Kalanetika – saugi, žemo intensyvumo, lėto tempo mankšta. Joje rasime jėgos treniruočių, tempimo, baleto pratimų, jogos asanų, kuriuos apjungia kineziterapijos principai. Nėra skubėjimo, staigių judesių, kvėpuojama laisvai ir ramiai. Mankšinamasi skambant ramiai muzikai, akcentuojamas judesių taisyklingumas, kūno sąmoningumas, plastiškumas bei moteriška elegancija. Kalanetika tinka bet kokio amžiaus ir pajėgumo žmonėms – jauniems ir seniems, liekniems ir apkūniems, fiziškai stipriems ir silpniems, nėščiosioms arba tik pagimdžiusioms moterims.
Sportuoja net karalienės?
Treniruotė tinka besiskundžiančioms nugaros, kaklo srities nuovargiu, sėdimo darbo, nėštumo bei netaisyklingos laikysenos sukeltais skausmais.
Treniruotės paskirtis – stiprinti kūną, ugdyti lankstumą, taisyklingą laikyseną. Be didelio vargo yra išryškinamos unikalios kūno linijos, formuojamas proporcingas, grakštus kūno siluetas.
Šią mankštą praktikuoja net Didžiosios Britanijos karališkosios šeimos moterys bei daugelis Holivudo žvaigždžių. Idėja sukurti kalanetikos pratimų kompleksą kilo JAV balerinai Callan Pickney po ilgos kelionės į Rytus, išbandžius jogos poveikį organizmui. Ją nuolat kamavo stuburo ir sąnarių skausmai, įgimti kūno defektai. Ieškodama veiksmingų receptų, C. Pickney keliavo po Himalajus, domėjosi vietos gyventojų šokiais, medicina, joga. Jai kilo mintis sukurti pratimų kompleksą, kuris padėtų ne tik numesti svorio, bet ir pagerintų savijautą.
Poveikis
Kalanetika nuo kitų sporto rūšių skiriasi tuo, kad atliekant statiškus tempimo pratimus labai veiksmingai treniruojami gilieji raumenys, kurie gyvybiškai svarbūs laikysenai. Laikysena yra viena pagrindinių nugaros negalavimų priežasčių. Netaisyklinga laikysena performuoja raumenų darbo pasiskirstymą, formuojasi netaisyklinga kūno ašis, persiskirsto kūno svorio centras.
Giliųjų raumenų treniravimas:
- Mažina nugaros skausmą;
- Formuoja atletišką sudėjimą;
- Formuoja taisyklingą laikyseną ir padeda išvengti įvairių negalavimų bei skausmo.
Pulsavimas – tai išskirtinis kalanetikos požymis, kuris padeda sukurti jėgos treniruotės efektą. Jau po kelių treniruočių pastebimai sutvirtėja gilusis poodinis sluoksnis, dailėja figūra: riebalai nyksta, o raumenys tvirtėja.
Emocinė savijauta
Lėti švelnūs judesiai, rami aplinka, pasitempimas ne tik tobulina laikyseną, suteikia pakylėjimo, lengvumo jausmą, bet ugdo savistabą ir budrumą. Kalanetikos mankštos metu įgauname vidinės ramybės, atrandame artimą ryšį su pačia savimi. Sąmoningai atlikdamos pratimus išgyvename „čia ir dabar“ pojūčius, ramiai ir objektyviai pažvelgiame į savo gyvenimo įpročius ir elgesį, lengviau keičiame požiūrį, randame naujų išeičių ir sprendimų.
Kokia mankštos nauda?
- Imame lieknėti, greitėja medžiagų apykaita;
- Gerėja savijauta ir didėja energingumas;
- Stabdomas organizmo senėjimo procesas;
- Atsipalaiduojame nuo kasdienių rūpesčių;
- Didėja raumenų tonusas;
- Tampame lankstesnės, grakštesnės;
- Įgauname vidinės ramybės, labiau pasitikime savimi.
Kaip rasti motyvacijos pradėti mankštintis?
Norit pradėti mankštintis – kaip rasti motyvacijos? Siekiant atsakyti į šį klausimą patariama atsižvelgti į savo būdo bruožus, asmenybę.
Viena dalis puikiai pajėgia sportuoti savarankiškai, kitiems reikalingas postūmis iš šono. Dažnai patarti, motyvuoti ir palaikyti gali treniruočių draugai, su kuriais galėsite dalintis patirtimi, nepatirti nuobodulio, be to buvimas tarp panašaus tikslo siejamų žmonių , suteikia saugumo jausmą.
Jeigu tingu sportuoti namuose, Jus puikiai motyvuos sertifikuota kalanetikos trenerė Gintarė šokio ir sveikatingumo studijoje „Asorti“. Kalanetika 5 kartus per savaitę, norinčioms siekti tikslų, stangrinti kūną, lavinti lankstumą, koordinaciją, ištvermę bei jėgą. O prie viso to, pasijusti grakščia ir moteriška, pailsėjusia ir kupina jėgų – lyg ant sparnų.
Moterys, būkite gražios, sveikos ir laimingos. Būkite savimi, būkite unikali.