Galimybė nesivaržyti šypsantis ir bendraujant yra viena iš kertinių pasitikėjimo savimi ir geros savijautos sąlygų. Užtikrinta šypsena yra svarbi tiek siekiant palikti gerą pirmą įspūdį darbdaviui, tiek formuojant aplinkinių požiūrį asmeniniame gyvenime. Gražiai šypsenai nepakanka turėti visus dantis. Vertinant šypsenos estetiką, dėmesys kreipiamas į dantų spalvą, formą, išsidėstymą, dantų linijos tiesumą, tarpus tarp dantų bei kitas detales, apie kurias kasdieniame gyvenime nesusimąstoma. Daugeliui žmonių estetinių dantų trūkumų koregavimas siejasi su ilgalaikiu, skausmingu procesu, metalinėmis kabėmis ir didelėmis kainomis. Tačiau šiandien daug estetinių dantų problemų gali išspręsti estetinis plombavimas.
Estetinis plombavimas ir jo galimybės
Estetinis plombavimas, dar vadinamas estetine dantų restauracija, yra dantų gydymo būdas, kurio metu pasluoksniui atkuriama ir imituojama danties struktūra, jam suteikiant norimą spalvą, formą, padėtį. Kadangi dantis atkuriamas tuo principu, kuriuo medžiagos išsidėsto žmonių dantyse, t.y. formuojant sluoksnius, plombuoti dantys išlieka gyvi, o jų išvaizda yra maksimaliai natūrali. Estetiniam plombavimui naudojamos medžiagos, kurios ne taip jautriai, kaip paprastų plombų, reaguoja į mechaninį ir temperatūros poveikį, todėl jos ilgaamžiškesnės ir retais atvejais reikalauja pakartotinio gydymo. Estetiniu plombavimu galima išspręsti problemas, susijusias su dantų spalva (pageltę, parudavę, patamsėję dantys). Estetiniu plombavimu taip pat galima koreguoti kreivą priekinių dantų lanką bei neestetiškus tarpus tarp dantų. Estetiniu plombavimu galima restauruoti karieso pažeistus, nudilusius, nulūžusius ar kitų formos pažeidimų turinčius dantis.
Kaip atliekamas estetinis plombavimas ir ko galima tikėtis?
Prieš atliekant estetinį plombavimą, dėl jo galimybės ir tikslingumo būtina konsultacija su gydytoju – odontologu. Galimos situacijos, kai dantų pažeidimas yra pernelyg pažengęs ir vietoje estetinio plombavimo klientui bus pasiūlomas estetinis protezavimas. Jeigu estetinis plombavimas yra tinkama išeitis, prieš jį atliekant, kartais rekomenduojamas dantų balinimas. Tarp jo ir estetinio dantų gydymo turėtų praeiti apie dviejų savaičių laiko tarpas. Tais atvejais, kai planuojami dideli dantų formos pokyčiai, nuo dantų nuimamas atspaudas ir vašku sukuriamas būsimo vaizdo pavyzdys. Estetinis plombavimas atliekamas pasitelkiant minimaliai invazines priemones. Visada siekiama visą gydymą atlikti vieno vizito metu. Priešingai vyraujantiems žmonių įsitikinimams apie estetines dantų procedūras, tai yra neskausmingas ir greitas būdas koreguoti savo šypseną. Pasirinkus profesionalias odontologijos paslaugas, naudojamos tik aukščiausios kokybės plombavimo medžiagos ir maksimaliai tausojančios technologijos. Po estetinės dantų restauracijos, siekiant gerų, ilgalaikių rezultatų, būtina laikytis gydytojo odontologo dantų higienos rekomendacijų. Taip pat reikia vengti itin kieto maisto, nagų, rašiklių, pieštukų ar kitų kietų daiktų kramtymo. Tam, kad estetiškai plombuoti dantys išliktų spindintys, rekomenduojama vengti itin balinančių dantų valymo priemonių bei kartą per metus apsilankyti pas gydytoją – odontologą perpoliarizavimui.
Kodėl estetinis plombavimas yra svarbus?
Estetinis plombavimas yra nepamainoma priemonė siekiant gražios ir taisyklingos šypsenos. Jis leidžia ne tik greitai ir neskausmingai koreguoti dantų trūkumus, tačiau ir užtikrina natūralią dantų išvaizdą. Estetinis dantų restauravimas svarbus ir dėl to, kad visi dantų pažeidimai yra progresuojantys. Negydomi dantų defektai ilgainiui sąlygoja dantų audinių irimą, pažeidus išorinius sluoksnius, atidengiamas danties viduje esantis emalis. Kai pastarąjį veikia išoriniai veiksniai, yra dirginami danties nervai, jų kanalai, dantys tampa skausmingi bei jautrūs karštam, šaltam, saldžiam aš rūgščiam maistui ir gėrimams. Negydant minimalių dantų pažeidimų, jie skatina gilesnių defektų susiformavimą, ertmių vystymąsi, kurios yra lengvai pažeidžiamos bakterijų ir tampa dantų skausmo priežastimi. Estetinis plombavimas taip pat padeda koreguoti sąkandį, jį pakeliant. Netaisyklingą sąkandį gali sąlygoti griežimas dantimis, karieso pažeisti kandamieji dantų paviršiai, periodonto ligos ar natūraliai nelygus dantų lankas. Pažemėjus sąkandžio aukščiui, kinta kramtymo judesiai, kenkiama apatiniam žandikauliui ir pažeidžiamas žandikaulio-smilkininis sąnarys. Kai kuriais atvejais estetinis plombavimas leidžia pakelti sąkandį ir išvengti visų šių problemų. Todėl estetinis plombavimas yra ne vien grožio procedūra, tai taip pat yra ir gydymo metodas. Estetinis dantų restauravimas suteikia galimybę užtikrintai ir laisvai šypsotis ir kartu džiaugtis sveika bei natūraliai atrodančia šypsena.
Daugiau informacijos:
Odontologijos klinika „Papadent”