Avene

Kodėl svarbu rūpintis dantimis?

Kodėl svarbu rūpintis dantimis?

Dažnai net nesusimąstome apie profilaktinę dantų priežiūrą ir vizitus pas stomatologą, kol nepajaučiam dantų skausmo. Tačiau, jei jau pradėjo skaudėti dantį, tai yra gana rimtas signalas, jog vien apžiūros nepakaks, o prireiks rimtesnio gydymo. Tad ką daryti, kad taip nenutiktų ir galėtume ilgai džiaugtis gražia šypsena ir puikia dantų būkle.

Pirmiausia, vienas iš svarbiausių dalykų yra tinkama dantų higiena bei taisyklingas valymas. Dauguma odontologų, rekomenduoja reguliariai valytis dantis po maisto, bent porą kartų per dieną, naudojant tinkamo kietumo šepetėlį ir fluoro turinčią pastą. Papildomai reiktų naudoti ir kitas priemones: tarpdančių siūlą, burnos skalavimo skystį ar vieno danties šepetėlius, kurių pagalba efektyviau pašalinsime maisto likučius, minkštąsias dantų apnašas, sustabdysite dantenų kraujavimą, sumažinsite dantų jautrumą ir pagerinsite burnos kvapą.

Rekomenduojama bent porą kartų per metus, atlikti profesionalią burnos higieną. Higienos specialistas ne tik pašalins susikaupusias kietąsias dantų apnašas, dantų akmenis, profesionaliai išvalys dantis ir juos nupoliruos. Po šios procedūros, galite jausti dantų jautrumą, tačiau šis nemalonus diskomforto jausmas gana greitai atslūgsta. Labiausiai džiugina švaros ir gaivos jausmas burnoje, dantys atrodo baltesni ir tuomet atsiranda noras dažniau šypsotis.

Tačiau laiku tinkamai nepasirūpinus savo dantų būkle, padidėja rizika ir iškyla pavojus, kad gali kilti infekcija, kuri padarys gana rimtų problemų – sukels įvairias ligas. Įvardinsime vienas iš dažniausiai pasitaikančių dantų ir dantenų ligų:

  • Dantų ėduonis arba kariesas. Šios ligos metu, tirpsta kietieji dantų audiniai. Šį procesą paskatina burnos mikroorganizmai ir bakterijos, mintančios angliavandeniais, kuriuos fermentuojant, verčia rūgštimis, ardančiomis dantis.
  • Periodontitas. Tai dantenų ir minkštųjų audinių uždegimas, kuomet kilus infekcijai, vystosi dantenų uždegimas, kurio vienas iš pagrindinių požymių yra gausiai kraujuojančios dantenos.
  • Pulpitas. Tai danties minkštojo audinio – pulpos, uždegimas. Jos viduje slypi danties nervai ir kraujagyslės, tad jei ji pradeda tinti, tuomet spaudžia danties nervą, kas sukelia aštrų, veriantį skausmą.
  • Aftinis stomatitas. Ši liga pasireiškia įvairiomis opomis, atsiradusiomis vidinėje skruostų ar lūpų pusėje. Jei taip nutiko, jog turite šių bėdų, tuomet reiktų stengtis naudoti priemones su alijošių ekstraktu arba hialurono rūgštimi.
  • Demineralizacija. Ji atsiranda tuomet, kai yra prasta dantų priežiūra. Ji įtakoja fosfatų ir kalcio kiekį dantų audiniuose. Šis procesas įvyksta tuomet, kai lieka maisto likučių ir bakterijos burnos ertmėje sąveikauja, juos paversdamos pavojingomis rūgštimis. Rekomenduotina vengti saldžių gėrimų ir naudotis tarpdančių siūlu.
  • Paradontozė. Negydoma ši liga, gali lemti staigų dantų praradimą. Ji yra lėtinė, todėl dažnai gali būti maišoma su periodontitu. Iš tiesų, pastaroji liga yra tarsi pradinė paradontozės stadija, kuomet negydoma galiu progresuoti ir sukuria negrįžtamus procesus.
  • Dantų fluorozė. Ši liga kyla dėl per didelių fluoro dozių, kuomet ant dantų emalio išryškėja baltos linijos ar dėmės. Sergant ja, dantų paviršius pasidaro matinis, jų kraštai pasidaro nelygūs ir atsiranda dantų skausmas. 

Tai tik keletas populiariausių dantų ligų, atsirandančių dėl higienos įpročių stokos ir prastos dantų priežiūros. To išvengti galima ne tik išmokus taisyklingai valytis dantis, bet ir reguliariai atliekant profesionalią higieną.

Kitas svarbus dalykas – anatominės dantų formos atstatymas. Tai padaryti gali padėti profesionalus estetinis plombavimas. Jo dėka, galima atstatyti pakitusią danties formą ar spalvą, jų vageles ir kauburėlius, nes nuo to, priklausys ne tik estetinis dantų vaizdas, bet ir taisyklingas sąkandis ir dantų audinių būklė.

Estetinį plombavimą galima atlikti bet kurio amžiaus žmonėms, nes tai yra saugus ir neskausmingas būdas, nes jo metu atliekama vietinė nejautra. Dėl to, jausitės puikiai ir galėsite džiaugtis gražiais ir tvarkingais dantimis

Angitia

TAIP PAT SKAITYKITE