Urinal

Gydytojas odontologas apie šiuolaikinius bedantystės gydymo metodus

Gydytojas odontologas apie šiuolaikinius bedantystės gydymo metodus

Remiantis mokslinių tyrimų duomenimis, net trečdalis vyresnių nei 65 metų žmonių yra netekę daugumos ar visų dantų. Daugelį metų mūsų šalyje bedančiams žandikauliams gydyti buvo siūlomas protezavimas išimamais dantų protezais. Deja, šis būdas turi daugybę trūkumų – išimami protezai nėra stabilūs, sunkiai laikosi, pažeidžia minkštuosius audinius, gali nulemti kalbos sutrikimus, su jais sunku kokybiškai sukramtyti maistą. Nuolat nerimaudami, kad protezas neiškristų, juos nešiojantys žmonės praranda pasitikėjimą savimi, ima vengti bendravimo, atsiriboja nuo aplinkos ir mėgstamos veiklos.

„T. Andziulio odontologijos klinikos“ įkūrėjas gydytojas odontologas Tomas Andziulis teigia, kad šiandien situacija visiškai pasikeitusi ir, sparčiai tobulėjant medicinos technologijoms, išimamus protezus galima pamiršti. Daugumą ar visus dantis praradusiems žmonėms siūlomi šiuolaikiški problemos sprendimo būdai, suteikiantys galimybę turėti ne tik estetiškus, bet ir tvirtus, pilnavertiškai kramtymo funkciją atliekančius dantis. Bedančių žandikaulių atkūrime besispecializuojantis klinikos vadovas pasakoja apie šiuolaikinius bedantystės gydymo metodus, greitai ir efektyviai sugrąžinančius pacientams gyvenimo džiaugsmą bei pasitikėjimą savimi.

Pasak patyrusio specialisto, šiuolaikinė alternatyva nestabiliems išimamiems dantų protezams yra ant implantų atkuriami dantys. Prigiję implantai pakeičia natūralių dantų šaknis ir sudaro labai tvirtą ir stabilią atramą prie jų pritvirtintam protezui. Ši metodika užtikrina ne tik ypatingai natūralią atkurtų dantų išvaizdą. Remiantis tyrimų duomenimis, pacientai su ant implantų atkurtais dantimis jaučiasi kaip su savais ir džiaugiasi lengva jų priežiūra. Daugelis pasaulyje pripažintų implantų gamintojų implantams suteikia viso gyvenimo garantiją, taigi, taip atkurti dantys – ilgalaikis sprendimas“, – šiuolaikinio gydymo privalumus vardina T. Andziulis.

Implantuojantis gydytojas pasakoja, kad šiuo metu bedančių pacientų gydymui taikomi keli metodai. Paprasčiausias ir pigiausias – išimama plokštelė su jau minėtais trūkumais. Pacientams, norintiems jaustis komfortiškiau ir nesijaudinti dėl nestabilaus išimamo protezo, siūloma jo fiksacija ant dviejų implantų. Šis protezo stabilumą užtikrinantis metodas dažniausiai naudojamas apatinio žandikaulio išimamo protezo fiksacijai. Į žandikaulio kaulą smakro srityje įsriegiami du implantai, ant kurių lokatorių pagalba fiksuojamas išimamas protezas. Pasak specialisto, esant didelei kaulo atrofijai, Valstybinė ligonių kasa skiria iki 1910 eurų kompensaciją protezavimo ant dviejų implantų procedūrai, kurios dėka galima nebesijaudinti dėl nestabilaus dantų protezo, komfortiškiau jaustis ir labiau pasitikėti savimi.

Pažangiausia šiuo metu bedantystės gydymo metodika, leidžianti greitai, sklandžiai ir patikimai sukurti tvirtus, estetiškai atrodančius dantis bei vėl grąžinti pacientui gyvenimo džiaugsmą, pasak gydytojo odontologo yra „visi ant keturių“ technologija, kai protezas fiksuojamas ant 4 implantų. Naudojant šį implantacijos metodą, dažniausiai išvengiama kaulo priauginimo procedūros, nes implantai sriegiami į tą žandikaulio vietą, kurioje yra didžiausias kaulo kiekis. Ant implantų fiksuojamas neišimamasis dantų protezas, taip užtikrinant jo stabilumą. Protezas nejuda kramtant, kalbant ar juokiantis, nebereikia baimintis, kad jis gali iškristi, be to, šis bedantystės gydymo būdas visiškai atkuria tiek estetinį vaizdą, tiek kramtymo funkciją.  Taikant „visi ant keturių“ metodiką, esant gerai klinikinei situacijai ir pirminiam implantų stabilumui, po implantacijos galima pritvirtinti laikiną neišimamą protezą. Tad, pašnekovo teigimu, jau po vieno vizito klinikoje, galima džiaugtis nauja, sveika šypsena. Po kelių mėnesių, prigijus implantams, laikini dantys pakeičiami nuolatiniais, nuo natūralių dantų beveik nesiskiriančiais dantimis. Dėl procedūros paprastumo, saugumo ir gerai organizmo toleruojamų medžiagų, šis bedantystės gydymo būdas gali būti taikomas bet kokio amžiaus pacientams.

Visi prarasti vieno žandikaulio dantys gali būti atkuriami ir sriegiant į žandikaulio kaulą 6 ar 8 implantus. Nors, pasak T. Andziulio, atliekant dantų atkūrimą ant 6-8 implantų dažnai reikia papildomai atlikti kaulo ir minkštųjų audinių priauginimą, todėl procedūra pabrangsta ir užtrunka ilgiau, ši metodika užtikrina dar stabilesnę protezo fiksaciją ir nepriekaištingą kramtymo funkcijos atkūrimą. Be to, jos privalumas yra tai, kad dažnu atveju netekus vieno iš implantų protezo nereikia perdaryti iš naujo.

„Bedantystės gydymo procedūrų metu taikoma vietinė nejautra, tad pacientas nejaučia skausmo ir diskomforto. Pacientams, jaučiantiems labai didelę baimę, dantų atkūrimas gali būti atliekamas taikant sedaciją“, – vis dar delsiančius ir nesiryžtančius dantų atkūrimui nuramina gydytojas.

Odontologo teigimu, ryžtis bedantystės gydymui tikrai verta, nes atkūrus dantis ant implantų fiksuojamais protezais, pagerėja ne tik fizinė, bet ir emocinė pacientų būklė – išauga jų pasitikėjimas savimi, jie tampa aktyvesni, susiranda mėgstamą veiklą, netgi iš naujo įsimyli.

„Norint, kad atkurti dantys džiugintų kuo ilgiau, labai svarbu įsiklausyti į gydytojo rekomendacijas ir atsakingai rūpintis burnos bei dantų švara. Po bedantystės gydymo ant implantų fiksuojamais protezais būtina reguliariai lankytis pas gydytoją odontologą ir nepamiršti kartą per pusmetį atlikti profesionalią burnos higieną“, – primena Tomas Andziulis.

Baigdamas pokalbį, aktyviai naujausiais gydymo metodais besidomintis ir kasdienėje praktikoje juos taikantis specialistas pabrėžia, kad geriausias kiekvienam pacientui, besikreipiančiam dėl bedantystės gydymo sprendimas, pasiūlomas konsultacijos metu, įvertinus jo burnos būklę, lūkesčius ir finansines galimybes.

Angitia

TAIP PAT SKAITYKITE