Mollers

Kineziterapija vandenyje

Kineziterapija vandenyje

Vandenyje galima atlikti daugelį gydomosios mankštos pratimų, taikomų salėje, tačiau kūnas palengvėja maždaug 10 kg, todėl daug lengviau judėti ir lavinti judesius, pratimai atliekami be skausmo.

Pasak reabilitacijos ir slaugos centro „Gemma“ kineziterapeuto Luko Morkūno, mankšta baseine lavina ir stiprina raumenų jėgą, tonusą, sąnarių paslankumą. Hidroterapija, arba gydymas vandenyje, mažina įtampą nugaros srityje, kojų tinimą ir venų sąstingį, gerina medžiagų apykaitą, širdies ir kraujagyslių bei kvėpavimo sistemų veiklą, gerina nuotaiką, miegą.

„Vandens poveikis žmogaus kūnui ypatingas. Taip yra todėl, kad vanduo sukuria savotišką pasipriešinimą. Jame visi pratimai daromi daug lėčiau (maždaug 4 kartus) negu sausumoje. Toks lėtas sportas vandenyje ypač rekomenduojamas tiems žmonėms, kurie negali sportuoti intensyviai. Pavyzdžiui, turi problemų dėl nugaros, sąnarių ar raiščių“, – sako kineziterapeutas Lukas Morkūnas. Vanduo padeda dirbti giliesiems juosmeninio korseto raumenims, kurie yra atsakingi už mūsų nugaros „sveikatą“, – kuo jie stipresni, tuo menkesnė tikimybė skųstis nugaros skausmais.

Kineziterapija vandenyje gali sumažinti skausmus, sutvirtinti sąnarius ir silpnus raumenis.

  • Šiltas vanduo sumažina raumenų tonusą, palengvina apsunkintus judesius.
  • Vanduo panaikina sąnarinių paviršių apkrovą ir padidina judėjimo laisvę.
  • Vandens pasipriešinimas leidžia sustiprinti raumenis, palaikyti ir pagerinti koordinaciją, pusiausvyrą, eiseną ar net laikyseną.
  • Mankšta vandenyje didina pasitikėjimą savimi, ypač jei asmuo negali judėti sausumoje dėl skausmo, pooperacinių apribojimų, traumos ar ligos.
  • Aerobinė treniruotė vandenyje pagerina širdies ir kraujagyslių sistemos būklę, bei leidžia sumažinti riebalų kiekį žmogaus kūne.

Vanduo palankiai veikia neurologinių sutrikimų turinčių pacientų sveikatą.

TAIP PAT SKAITYKITE