Gudručio vaistinė

Kaip padėti vaikams geriau išsivalyti dantis?

Kaip padėti vaikams geriau išsivalyti dantis?

Jūs, kaip tėvai, turite kovoti su savo vaiku, net kai kalbama apie higieną. Jei jūsų vaikas nemėgsta šukuoti plaukų, galite susitarti dėl trumpesnio kirpimo, kuriam reikia mažiau priežiūros. Jei jie nori nešioti savo mėgstamas kelnes dar ilgai po to, kai bus suplėšyti abu keliai, galite jas paryškinti pagal jų unikalų stilių.

Vienas dalykas, dėl kurio negalite eiti į kompromisą yra dantų valymas. Ir ne tik todėl, kad švarūs, sveiki dantys gali padėti išvengti brangios ortodontinės priežiūros, kai jūsų vaikai yra vyresni (nors ir tai), bet ir todėl, kad gera burnos higiena yra svarbi bendrai sveikatai. Kai kurie ekspertai netgi mano, kad bakterijos, atsirandančios sergant dantenų ligomis, gali patekti į kraują, o tai gali turėti neigiamą poveikį širdies sveikatai.

Nuo trejų iki šešerių metų vaikai gali atlikti šią užduotį su suaugusiųjų pagalba, o sulaukę aštuonerių metų jie turėtų patys valytis dantis.

Jei jūsų vaikas vis dar kovoja su jumis, kai laikas valytis dantis, arba atsisako prisiimti bet kokią atsakomybę už šį higienos įprotį įrodykite jam, kad tai yra labai svarbu.

Kalbėkitės su Jais

Kiek kartų sakėte savo vaikui, kad išsivalytų dantis, kad į jį būtų atsakyta verkšlenimu ar skundu? Dantų valymas daugumai vaikų atrodo kaip visiškas laiko švaistymas. Tai nuobodu, jų dantys neatrodo nešvarūs, o kam rūpi, kas atsitiks su pieniniais dantimis?!

Na, jūsų vaikas turėtų rūpintis… pieniniai dantys yra svarbūs! Pasak Amerikos odontologų asociacijos, jie turi vietos suaugusiems dantims, kurie atsiras vėliau. Jei per anksti neteksite pieninių dantų, dėl ėduonies, gali atsirasti daug kitų problemų. Tačiau jūsų vaikas to nežino, todėl turėtumėte pasikalbėti su juo apie tai, kaip svarbu valytis dantis du kartus per dieną.

Mokymas savo vaikus apie gerą burnos higieną ir nurodymas jiems tai daryti dažnai veikia geriau nei autoritarinis „nes aš taip sakiau!“ metodas.

Elektriniai dantų šepetėliai vaikams gali būti puikus sprendimas, nes vaikui gali patikti toks dantų valymas.

Angitia

TAIP PAT SKAITYKITE