Biorythm

Atsakymas dėl ŽIV – testas per vieną minutę

Vilniaus Rotušės aikštėje išdygo miestiečiams neįprasta palapinė. Joje nemokamai, greitai ir anonimiškai galima pasitikrinti dėl ŽIV (žmogaus imunodeficito viruso) ir atsakymą išgirsti per vieną minutę.

Praeidami pro palapinę, vilniečiai ją nužvelgia įtariais ir ne itin maloniais žvilgsniais, – tokios prevencinės akcijos jiems naujiena. Užsieniečiai stabteli – buvo matyti, kad žmonės supranta, kas čia vyksta, tuo labiau, kad ant palapinės puikuojasi AIDS sergančio krepšininko Earvino „Magico” Johnsono portretas su šūkiu „ŽIV – gyvenimui ne kliūtis!” Šią akciją surengė ŽIV/AIDS paveiktų moterų ir jų artimųjų asociacija „Demetra”.

„Mūsų akcijos tikslas toks: ŽIV nereikia bijoti – su ŽIV galima gyventi”, – sakė „Demetros” vadovė Svetlana Kulšis.

„Žmonės mėgsta sakyti: „Manęs šita infekcija nepalies”. Bet juk gali paliesti ir garantuotas niekada negali būti. Kada palietė, irgi gali nežinoti. Mums labai svarbu, kad visuomenėje mažėtų baimė pasitikrinti”, – sakė gydytoja Rūta Jarašūnienė.

Kvietimas dalyvauti akcijoje buvo išsiųstas įvairioms organizacijoms ir įvairiems asmenims, taip pat ir prezidentei Daliai Grybauskaitei. Buvo atsakyta, kad prezidentė sveikina ir palaiko tokią akciją.

Viešai dėl ŽIV yra pasitikrinęs Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Baracas Obama.

„Demetros” darbuotojai su savimi turi apie 500 greitųjų testų. Palapinė Rotušės aikštėje bus atvira iki 19 val.

Diena.lt

Avevita klinika

TAIP PAT SKAITYKITE