Nobel biocare

Jodo svarba ir vėžio bei kitų ligų gydymas jodu

Daugelis žino, kad jodas reikalingas gerai skydliaukės veiklai palaikyti ir apsaugoti nuo Strumos (Gūžys) – padidėjusi ir išvešėjusi skydliaukė. Bet jodas turi daug platesnę funkciją ir gali būti naudojamas gydant net tokias ligas kaip vėžį ar diabetą.

Kiek reikia jodo?
Šiandieną Lietuvoje daugelis žmonių gauna pakankamai jodo, kad išvengtų Gūžio ligos (riekia , kad skydliaukė pasisavintų apie 50 mikrogramų (1mg (miligramas)=1000 mikrogramų )per dieną, gerai skydliaukės veiklai palaikyti rekomenduojama 140 mikrogramų per dieną.
Beje, 70% jodo randama raumenyse ir riebaluose, 20% odoje ir tik 3% skydliaukėje.

Kaip nustatyti ar jums trūksta jodo?
Nustatyti galima darant kraujo testą arba surenkant 24 val šlapimą. Bet šie testai nemažai, kainuoja ir šlapimo testas yra labai nepatogus.
Žymus jodo trūkumas pasireiškia padidėjusios skydliaukės požymiais. Taip pat daromi skydliaukės hormonų testai, kaip TSH, T3 (triiodothyronine) ir T4(thyroxine). TSH yra skydliaukės veiklą stimuliuojantis hormonas ir kai trūksta jodo, jo gaminama daugiau, kad stimuliuoti jodo paėmimą į skydliaukę iš kraujo ir taip kompensuoti jo trūkumą. Ir būtent dėl to padidėja ir išvešėja skydliaukė. T3 ir T4 dažniausiai būna sumažėję. Dar skydliaukės problemų gali būti dėl seleno trūkumo. Nes selenas reikalingas enzimui iodothyronine-5- deiodinase, kuris paverčia T4 į T3. Tokiu atveju T4 lygis būna pakilęs, o T3 sumažėjęs.
Bet reikia prisiminti, kad T3 yra daug stipresnis ir potencialesnis nei T4 ir todėl T3 kraujyje cirkuliuoja daug mažesnis kiekis ir jis labai griežtai kontroliuojamas. T3 yra aktyvus skydliaukės hormonas reguliuojantis medžiagų apykaitą. Jie jo lygis būna sumažėjęs tai sulėtėja medžiagų apykaita, pradeda augti svoris, jaučiamas nuovargis, letargija, mieguistumas ir dažniausiai diagnozuojam hypohyroidizmas – sulėtėjusi skydliaukės veikla.

Kaip namuose nusistatyti ar jums trūksta jodo?
Yra paprastas metodas kaip nusistatyti jodo trūkumą. Žinoma jis nėra 100% tikslus, bet dažnai atspindi jodo lygį organizme. Tereikia nusipirkti kalio jodido iš vaistinės ir patepti kelio kvadratiniu centimetrų zoną ant pilvo ar kitos kūno vietos. Tik nevilkėkite gerų drabužių, nes susidėmės. Jei jodas nuo odos išnyksta greičiau nei per 24 valandas tai reiškia, kad jūsų organizmui trūksta jodo. Žinoma, dalis to jodo tiesiog išgaruoja, bet dalį organizmas pasisaviną. Daugeliui žmonių jodas išnykstą per keletą valandų ar bent jau per naktį. Asmeniškai tepu jau kokį mėnesį ir ryte jodo nei kvapo.

Todėl jei jodas išnyksta greičiau nei per 24 val galite pradėti tepti jodą ant odos. Šis metodas yra geriau nei per virškinamąjį traktą, nes jodas ir ypač dažniausiai naudojamas kalio jodidas gali sunaikinti naudingas žarnyno bakterijas. Jei norite vartoti oraliniu būdu, tai geriau vartoti Nascient jodą, kuris kainuoja brangiau, bet teigiama, kad žarnyno floros nežaloja, nes visas yra pasisavinamas, kol pasiekia storąjį žarnyną.
Kelp jodas dėl netirpumo gali net užblokuoti skydliaukę, todėl reiktų šiuos papildus vartoti atsargiai.

