Ne vienas norėtume pasigirti sniego baltumo dantimis ir holivudinę šypsena. Visagalė reklama tarsi patvirtina, kad tai pasiekiama visiems. Nors dar visai neseniai dantų balinimo procedūra buvo prabangos dalykas, dabar ji prieinama visiems norintiems. Ar besilaukiančios ir žindančios moterys taip pat gali balinti dantis?
Kokia yra dantų balinimo procedūros esmė?
Jei norite turėti akinančią šypseną nebereikia eiti pas odontologą – tai galite padaryti namie. Šis dažnai girdimas teiginys nėra visiškai tikslus. Pirma, ne visuomet galite tiksliai prognozuoti, ar konkretus balinimo būdas bus veiksmingas – tai priklauso nuo įvairių dalykų, o ypač nuo natūralios jūsų dantų spalvos. Dantų balinimo efektyvumo trukmė priklauso nuo to, ką valgote, ar geriate kavą, arbatą ar raudonąjį vyną, taip pat nuo kitų dalykų. Svarbu ir tai, ar rūkote.
Paprastai namų sąlygomis dantys balinami specialiomis pastomis, skalavimo skysčiais, balinimo lazdelėmis ar dantų juostomis arba įdėklais su balinimo medžiaga. Gamintojai tikina, kad išbalinti savo dantis galite vos per 2 savaites. Tokie produktai reklamuojami kaip pigesni, tačiau ne mažiau veiksmingi, nei dantų balinimas pas odontologą. Jei nusprendėte rinktis tokį variantą, verčiau nerizikuokite ir rinkitės žinomą gamintoją.
Balinant dantis pas odontologą iš pradžių būtina pasirūpinti, kad dantys būtų sveiki. Ko tikėtis odontologo kabinete?
● Jūsų dantys bus sutvarkyti pašalinant įvairius trūkumus (įskaitant plombavimą ir nuskilusių dantų taisymą);
● Taip pat svarbu nuvalyti nuo dantų akmenis ir apnašas.
Žodžiu, prieš balindami dantis, turite juos tinkamai paruošti. Tada dantys balinami – visas jų paviršius padengiamas geliu, kuris apdorojamas lazeriniu spinduliu arba specialios lempos šviesa, kuri aktyvuoja balinimo gelį. Todėl pagal pasirinktą aktyvavimo prietaisą procedūra vadinama dantų balinimas lempa arba dantų balinimas lazeriu.
Rezultatas gali būti įspūdingas, tačiau gali būti ir taip, kad jis bus vos pastebimas. Verta paminėti, kad neatsižvelgiant į rezultatą, jis yra matomas iš karto, o ne pamažu, kaip yra saugiai balinant dantis namie.
Ar galiu balinti dantis būdama nėščia ar žindydama?
Daugeliui moterų nėštumas yra vienas iš nuostabiausių gyvenimo tarpsnių. Vyrauja nuomonė, kad dėl nėštumo metu organizme vykstančių hormoninių pokyčių moteris pagražėja. Kita vertus, nėra jokių požymių, kad nėštumas pagerintų dantų spalvą. O visus dantų balinimo planus reikėtų atidėti iki po gimdymo.
Maža to – besilaukiančios moterys turi apsišarvuoti dar didesne kantrybe, nes balinti dantis negalima ne tik nėštumo, bet ir žindymo metu. Kol kas nėra aiškiai nustatyta, kokią įtaką balinimo medžiagos gali turėti vaisiaus vystymuisi.
Tą patį galima pasakyti ir apie žindymą – kai kurie balinimo medžiagos junginiai, patekę į motinos pieną, gali daryti neigiamą poveikį kūdikio organizmui. Dantų balinimas yra kosmetinė, o ne gydomoji procedūra, todėl ją rekomenduojama atlikti pasibaigus nėštumui ir žindymui. Juk niekas nenori rizikuoti pakenkti vaisiui ir kūdikiui.
Tačiau yra kitas būdas balinti dantis nėštumo ir žindymo metu – naudoti atitinkamas dantų pastas, kurios yra saugios besilaukiančioms ar žindančioms moterims. Informacija apie tai, ar konkretūs dantų pastos junginiai yra saugūs nėštumo metu, nurodoma ant jos pakuotės. Jei vis tiek kiltų klausimų dėl tinkamos dantų pastos, visuomet galite pasitarti su odontologu.
