Mollers

Dantų šepetėlis, skalavimo skystis, tarpdančių siūlas: kas po to?

Burnos higiena

Dauguma mūsų žino, kad dantų pastos ir šepetėlio burnos higienai palaikyti dažniausiai neužtenka. Gana įprasta yra ir priemonių pasirinkimui skirti daugiau dėmesio, atrasti tai, kas tinka geriausiai. Vis dėlto kyla klausimų, kuriuos užduoti savo odontologui gali būti nejauku. Atrodytų, savaime suprantama, kad kasdien reikia papildomai naudoti ir tarpdančių siūlą, ir burnos skalavimo skystį. Tačiau ką po ko reikėtų naudoti? 

Pirmiausia – tarpdančių siūlas

Nors anksčiau manyta, kad pirmiausia reikia dantis išsivalyti šepetėliu, o tik paskui imtis tarpdančių, vis daugiau burnos higienos specialistų siūlo daryti atvirkščiai. Jie pataria pirmiausia bent porą minučių skirti tarpdančių valymui siūlu, kad būtų pašalinta kuo daugiau maisto likučių ir kitokių apnašų. 

Tarpdančių siūlą reikėtų naudoti visiems dantims. Be to, derėtų neskubėti – kitaip galima pažeisti dantenas, o tai atvers kelią galimoms infekcijoms. Taip pat specialistai primena: apskritai reguliariai turėtų būti atlikta burnos higiena Vilniuje ar kitame mieste, kuriame gyvenama. 

Toliau – eilė šepetėliui?

Kaip ir dėl tarpdančių naudojimo eiliškumo, dantų šepetėlio ir burnos skalavimo skysčio eiga kelia šiokių tokių diskusijų. Pastaruoju metu vis dažniau raginama pirmiausia naudoti skalavimo skystį. 

Argumentai nesunkiai įtikina: skalavimas padeda pašalinti maisto likučius, kurių negalėjo pasiekti tarpdančių siūlas. Be to, skalavimo metu išplaunamos dantų pastos veikliosios medžiagos, tad tikslingiau šveitimą šepetėliu pasilikti pabaigai.Burnos higienos specialistai atkreipia dėmesį, kad atidžiai reikėtų rinktis visas priemones. Derėtų įvertinti, ar dantų pastoje, burnos skalavimo skystyje yra pakankamas fluorido kiekis, ar jų sudėtis – saugi, o gamintojas patikimas. Galiausiai – ne taip svarbu yra priemonių naudojimo eiliškumas, jei visą procesą atliekame aplaidžiai, skubėdami. Tad dėmesingumas ir atidumas gali būti laikomi pačiais svarbiausiais dantų priežiūros komponentais.

Angitia

TAIP PAT SKAITYKITE