Ditel

Dirbantiems sėdimą darbą: sužinokite kokie negalavimai gali jūsų laukti

Dirbantiems sėdimą darbą: sužinokite kokie negalavimai gali jūsų laukti

Nemažai žmonių visą darbo dieną praleidžia sėdėdami ir beveik nepakildami nuo kėdės. Taip pat keliaudami iš darbo sėdime automobilyje, o namuose skubame pailsėti priešais televizorių. Toks daugeliui įprastas gyvenimo būdas gali sukelti įvairiais ligas bei itin varginančius nugaros skausmus.

Sporto medicinos gydytoja Simona Mažeikytė nurodo, kaip galime efektyviai kovoti su šiais negalavimais. „Dažniausiai nugaros skausmai kamuoja žmones, kurie nėra pakankamai fiziškai aktyvūs ar fizinis aktyvumas neatitinka asmens fizinės būklės. Taip pat nugaros skausmai vargina tuos, kurie daug laiko praleidžia nekintančioje pozicijoje, pavyzdžiui, nuolatos ilgą laiką sėdi arba stovi. Nėra tiesa, jog nugaros skausmai dažniausiai vargina tik vyresnio amžiaus žmones, tačiau dažniausiai šie negalavimai pasireiškia vyresniems, nei 25 m. Visgi, skausmų dažnumas išties priklauso nuo metų bei jau įvardintų priežasčių kasdieniame gyvenime“, – sako sporto medicinos gydytoja.

Ko derėtų saugotis atsiradus skausmams?

Specialistė pataria, jog atsiradus nugaros skausmams, derėtų nutraukti fizinę veiklą, kuri galėjo išprovokuoti šiuos negalavimus. „Taip pat tokiu atveju nereikėtų dirbti sunkių fizinių darbų, kelti svorių. Visiškai atsisakyti judėjimo nereikėtų, tačiau svarbu, kad judesiai ir pratimai būtų atliekami taisyklingai bei atsižvelgiant į fizinę būklę. Jei skausmas nemažėja ar jo intensyvumas net didėja, plinta, rekomenduojama pasikonsultuoti su gydytoju specialistu“, – kalba Simona Mažeikytė.

Nugaros skausmų gydymas

Pratimai, gelbėjantys nuo nugaros skausmų yra rekomenduojami pagal asmens būklę. Vieni yra skirti turintiems skausmus it tokiu atveju šie parenkami individualiai, pagal skausmus sukėlusią priežastį bei negalavimų intensyvumą. Taip pat kitų pratimų tikslas yra nugaros skausmų prevencija. „Asmenims, norintiems sumažinti nugaros skausmų atsiradimo riziką, rekomenduojami pratimai, aktyvinantys ir stiprinantys ne tik nugaros raumenis, bet ir pilvo priekinius bei šoninius, dubens raumenis, koreguojantys laikyseną bei funkcinius judesius. Svarbiausias principas fizinių pratimų metu – taisyklingas jų atlikimas bei adekvatumas esamai asmens fizinei būklei bei pajėgumui“, – patarimais dalinasi sporto medicinos gydytoja.

TAIP PAT SKAITYKITE