Urinal

Profilaktinis lankymasis pas odontologą – profesionalios burnos higienos nauda

burnos higiena

Pagrindinis sveikų ir gražių dantų skiriamasis bruožas yra tinkama dantų priežiūra namuose – dantų valymas du kartus per dieną, dantų skalavimo skysčio naudojimas, tarpdančių siūlų naudojimas, tačiau kartais to nepakanka. 

Burnos ertmės priežiūra namuose tik padeda palaikyti sveiką dantų būklę, tačiau visgi reikia nepamiršti, kad kas pusę metų kiekvienas žmogus turėtų profilaktiškai apsilankyti pas gydytoją odontologą profesionaliai burnos higienos procedūrai. 

Profesionali burnos higienos procedūra padeda kovoti su apnašomis, kurios atsiranda dėl užsilikusių maisto likučių. Aplink apnašas kaupiasi bakterijos bloginančios žandikaulio kaulo būklę, todėl gali susidaryti kišenėlės. Šios kišenės yra skirstomos pagal gylį – nuo 1-2 milimetrų iki 8-10 milimetrų gylio. 

Atsirandantys dantų akmenys gali atsirasti ne tik nuo užsilikusių maisto likučių, bet ir nuo genetikos, seilių sudėties, ar kitų ligų. Todėl nereguliariai prižiūrimi dantys turintys apnašų gali pradėti tirpinti kaulą, todėl atsiranda rizika dantų netekimui. Taip pat gali išsivystyti periodonto ligos – gingivitas ar periodontitas. Periodonto ligos gali pasireikšti tokiais požymiais:

  • Dantenų paraudimas;
  • Dantenų paburkimas;
  • Dantenų kraujavimas;
  • Dantenų skausmas;
  • Dantenų spalvos pakitimas.

Norint to išvengti reikia atlikti profesionalią burnos higieną. Procedūros metu burnos higienistas pašalina minkštąsias ir kietąsias apnašas. Pašalinus visas apnašas nuo dantų paviršiaus ir dantenų, galite pastebėti, kad dantys tapo baltesni bei dingo blogas burnos kvapas. 

Po procedūros Orto Vita klinikos odontologai rekomenduoja:

  • Valgyti praėjus tik 1 valandai po atliktos procedūros. Jei procedūros metu buvo atliktas nuskausminimas, tai reikėtų palaukti kol tirpimas praeis, nes tokiu būdu galite „susikramtyti“ lūpą ar žandus.
  • Nerūkykite bent 24 val. po procedūros. 
  • Po procedūros galite jausti nedidelį diskomfortą ar dantenų jautrumą, gali atsirasti jautrumas į karštą ar šaltą dirgiklius. 
  • Laikykitės nurodytų burnos priežiūros instrukcijų, kurias nurodė odontologas po procedūros.

Profesionali burnos higiena turi būti atlikta kokybiškai, todėl privalu išsirinkti gerą specialistą ir kliniką, kur bus atliekama procedūra. Mūsų klinikoje Orto Vita dirba ilgametę patirtį turintys specialistai, kurie užtikrina kiekvienos atliekamos procedūros kokybę. Jei Jums reikia profesionalių odontologijos paslaugų arba norite sužinoti daugiau informacijos apie mūsų teikiamas paslaugas, klausimus į kilusius klausimus rasite apsilankę mūsų svetainėje.

Angitia

TAIP PAT SKAITYKITE