Jodą reikia vartoti su selenu

Jodą vartoti reikia su selenu, nes selenas reikalingas vienam skydliaukės enzimui(I iodothyronine 5′-deiodinase), kuris dalyvauja hormoną T4 (tiroksinas, pasyvi hornmono forma) pavečiant į T3 (aktyvi hormono forma). Ir tai taip pat svarbu vartojantiems tiroksiną (sintetinis hormonas naudojamas sulėtėjusiai skydliaukės veiklai gydyti), nes jei nebus seleno tai organizmas jo nepavers į T3 ir todėl tiroksino vartojimas dažnai neišsprendžia skydliaukės problemų.Žinoma, tai nereiškia, kad seleno vartojimas išspres visas skydliaukės problemas.

Skydliaukei kenkiantys augalai

Kai kurie augalai gali pakenti skydliaukės veiklai ir jei jums yra skydliaukės problemų tai jais reiktų vartoti saikingai arba ne visiškai atsisakyti. Šie produktai vadinami goitrogenais, jie susijungia su jodu ir taip blokuoja jodo pasisavinimą. Goitrogenai yra kopūstines šeimos augalai brokoliai, kopūstai, alfalfa (liucerna), rapsų aliejus, taip pat soja, kuri daugeliu atveju nėra sveikas maistas. Soja taip pat turi phyto estrogenu, kurių perteklinis kiekis sutrikdyti kitų hormonų balansą. Dar skydliaukei labai kenkia chloras (iš chloruoto vandens ir per dušą), todėl reikia filtro, bent jau Brita filtrą reiktų įsigyti, taip pat dušo filtrą, jei jūsų vanduo yra chloruojamas. Dar kenkia bromas, kuris dažnai naudojamas miltams balinti.
Jodo šaltiniai

Jodo geriausi jodo šaltiniai yra jūros produktai( žuvis, jūros augalai), jodo taip pat dedamą į druską, bet dėl druskos jodo kokybės ir pasisavinimo diskutuojama. Priedo jei druska dedama yra termiškai apdorojamus produktus tai daugelis jodo išgaruoja. Dar jodo yra prie jūros esančių vietovių ore, todėl kvėpavimas tokiu oru naudingas. Dar jodo turi spirulina ir chlorela, bet šie produktai turi B12 analogų ir vartojimas dideliais kiekiais net gali sukelti B12 trūkumą ir mažakraujystę bei pažeisti periferinius nervus.

Vėžio gydymas jodų

Gyd. Sircus ir kai kurie kiti jodą naudoja gydyti vėžį. Tai dar vienas pigus vėžio gydymo metodas. Apie vėžio gydymą soda rašiau praėjusį kartą. Bet vėl įspėju, kad šis metodas nėra gerai patikrintas ir nėra garantijos, kad jis kiekvienam padės. Nepaisant to tai gana saugus metodas ir be didesnių pašalinių efektų. Geriausiai tinka odos vėžiui ir melanoma tiesiog tepama jodu.

Taip pat gydomas krūtų vėžys ir kiti vėžiai ir tepama tiesiog ant odos kur yra vėžio paveikti organai.
Kad sustiprinti efektyvumą galima naudoti ir oraliai, bet kaip sakiau tada geriau naudoti ne kalio jodidą o Nascient iodine. Oraliai tai tiesiog įlašinama keletą lašų į stiklinę vandens ir geriamą. Dėl oralių dozių yra skirtingų nuomonių. Vartojant profilaktikai užtenka 1-2 lašus, bet gydant vėžį reikia daugiau.

Toksiškumas

Toksiškumo nepastebėta vartojant iki 1000 mikro gramų = 1mg per dieną ( apie 1-2 lašus, bet priklauso nuo stiprumo), daugiau nei 2mg gali būti per daug, bet čia oficialios rekomendacijos. Taip pat jei yra jodo trūkumas organizmas jodą pasisavina daug efektyviau ir todėl staigios didelės dozės gali būti toksiškos, todėl pradėti nuo mažų dozių.

Mega dozės

Dr. Flechas savo pacientams kartais pataria net iki 100mg per dieną ir teigia, kad vartojant po tokią didelę dozę organizmas jodu prisisotina per 6 savaites ir po to pakanka 50mg. Gyd. Brownstein mano, kad užtenka 12.5mg per dieną. Bet vartojant tokias dideles dozes ilgą laiką gali būti pavojinga todėl siūlau pradėti nuo mažų, taip pat po jei vartojama didelės dozės reikia pasidaryti kraujo testą ir stebėti jodo lygį. Bet daugeliu atveju geriau vartoti per odą, nes tada organizmas žino kiek jam reikia ir kaip prisisotina jo tiesiog nebe paima ir palieka ant odos paviršiaus. Taip pat jodas yra gana reaktyvus ir kai kurie teigia, kad dideli jodo kiekiai gali paskatinti laisvųjų radikalų gamybą organizme.

