REXSAN

Dantų implantų metodika „All on 4”: kokie jos privalumai?

Dantų implantų metodika "All on 4": kokie jos privalumai?

Netekę vieno ar daugiau dantų žmonės puikiai žino, kaip tai nemalonu ir kokią įtaką gyvenimo kokybei tai daro. Tačiau odontologijos klinikos „Privati praktika“ specialistai džiaugiasi, kad  gali padėti ir šiuolaikinė odontologija suteikia galimybes atkurti tiek estetinę, tiek kramtomąją dantų funkciją. Vienu pažangiausių ir moderniausių metodų laikoma dantų implantacija plačiai naudojama ir tinka daugeliui pacientų. Šis metodas geriausiai atitinka šiuolaikinio žmogaus poreikius, nes implantuoti dantys – tai tarsi šiuolaikiniai dantų protezai, suteikiantys natūralių dantų pojūtį.

Bedantės burnos protezavimas – sudėtingesnis atvejis, palyginti su vieno ar keleto dantų atkūrimo procesu, tačiau čia taip pat siūloma inovacija – unikali „All on 4“ gydymo metodika, sukurta padėti visus ar daugelį dantų praradusiems pacientams. Tai tarsi tobulesni dantų protezai, kurie leidžia ir vėl džiaugtis gražia šypsena ir visais jos privalumais bei nepriekaištinga kramtymo funkcija.

Kuo ypatinga „All on 4“ metodika?

Naudojant pažangią dantų implantacijos metodiką „All on 4“ vieno žandikaulio dantų lankui visiškai atkurti pakanka 4 implantų, vietoje tradiciškai naudojamų 6–10. Taigi, taip pacientui užtikrinamas greitesnis gijimo laikas, mažesnė intervencija sumažina skausmo, uždegimų riziką.

„All on 4“ metodika su dantų implantais pasižymi puikiu stabilumu. Kai naudojami dantų implantai, protezuotų dantų nereikia išimti, todėl pacientai gali vėl pasijusti tarsi turėtų natūralius dantis. Šiuolaikinės technologijos leidžia ne tik tobulai atkurti natūralaus danties išvaizdą, bet ir tam tikrus pojūčius, pavyzdžiui, valgant implantuoti dantys leidžia jausti temperatūrą, todėl jausmas prilygsta nuosaviems dantims.

Kodėl verta rinktis „All on 4“ metodiką?

Metodika „All on 4“ turi daugybę privalumų, kurie turėtų atkreipti pacientų, svarstančių pasirinkti šį dantų atkūrimo būdą, dėmesį:

  • Atkuriant dantis ant implantų fiksuojamas neišimamas protezas, kuris savo stabilumu ir suteikiamu pojūčiu bei išvaizda prilygsta natūraliems dantims. Pacientams visiškai nereikia jaudintis, kad protezas iškris ar kas nors jį pastebės – tai leidžia atsipalaiduoti ir pamiršti dantų netekimo problemą bei jos keliamą stresą.
  • Implantavimas ant keturių taškų leidžia puikiai atkurti kramtymo funkciją, kuri yra itin svarbi mūsų organizmui. Taip suteikiamas reikiamas krūvis dantenoms, tačiau kartu išvengiama jų ir aplinkinių audinių dirginimo, kuris patiriamas naudojant išimamus protezus ar plokšteles ir ilgainiui gali sukelti tokias pasekmes kaip dantenųuždegimas. Tolygus apkrovos kramtant paskirstymas leidžia išvengti ir tokių padarinių kaip dantenų recesija, žandikaulio kaulo tirpimas.
  • Ant implantų tvirtinami protezai atrodo labai natūraliai ir dailiai, tačiau nereikalauja ypatingos priežiūros. Jais reikia rūpintis tarsi savais dantimis, o kas kiek laiko reikia daryti burnos higieną patars odontologas. Be to, šypsena visada atrodys tiesiog tobulai, todėl nereikės sukti galvos, kaip balinti dantis.
  • Naudojant išimamus protezus juntami neigiami padariniai: jie trina, kartais kraujuoja dantenos, dėl apkrovos gali susidaryti tarpas tarp dantų, daugeliui pacientų skauda dantenas. Visa tai pamiršti leis dantų implantai – atsiliepimai iš pacientų apie juos yra itin geri.

Dar šis tas…

Šie modernūs dantų implantai gali būti naudojami daugeliu atvejų. Jie yra puiki išeitis pacientams, kurie praradę visus ar beveik visus dantis. Jei yra sugedę ir protezavimui netinkami dantys, jie pašalinami, o per kiek laiko sugyja žaizda po danties rovimo, priklauso nuo individualių veiksnių. Esant poreikiui, pavyzdžiui, jei nuskilo dantis, gali būti atliekamas kosmetinis dantų plombavimas. Pirmos procedūros metu įsriegiami implantai ir dedamas laikinas protezas, gijimui reikalingi keli mėnesiai po procedūros. Burnos audiniams sugijus, laikinasis protezas yra pakeičiamas nuolatiniu, esant poreikiui atliekamos papildomos procedūros natūraliems dantims: saugus dantų balinimas, klibančių dantų gydymas, burnos higiena prieš ir po procedūros.

Odontologijos klinikos vadovas, gydytojas odontologas Jevgenij Travkin, atkreipia dėmesį, kad net ir inovatyvioji „All on 4“ metodika ne visada yra tinkama. Kartais norint pasiekti natūralų estetinį rezultatą ir išsaugoti kramtymo funkciją, prireikia daugiau implantų. Pastaroji metodika vadinama apibendrinančiu „All on X“ terminu. Gydytojas odontologas J. Travkin pataria neskubėti ir priimti sprendimą išklausius keletą nuomonių bei išgirdus specialistų rekomendacijas – juk dantų implantai nemaža investicija, kuria norėsite džiaugtis ne vienerius metus.

seraninas

TAIP PAT SKAITYKITE