveikatos būklę gerai, tačiau kas antras mūsų visuomenės suaugęs gyventojas turi vienų ar kitų nusiskundimų dėl sveikatos ar serga rimtomis ligomis. Tai rimtas signalas Lietuvos sveikatos apsaugos sistemai ir sveikatos politikai. Kas devintas suaugęs gyventojas skundžiasi nuolatiniu nuovargiu, išsekimu, bloga nuotaika ar nerimu – kaip teigia medicinos srities specialistai, šie negalavimai ir susirgimai yra šiuolaikinio gyvenimo būdo, patiriamo streso, fizinės bei psichinės įtampos rezultatai. Apklausos duomenimis, šie negalavimai – antroje vietoje po labiausiai Lietuvoje tarp suaugusių gyventojų paplitusių širdies ir kraujagyslių ligų”, – apklausos duomenis komentuoja RAIT valdybos pirmininkė Inga Nausėdienė.

Apklausos duomenimis, vyrai bei jaunesnio amžiaus (18-35 m.) Lietuvos gyventojai rečiau skundėsi įvairiais sveikatos sutrikimais. Vyriausio amžiaus (55-74 m.) gyventojai labiau skundžiasi širdies kraujagyslių, jungiamojo audinio, endokrininės sistemos, akių ligomis. Moterys dažniau nei vyrai skundžiasi nuovargiu, išsekimu, endokrininės sistemos ligomis, galvos skausmais, skrandžio, žarnyno bei alerginėmis ligomis.

Apklausa atlikta š.m. liepos 14 – 26 dienomis, apklausta 944 18-74 m. nuolatinių Lietuvos gyventojų.

Diena.lt

Avevita klinika

TAIP PAT SKAITYKITE