Nobel biocare

Greitas vieno danties implanto keitimas, naudojant “Branemark” sistemą: preliminari ataskaita

Dantų implantavimas

Šiame tekste aprašoma mokslininkų Edward Hui, James Chow, Douglas Li, Jerry Liu, Peter Wat ir Henry Law visiška dokumentuoto kaulinio integruoto implanto „Branemark“ sėkmė vieno danties atkūrimui. Ateityje turėtų būti siekiama pagerinti pacientų naudą, sutrumpinant gydymo laiką, sumažinant iki minimumo chirurginių etapų skaičių ir išgauti maksimalius estetinius rezultatus. Naudodamiesi žiniomis, gautomis iš tyrimų apie tiesioginį implantų įdėjimą, vieno etapo metu, autoriai sukūrė tiesioginį preliminarų protokolą.

Šio tyrimo tikslas buvo sukurti protokolą, kad būtų galima vienos procedūros metu, saugiai ir efektyviai atkurti vieną trūkstamą dantį estetinėje zonoje, kuomet naudojami dantų implantai. Protokolas turi būti paprastas, intuityvus, ekonomiškas ir leisti kartu naudoti kitus estetinio vaizdo pagerinimo būdus.

Protokolo kūrimo metodika

Šiame perspektyviame klinikiniame tyrime dalyvavo 24 pacientai, kurie gydyti nuo 1999 m. rugpjūčio mėn. iki 2000 m. spalio mėn.

Vieno danties implanto keitimas buvo atliktas pagal paruoštą išankstinį protokolą. Trylika iš 24 pacientų turėjo nedelsiant būti vežami į operacinę, kad būtų įstatytas implantas po danties ištraukimo. Visi minimi implantai buvo įdėti į pacientų žandikaulių estetinę zoną. Operacijos metu,

pagrindinis dėmesys buvo skiriamas pirminiam stabilumui pasiekti, naudojant dvigubą tvirtinimą ir maksimalų įstūmimo sukimo momentą, kuris buvo ne mažiau kaip 40 Ncm. Procedūros metu buvo naudojamos CeraOne (Nobel Biocare) atramos, o laikinieji vainikėliai buvo pagaminti nedelsiant, dar prieš žaizdos siuvimą. Sąkandį išlaikė gretimi, sveiki dantys.

Tyrimo rezultatai

Per visą stebėjimo laikotarpį (kuris tesėsi nuo 1 mėnesio iki 15 mėnesių), visų 24 pacientų pokyčiai buvo stabilūs. Kaulų retėjimas, didesnis nei vieno sriegio plotis, nebuvo aptiktas. Estetinis rezultatas visų pacientų buvo patenkinamas. Pacientai lengvai ir greitai grįžo į normalų savo dienotvarkės ritmą. Komplikacijų nefiksuota.

Galutinė bet kokio gydymo sėkmė vertinama pagal paciento pasitenkinimo lygį. Autorių tikslas buvo pasiekti geriausius rezultatus pačiomis paprasčiausiomis priemonėmis. Paprastumas yra į pacientą orientuota koncepcija. Pacientams paprastas gydymas reiškia mažiau chirurginių procedūrų, mažiau skausmo, mažiau sugaišto laiko ir mažiau išlaidų su geriausiu pasiekiamu rezultatu.

Remiantis šio tyrimo rezultatais, galime daryti išvadas, jog:

1) Šiame tyrime naudotas implanto įdėjimo ir atkūrimo protokolas parodė daug žadančius pradinius rezultatus tiek tiesioginio implanto, tiek sugijusios ekstrakcijos vietos grupėms.

2) Pasiekti pageidautini pacientų pasitenkinimo tikslai, puikūs estetiniai rezultatai, o gydymo išlaidų padidėjimas šiuo protokolu nebuvo fiksuotas.

Tolesni tyrimai, siekiant išsiaiškinti neatidėliotino laikinojo protokolo galimybes yra rekomenduotini.SOS klinikoje Vilniuje yra naudojamos pažangiausios dantų implantavimo technologijos.

Angitia

TAIP PAT SKAITYKITE