Rawpowders

Alergiją sieja su klimato kaita

Žiedadulkių kiekiai pastaruosius 6 metus vis augo, tad tai gali būti susiję su stiprėjančiais alergijos simptomais, mano Italijos mokslininkai.

Genujos universiteto mokslininkai registravo žiedadulkių kiekį, žiedadulkių sezono trukmę bei žmonių jautrumą penkių tipų žiedadulkėms Bordighera regione 1981-2007 metais.

„Tyrinėdami aiškiai apibrėžtą regioną mes pastebėjome, kad vidutinė temperatūra išaugo, o tai prailgino kai kurių augalų žiedadulkių sezono trukmę, vadinasi ir visų žiedadulkių kiekį”, – Naujajame Orleane (JAV) vykusiame Amerikos alergijos, astmos ir imunologijos akademijos suvažiavime teigė tyrime dalyvavęs dr. Walteris Cononica.

Kaip praneša „The Daily Telegraph”, tyrimo metu padaugėjo pacientų su alergija, tačiau neaišku, ar tai susiję su prailgėjusiu žiedadulkių sezonu ar su savaiminiu alergijų vystymųsi.

„Ilgesnis žiedadulkių sezonas bei didesni žiedadulkių kiekiai, žinoma, gali pabloginti ar sustiprinti alerginio rinito simptomus”, – Naujajame Orleane italų mokslininkų rezultatus komentavo su tyrimu nesusijusi medikė Estelle Levetin.

Healthy Feed

TAIP PAT SKAITYKITE