Avene

10 patikimų imuniteto stiprinimo būdų

10 patikimų imuniteto stiprinimo būdų

Nepaisant to, kad pasaulyje pilna mikroorganizmų, kuriais galime užsikrėsti kiekvienas iš mūsų, tačiau daugelis dažniausiai esame sveiki. Už gerą sveikatą turėtume būti dėkingi savo imuninei sistemai, kuri puikiai susidoroja su įvairiais virusais ir gina mus nuo ligų sukėlėjų.

Vis dėlto, jei imuninė sistema nusilpusi, organizmui kovoti su virusais gali būti sudėtinga, todėl dalinamės patarimais, kaip tinkamai pasirūpinti savo imunitetu, kad šis būtų tvirtas.  Pakankamai miegokite ir stenkitės vengti streso. Miego trūkumas ir streso perteklius padidina hormono kortizolio kiekį, kurio ilgas padidėjimas organizme slopina imuninės sistemos gebėjimus susidoroti su užkrėtimais.  Venkite tabako dūmų. Tabakas kenkia imuninės sistemos apsaugai ir padidina bronchito ir pneumonijos riziką kiekvienam rūkančiam ar šalia dūmų stovinčiam asmeniui.

Vartokite mažiau alkoholio. Besaikis alkoholio vartojimas silpnina imuninę sistemą ir didina pažeidžiamumą plaučių infekcijoms.

Valgykite daug daržovių, vaisių, riešutų ir sėklų. Šie produktai aprūpins jūsų organizmą maistinėmis medžiagomis, kurių reikia jūsų imuninei sistemai. Atlikti tyrimai su vyresnio amžiaus žmonėmis parodė, kad vartojant daug šios rūšies produktų, jų organizme pagerėjo antikūnų atsakas į vakciną, saugančią nuo Streptococcus pneumonijos.

Apsvarstykite probiotikų turinčių maisto produktų ir papildų vartojimą. Tyrimai rodo, kad probiotikų papildai sumažina kvėpavimo takų ir virškinimo trakto infekcijų dažnį. Taip pat įrodyta, kad fermentuoti pieno produktai sumažina suaugusiųjų ir vaikų kvėpavimo takų infekcijas.

Rinkitės vitaminą D. Sutiksite, kad šaltuoju metų laikotarpiu beveik kiekvienas patiriame vitamino D trūkumą. Per mažas vitamino D kiekis organizme yra susijęs su didesne kvėpavimo takų infekcijos rizika, nusilpusio imunitetu, bloga nuotaika bei nuovargiu, todėl ypač žiemos metu rekomenduojama rinktis papildus, turinčius didelį vitamino D kiekį. Vienas tokių – „Detrical Vitaminas D3 2000 IU“, kuris padės palaikyti normalią imuninės sistemos veiklą, normalią kaulų būklę, normalią raumenų funkciją ir dantų būklę.

Įtraukite į savo mitybą česnaką. Česnakuose yra plataus spektro antimikrobinių medžiagų, todėl jis yra viena geriausių imuninę sistemą stiprinančių priemonių. Siekiant optimalaus rezultato, rekomenduojama valgyti česnaką šviežią.

Išbandykite imuninę sistemą palaikančias žoleles. Jei sergate pasikartojančiomis infekcijomis ir jūsų imunitetas yra nusilpęs, apsvarstykite galimybę vartoti imunitetą palaikančias žoleles, tokias kaip Azijos arba Amerikos ženšenis, lietuviškas astragalas (kitaip žinomas, kaip kulkšnė).

Pasigaminkite ežiuolės tinktūrą. Ši tinktūra, vartojama reguliariai, padidina imuniteto apsaugą nuo kvėpavimo takų infekcijų.

Healthy Feed

TAIP PAT SKAITYKITE