Jodo trukumas ir krūties cistos

Jodo trūkumas skatina cistų vystymąsi krūtyse ir kituose organuose ir po kurio laiko cistos gali išsivystyti į vėžinį auglį.

Jodas ir diabetas

Dr. Flechas teigia, kad jodu trūkumas yra viena iš diabeto priežasčių ir jodo vartojimas padidina insulino jautrumą. Todėl sergant II diabetu galima vartoti bent jau profilaktines dozes. Bet žinoma, vien jodo išgydyti diabetą nepakaks reikia pakeisti dietą, pradėti sportuoti, taip pat vartoti kitus mineralus, kaip cinką, chromą, vanadį ir magnį bei B grupės vitaminus.

Jodas ir hormonai
Dr. Flechas teigia, kad žemas jodo lygis kraujyje asocijuojasi su hyper estrogenine būkle (padidėjęs moteriškų hormonų – estrogenų lygis), kuri gali sukelti diabetą, krūtų ir kitos rūšies vėžius. Beje tik nedarykit mamogramų nes jos nieko bendro su vėžio apsauga neturi ir priešingai tik skatina vėžį, nes krūties audinys yra labai jautrus radiacijai. Šiluminė tomografija yra daug saugesnis metodas.

Jodas ir depresija

Dar jodas padidina receptorių jautrumą neurotransmitoriams (nervinius signalus perduodantiems chemikalams), kaip serotoninas, dopaminas, GABA( gama amino butyric acid). Šie chemikalai labai svarbūs smegenims ir jų trūkumas ar receptorių nejautrumas gali sukelti depresiją ir nemigą. Todėl jodo vartojimas gali būti naudingas sergantiems depresiją ar kenčiantiems nuo nemigos. Bet vėlgi depresijos ir nemigos vien jodu greičiausiai išgydyti nepavyks, todėl reikia derinti su kitais metodais ir terapijom.

Skatina sunkiųjų metalų pasišalinimą

Jodo vartojimas skatina sunkiųjų metalų šalinimą iš organizmo, bet palieką organizme reikalingus metalus, kai geležį, cinką ir kt.

Jodas ir vandens dezinfekcija

Jei kur nors keliaujate po trečio pasaulio šalis kur vanduo yra užterštas, tai jodo lašas i geriamą vandenį jį dezinfekuoją ir toks vanduo yra gana saugus gerti. Vienas gydytojas dirbdamas Afrikos šalyse ir naudodamas šį metodą nesusirgo nei vieną užkrečiama bakterine ar virusine liga.Bet kaip sakiau gali sunaikinti ar sumažinti gerą žarnyno florą.

Jodas sumažina alergines reakcijas

Aminorūgštis rūgštis histidinas yra perverčiamas į histaminą, kuris gaminamas esant alerginei reakcijai ir sukelia odos niežėjimą ir kitus simptomus. Jodas blokuoja histidino pavertimą į histaminą ir taip sumažiną niežėjimą, bet šis metodas nėra geriausias alergijų gydymas, nes negydoma priežastis.

Jodas ir nėštumas

Nėštumo metu labai svarbu kad mama gautų pakankamai jodo, nes esant jo trūkumui vaikas gali būti žemesnio intelekto. Po gimimo jodas taip pat reikalingas vaiko vystymuisi.
Jodas ir astma
Jodo inhaliacijos gali būti naudingos sergant astma. Prieš kelis dešimtmečius tradicinė medicina naudojo dideles oralines jodo dozes palengvinti astmos simptomus.

Jodas ir prostata
Jodu galimą masažuoti prostatos glandą ( per analinę angą). Beje daugelis vyrų net nežino, kad ją turi kol neprasideda problemos arba kai kurie net mano, kad prostatos glandą turi ir moteris.

Jodas ir augalai

Jodo taip pat reikia ir augalams, todėl juos galima laistyti įlašinus kelis lašus jodo.

Daugiau informacijos: http://sveikatossaltinis.blogas.lt

TAIP PAT SKAITYKITE