Nobel biocare

Kada gali prireikti lazerinės akių korekcijos?

akių operacijos

Jau tapo įprasta, kad pasaulyje atliekamos regos korekcijos lazeriu, kurios padeda žmonėms išsilaisvinti iš akinių, kontaktinių lęšių ir mėgautis geru regėjimu. Tokios operacijos atliekamos ir Lietuvoje. Oftalmologai Vilniuje turi pažangiausią šiuolaikinę lazerinę techniką, kurios dėka atlieka kokybiškas regos korekcijos operacijas. Jie atlieka regos korekcijas sergantiems toliaregyste, trumparegyste ir astigmatizmu.

Kada įprastai daugeliui iš mūsų atsiranda toliaregystė?

Oftalmologų nuomone, maždaug iki keturiasdešimties metų amžiaus, jei iki tol neužklupo kokios nors akių ligos, žmonės mato gerai. Taip yra todėl, kad kintant akies optinės sistemos laužiamajai galiai, mūsų akys gerai mato daiktus ir aplinką įvairiais atstumais. Todėl mes plika akimi galime kuo puikiausiai skaityti net labai smulkaus šrifto tekstus iš labai arti ir tuo pačiu tolimame horizonte gėrėtis ryškiais gamtos vaizdais.

Tačiau peržengus keturiasdešimtmetį, akies lęšiuko elastingumas pradeda mažėti, todėl jo gebėjimas išsigaubti irgi sumažėja. O tada pasidaro sudėtinga skaityti knygą, žurnalą ar laikraštį, tai kas parašyta ant prekių etikečių, neįmanoma atlikti darbų, kai tenka žiūrėti į daiktus iš artimo atstumo. Tada daugumai žmonių išsivysto toliaregystė.

Kaip pasireiškia trumparegystė?

Trumparegystę gali lemti paveldimumas. Jei abu tėvai trumparegiai, tai jų vaikams trumparegystė išsivysto iki 18 metų. Trumparegystė gali atsirasti ir dėl tam tikrų darbo sąlygų, kai akys stebi aplinką iš labai mažo atstumo. Pavyzdžiui, darbas su kompiuteriu arba smulkių daiktelių, elektrotechnikos įrenginių remontas ir pan. Labai kenkia ir netinkamas tokios darbo vietos apšvietimas, netaisyklinga laikysena rašant ir skaitant. Kai žmogus trumparegis, iš arti jis mato labai gerai, tačiau toliau esanti aplinka yra neryški, daiktų kontūrai išsilieję, migloti. Trumparegystė trukdo vairuoti, sukelia nepatogumų, kai neatpažįstate žmonių, kurie yra atokiau nuo jūsų.

Kas yra astigmatizmas?

Šis negalavimas atsiranda dėl netaisyklingos ragenos formos. Šia regos liga sergančio žmogaus akys negali vienodai fokusuoti šviesos spindulių tinklainėje, todėl regimi vaizdai išsikraipo ir liejasi. Astigmatizmas nėra laikomas akių liga, nes jis yra tik dažnai pasireiškianti refrakcijos – akies gebėjimo laužti šviesos spindulius yda. Dažniausiai ši akių problema atsiranda kartu su trumparegyste arba toliaregyste. Kaip tikina medikai, astigmatizmą reikia gydyti kuo anksčiau.

TAIP PAT SKAITYKITE