Rawpowders

Gražesnės šypsenos link: breketai, kapos, laminatės ar estetinis plombavimas?

Graži šypsena būdai

Ne paslaptis, jog netaisyklingas sukandimas, kreivai išdygę ar į buvusio danties vietą pasvirę dantys, veido žandikaulių sistemos vystimosi sutrikimai bei kitos ortodontinės problemos neretai tampa kliūtimi į tvirtą pasitikėjimą savimi. Sukurtas tobulos šypsenos įvaizdis visuomenėje yra toks gajus, kad nė patys to nepastebėdami imame dengti šypseną ranka, o nuotraukose jos nė nerodome. Ir nors įsitikinimas, kad ortodontinis dantų tiesinimas skirtas tik vaikams bei paaugliams vis dar gana populiarus, vis daugiau suaugusiųjų taip pat ryžtasi šioms procedūroms ne tik dėl estetinių, bet ir dėl sveikatos sumetimų. Tiesa, pradėjus domėtis galimais šypsenos tiesinimo būdais, iškyla klausimas – kokį variantą pasirinkti? Be abejo, jums tinkamiausią sprendimo kelią pasiūlys gydytojas ortodontas, tačiau susipažinti su populiariausiais jų pravartu dar prieš pirmąją konsultaciją.

Dantų breketai sprendžia ne tik estetinius trūkumus

Ortodontinis gydymas pacientams dažniausiai taikomas esant dideliems dantų nelygumams, kreivai išaugusiems dantims, žandikaulių sistemos vystimosi sutrikimams ar kitoms susijusioms ligoms bei problemoms spręsti. Šiuolaikinė ortodontija neapsiriboja metaliniais breketais – taip pat galima rinktis kur kas estetiškesnius beligatūrinius, vos pastebimus keramikinius ar visiškai skaidrius safyrinius breketus, kurie pacientui sukelia mažiau diskomforto dėl išvaizdos, o papildomi privalumai, tokie kaip trumpesnis gydymo laikas bei didesnis atsparumas lūžiams sukelia pastebimai mažiau sunkumų nei įprasti metaliniai breketai.

Ortodontinis gydymas – ne vien estetikos sprendimas, nes jis padeda išspręsti tokias problemas kaip sudėtingas dantų valymas, dantenų ligos, kramtymo ir kalbos sutrikimai, diskomforto jausmas burnoje ar įvairių žandikaulio ligų rizika. Būtent todėl žmonės, susiduriantys su įvairios kilmės burnos ertmės diskomfortu, turėtų kreiptis dėl dantų tiesinimo – pastarasis turi kur kas daugiau naudos nei tik graži ir tiesi šypsena. 

Dantų kapos – nematomam šypsenos tiesinimui

Daugelis dantų tiesinimo sprendimo beieškančių pacientų tikrai yra girdėję ir apie kapas – skaidrias, plonas ir beveik nematomas dantų lyginimo sistemas. Ir nors daugumą vilioja galimybė tiesinti šypseną nepastebimai, šis gydymo būdas taikomas tik esant lengvo laipsnio susigrūdimui, tarpeliams tarp dantų uždaryti ar į priekį pernelyg atsikišusiems dantims tiesinti. Žinoma, jei jūsų atvejis lengvas ir tiesiog norite patobulinti šypseną, kapos gali tapti tikru išsigelbėjimu, nes pastarąsias, kitaip nei breketus, galima nusiimti valgant, todėl nereikia keisti mitybos įpročių.

Be to, jų galima nedėvėti ir valantis dantis, todėl tokio gydymo metu lengviau užtikrinti tinkamą burnos higieną, o plonas, medicininės paskirties skaidrus polimeras lengvai priglunda prie dantų, todėl nejuntamas diskomfortas. Vis dėlto, kaip ir minėta anksčiau, toks gydymas gali būti ne itin efektyvus, kuomet reikia koreguoti 4 mm ar daugiau atsikišusius dantis ar sąkandžio anomalijas, todėl gydymas kapomis dažnai taikomas kaip palaikomasis gydymas nuėmus breketus ar nepareigingai nešiojant retencinius aparatus ir dėl to pakartotinai susikreivinus dantims. 

Graži šypsena būdai

Dantų laminatės kuria natūralios šypsenos žavesį

Holivude sukurtos ir visame pasaulyje sparčiai išgarsėjusios porceliano laminatės odontologų vertinamos palankiai dėl plačių galimybių sukurti tobulą šypseną. Toks sprendimo būdas ne tik efektyviai pakeičia ar pakoreguoja dantų spalvą bei formą, bet ir suteikia sodresnio ir ryškesnio baltumo vaizdą, jei natūralūs dantys yra papilkėję, pageltę ar kone skaidrūs. Dažnai tokio rezultato neįmanoma pasiekti net ir atlikus balinimą, todėl ypač plonos laminatės gali suteikti visapusį pasitikėjimą savo šypsena.

Be to, dedant ypač plonas laminates galima natūraliai paputlinti priekinį dantų paviršių, dėl ko pastarieji atrodo jauniau ir sveikiau – tokiais atvejais dažnai nė nereikalingas šlifavimas. Laminatės taip pat gali būti puikus sprendimas dėl bruksizmo nutrumpėjusius dantis siekiantiems pailginti pacientams, siekiant užpildyti neestetiškai atrodančius tarpus tarp dantų ar greitai atkurti traumos metu nuskilusį dantį. Be to, jos gali padėti paslėpti minimalų dantų kreivumą, tačiau ortodontai visuomet rekomenduoja rinktis ne tik estetinį, bet ir efektyvų kelią – breketus arba kapas. 

Estetinis plombavimas – ne tik senų plombų korekcijai

Dar vienas populiarus kelias tobulos šypsenos link – estetinio plombavimo procedūra. Nors dažniausiai taikoma senų, savo išvaizda nebetenkinančių plombų restauravimui atlikti, puikiai pasiteisina ir atkuriant pažeistų dantų audinius. Pacientams, kurių dantys yra nudilę, nutrupėję ar pažeisti ėduonies, suformuojamos natūralios danties paviršiaus vagelės, kauburėliai, išlyginamas dantų lankas ir parenkama tinkama spalva. Tokiu būdu specialistai atkuria natūralią danties struktūrą, tai yra spalviškumą, formą, danties bruožus. Taip pat atkuriama ir danties funkcija bei kramtymo jėga.

Estetinis plombavimas taip pat dažnai taikomas norint užpildyti tarpus tarp dantų, atkurti nuskilusį ar bruksizmo pažeistą dantį. Renkantis kelią tobulos šypsenos link svarbų vaidmenį bene dažniausiai atlieka procedūros kaina. Visos burnos ertmės gydymas bet kuriuo pasirinktu būdu gali perkopti ir kelių tūkstančių eurų sumą, todėl neretu atveju šią svajonę tenka atidėti dėl nepakankamų lėšų. Vis dėlto, visuomet verta apsvarstyti papildomo finansavimo galimybę – skolindamiesi atsakingai galėsite savo tikslą įgyvendinti greitai ir sklandžiai. GENERAL FINANCING BANKO puslapyje rasite visą informaciją apie medlizingą – pasirūpinkite savo sveikata lanksčiai! 

seraninas

TAIP PAT SKAITYKITE