Nobel biocare

Noriu pradėti sportuoti – ką turiu žinoti?

Noriu pradėti sportuoti - ką turiu žinoti?

Sportuoti gali visi, pradėti tai daryti – niekada nevėlu. Pasiryžimas tapti fiziškai aktyvesniam – visada sveikintinas, tačiau pravartu atkreipti dėmesį į keletą dalykų.

Jei niekada anksčiau nesportavote, pirmiausia reikėtų įvertinti savo fizinę būklę ir galimybes. Dažnai būtent netinkamai pasirinktas treniruočių tipas ar intensyvumas sutrukdo pasiekti gerų rezultatų – žmogus prastai jaučiasi, dingsta motyvacija ir sportas nebeteikia džiaugsmo. Negerai, jei, degdami entuziazmu pulsite sportuoti kaip pašėlę – taip elgdamiesi, persitempsite ar net patirsite traumą. Kita vertus, nereikia savęs nuvertinti – galbūt galite daugiau, nei jums atrodo, ir vertėtų išbandyti net tas sporto šakas, apie kurias anksčiau nepagalvojote? Labai pravartu pasitarti su asmeniniu treneriu, kurio rekomendacijos padės treniruotis efektyviau. Pradėję sportuoti, nebijokite pamėginti kuo įvairesnių treniruočių – vieno sėkmės recepto nėra, skirtingiems žmonėms tinka labai skirtingi treniruočių režimai, skirtingos sporto šakos. Gerai, jeigu jus įkvepia geriausio draugo ar mėgiamos įžymybės pavyzdys, tačiau atminkite, kad lygintis su kitais neverta. Svarbu yra paisyti savo galimybių bei įsiklausyti į savo organizmą. Labai geras būdas rasti sau tinkamiausią sportą – bandyti įvairias treniruotes ir stebėti savo savijautą tiek sportuojant, tiek po treniruotės. Reikia atsižvelgti ir į asmenybę bei temperamentą – aktyviems, mėgstantiems varžytis tinka kitokios sporto šakos nei ramiems ar droviems žmonėms. Tas pats pasakytina ir apie sportui tinkamiausią laiką – „vyturėliai“ bus produktyvesni ryte, o „pelėdoms“ labiau tiks vakarinės treniruotės.Siekiant optimaliausių sportinių rezultatų nevalia pamiršti mitybos – net geriausias treniruočių planas nueis niekais, jei maitinsitės netinkamai. Tai, ką valgote ir geriate prieš ir po treniruotės lems ne tik sporto rezultatus, bet ir bendrą savijautą ir gali pagerinti arba pabloginti organizmo būklę, todėl geriausia prieš pradedant sportuoti pasikonsultuoti su asmeniniu treneriu, dietologijos ar sporto mitybos specialistu.

Svarbu ir tai, kodėl ryžotės sportuoti. Vienokia treniruočių programa reikalinga metantiems svorį, kitokia – auginantiems raumenų masę, dar kitaip sportuosite, jei norėsite lavinti ištvermę, lankstumą ar sutvirtinti tik tam tikrus raumenis. Gali būti ir taip, kad jūsų tikslas pirmiausia – ne kūno tobulinimas, o poilsis nuo darbų ir kasdienių rūpesčių. Tuomet greičiausiai tiks „linksmesnės“ sporto šakos: šokiai, zumba ir pan., o gal kaip tik savo ramybe patrauks joga ar tai či. Šiuo atveju fizinėje veikloje svarbiausia bus psichologinis komfortas ir gera emocinė savijauta, o sportiniai pasiekimai bus mažiau reikšmingi.

TAIP PAT SKAITYKITE