Ar galiu balinti dantis namie?
Šiais laikais balinti dantis galima ir namie. Specialūs rinkiniai leidžia pabalinti dantis net keliais atspalviais. Tačiau tuomet procesas trunka daug ilgiau, palyginti su vienu apsilankymu pas odontologą. Taip yra dėl to, kad naudojamos balinimo priemonės koncentracija yra daug mažesnė, palyginti su medžiagomis, kurias naudoja odontologai. Kita vertus, tai turi savų privalumų – kai dantų spalva keičiasi pamažu, galite išgauti būtent tokį atspalvį, kokio norite, nes juk sniego baltumo dantys ne visiems ir patinka.
Vis tik net ir mažesnės koncentracijos buitinių dantų balinimo medžiagų negalima naudoti nėštumo metu. Balinant dantis namie taip pat tai būtina daryti labai reguliariai bei griežtai laikytis balinimo produkto naudojimo instrukcijų, kad būtų išvengta nepageidaujamo šalutinio poveikio.
Saugus dantų balinimas
Turėti gražią sveikų dantų šypseną galima ir nebalinant dantų namie ar pas odontologą. Vienas iš svarbiausių dalykų yra nuolat laikytis tinkamos burnos higienos. Dantys gali pagelsti ir nuo mineralizuotų apnašų.
Įdomu tai, kad gelsvi dantų akmenys susiformuoja praėjus daugiau nei 10 valandų po dantų valymosi! Jie susidaro iš maisto likučių, odelių, burnoje esančių bakterijų ir pan. Todėl neperdėsime sakydami, kad pirmas žingsnis gražios šypsenos link yra tinkamai prižiūrėti dantis.
Apnašų mineralizacijos galima išvengti reguliariai ir kruopščiai valantis dantis. Verta pastebėti, kad pašalinti ant dantų susidariusias sukietėjusias apnašas galima tik pas odontologą – dantų šepetėlis ir kitos buitinės priemonės yra neveiksmingos. Dantų apnašos šalinamos jas suardant, nuvalant smėliu ir poliruojant.
Balinantis ultragarsinis dantų šepetėlis
Palaikyti gerą burnos higieną galima tik naudojant tinkamą dantų šepetėlį. Palyginti su įprastiniais rankiniais dantų šepetėliais, ultragarsinis dantų šepetėlis geriau ir efektyviau pašalina dar nemineralizuotas apnašas. Šis šepetėlis juda dešimčių tūkstančių judesių per minutę greičiu, todėl jis geriau išvalo burnos ertmę, o naudoti jį labai patogu. Tai ypač svarbu nėštumo metu, nes dėl hormoninių pokyčių padidėja dantenų jautrumas.
Šios problemos mastą iliustruoja dantenų uždegimo dažnumas nėštumo metu – jis gali kilti net 75 proc. moterų. Burnos ertmės uždegimas gali turėti rimtų pasekmių, įskaitant net priešlaikinį gimdymą. Būtina žinoti, kad kilus kokių nors burnos sveikatos problemų, besilaukianti moteris turėtų kuo greičiau kreiptis į odontologą.
Gera ir veiksminga balinančioji dantų pasta
Vien dantų šepetėliu be tinkamos balinančiosios dantų pastos nieko nepasieksite. Greitai besisukanti dantų šepetėlio galvutė ir balinančioji dantų pasta leidžia pašalinti pakitusią dantų paviršiaus spalvą, dėl kurios dantys pagelsta. Tą pasiekti padeda dantų pastos šveičiamosios savybės, kurias jai suteikia hidratuotas silicio dioksidas ir natrio heksametafosfatas.
Verta pastebėti, kad dantų šepetėlio ir dantų pastos derinio veiksmingumas nėra visiems vienodas – daug priklauso nuo natūralios žmogaus dantų spalvos ir mitybos ypatumų. Taip pat būtina reguliariai ir tinkamai laikytis burnos higienos. Taigi geriausias būdas pasirinkti tinkamą dantų šepetėlį ir dantų pastą yra pasitarti su odontologu.
Partnerio turinys