Rawpowders

Akių gydytojo patarimai, kaip teisingai gydyti miežį

Kaip gydyti miežį

Miežis yra gana dažna problema, būdinga tiek vaikams, tiek suaugusiems. Kaip teigia akių gydytojas, atpažinti miežį nėra sunku – patinęs akies vokas, ant jo matomas guzelis ir nestiprus skausmas paprastai ir yra laikomi pagrindiniais šio varginančio uždegimo simptomais. Vis dėlto, ar visuomet patinęs akies vokas reiškia miežio atsiradimą? Ar miežis pavojingas ir kaip jį gydyti namuose? Kodėl miežis atsiranda ir ką reikėtų žinoti, kad jo išvengtumėte? Į visus šiuos klausimus atsako gydytojas oftalmologas.

Skirtingi miežio tipai

Kaip teigia akių gydytojas, miežis gali būti kelių tipų. Pagal tai, kur yra jo susiformavimo vieta, išskiriamas vidinis ir išorinis miežis. Pastarasis – tai ūminis voko krašto riebalinės liaukos ir jos aplinkos uždegimas. Išorinio miežio simptomai yra patinimas, ribotas akies voko skausmas ir paraudimas. Vėliau voko krašte susiformuoja guzelis su geltona viršūnėle. Tuo tarpu vidinis miežis yra siejamas su kremzlinių liaukų uždegimu. Tiek vienu, tiek kitu atveju uždegimo sukėlėjas yra ta pati stafilokoko bakterija.

Nors miežis gali atsirasti dėl įvairių priežasčių, dažniausiai su juo susiduriama nusilpus imuninei sistemai ar persirgus infekcinėmis ligomis. Miežis gana dažnai kamuoja dėl blefarito – lėtinio voko krašto uždegimo. Jo atsiradimui įtakos gali turėti ir tokios ligos kaip cukrinis diabetas ar onkologiniai susirgimai, taip pat odos infekcinės ligos ar tam tikri gydytojo skirti vaistai, paprastai onkologinių ar autoimuninių ligų gydymui. 

Oftalmologas: kaip atskirti miežį nuo kitų ligų?

Nors akių gydytojai sutinka, kad miežį atpažinti nesunku, vis dėlto, tam tikrais atvejais jį galima supainioti su kitomis ligomis. Kaip pastebi gydytojas oftalmologas bene dažniausiai miežis yra supainiojamas su alergija. Jei įtariama alerginė reakcija, paprastai vokų odos paraudimas ir patinimas būna simetriški, be to, neretai yra numanomas ir pats alergenas. Paprastai tokiu atveju nejuntamas nei didelis voko skausmas, nei jautrumas liečiant. Jei kalbama apie paprastąją pūslelinę, akies voko oda taip pat patinsta ir parausta, tačiau yra matomos smulkios pūslelės, pripildytos skaidriu turiniu.

Kaip gydyti miežį namuose? 

Atsiradus miežiui, akių gydytojai rekomenduoja naudoti šiltus kompresus. Čia svarbu paminėti, kad dažna klaida – arbatos kompresų naudojimas. Tai nėra gera mintis, kadangi dėl drėgmės uždegimas plis dar labiau ir situacija gali tik prastėti. Jei būklė negerėja, reikalinga akių gydytojo konsultacija. Įvertinus paciento būklę, paprastai yra skiriami vietiškai lašinami antibiotikai / steroidų lašai arba sisteminiai antibiotikai, jei situacija yra kiek sudėtingesnė. Esant lėtiniam arba užsitęsusiam voko kremzlės liaukos uždegimui, yra taikomas operacinis gydymas, kurio metu miežis yra pašalinamas chirurginiu būdu.

Akių gydytojo patarimai, kaip sumažinti miežio atsiradimo riziką

Deja, neretai miežis yra linkęs kartotis, todėl akių gydytojai pataria didesnį dėmesį skirti akių vokų higienai, neliesti akių nešvariomis rankomis, nesidalinti veido rankšluosčiu su kitais žmonėmis, nenaudoti svetimos kosmetikos ir neskolinti jos kitiems. Jei naudojamas makiažas, vakare jį būtina kruopščiai nuvalyti, reikėtų vengti pasenusių kosmetikos priemonių. Jei naudojami kontaktiniai lęšiai, juos reikia įdėti ir išimti tik švariomis rankomis. Taip pat rekomenduojama akis reguliariai drėkinti dirbtinėmis ašaromis, kadangi sausos akys paprastai yra gerokai imlesnės infekcijos atsiradimui.

TAIP PAT SKAITYKITE