Nobel biocare

Gerosios bakterijos – gera sveikata ar tik triukšminga reklama?

Televizijoje, laikraščiuose ir visose kitose žiniasklaidos priemonėse mirgėte mirga pranešimai apie probiotikus ir jų naudą sveikatai laikantis dietos. Teigiama, kad probiotikai – tai viena naujausių mitybos tendencijų visame pasaulyje. Susipainiojote? Žodis probiotikai jums skamba lyg cheminis eksperimentas, o ne mitybos papildas? Taigi pamėginkime šią painiavą išnarplioti.

Probiotikai – tai naujausia sveikos gyvensenos mada. Iš esmės, tai yra gerosios bakterijos, kurių pridedama į maistą ar kurių tiesiog yra tam tikruose jogurtuose, fermentuotuose dietiniuose gėrimuose ir maisto papilduose. Šie preparatai naudojami sergant įvairiomis skrandžio ir žarnyno ligomis, tokiomis kaip dirgliosios žarnos sindromas, laktozės netoleravimas, keliautojų diarėja ar viduriavimas pavartojus antibiotikų ir pan.

Kaip jie veikia? Mokslininkai dar nėra visiškai tikri, tačiau teigia, kad gerosios bakterijos pašalina arba pakeičia žarnyne esančius mikrobus (blogąsias bakterijas). Taip pat jie teigia, kad gerosios bakterijos palaiko žarnyno rūgštingumą, o blogosios bakterijos tokioje terpėje neišgyvena. Mūsų virškinamajame trakte yra daugiau kaip 400 skirtingų rūšių gerųjų bakterijų, padedančių organizmui kovoti su infekcijomis ir likti sveikiems. Daugiausiai šių bakterijų randama jogurte. Todėl, vartodami maistą, kurio sudėtyje yra probiotikų, galite nesunkiai pastiprinti imunitetą, išlaikyti tinkamą bakterijų pusiausvyrą organizme ir išlaikyti virškinimo sistemą sveiką.

TAIP PAT SKAITYKITE