Avene

Dantų gydymas

Dantų gydymas

Dantų gydymas – daugelį dantų gydymo sričių apimanti sąvoka, kuri yra būtina norint išlaikyti sveiką bendrą dantų būklę. Dantų gydymas gali reikšti tiek terapinio ar estetinio sritis, tiek dantų ėduonies ir plombavimo gydymo metodus. Toks gydymas yra reikalingas susidūrus su dantų skausmu, norint padailinti danties išvaizdą, o tuo pačiu siekiant apsaugoti dantis nuo galimo skilimo. Straipsnyje pateiksime kelias dažniausiai pasitaikančias priežastis, kurių vedini pacientai atvyksta į odontologijos kliniką.

Profilaktinė dantų apžiūra

Tie, kurie nepriekaištingai rūpinasi savo šypsena, žino, kad dantų patikra pas profesionalų specialistą ir svarbi dantų ligų prevencijai ir gerai burnos ertmės sveikatai palaikyti. Nenuostabu, jog uždelstas danties jautrumas ar skausmas dažnai virsta kur kas didesne problema. Tuo labiau, odontologijos specialistai turi žinias ir priemones, kurių pagalba gali numatyti rizikas, kurios pacientui plika akimi lieka nematomos. Į profilaktinę dantų priežiūrą rekomenduojama ateiti bent kartą per pusmetį, net jeigu nejaučiate jokio dantų diskomforto. Gydytojas įvertins jūsų dantų būklę, galimai pasiūlys burnos higieną ar primins, kaip teisingai valyti dantis ir tarpdančius.

Dantų ėduonies (karieso) gydymas

Dantų kariesą yra patyrę didžioji dalis žmonių, mat tai dažniausiai pasitaikantis dantų susirgimas. Dantų kariesas – tai danties kietųjų audinių pažeidimas, prasidedantis nuo susikaupusių ir nepašalintų dantų apnašų, kuriose kaupiasi mikroorganizmai ir veikia rūgštys. Pasiekus emalį, vyksta demineralizacija, kurios metu dantis praranda svarbias mineralines medžiagas ir minkštėja, taip tapdamas jautrus išoriniams dirgikliams. Galiausiai dantis lūžta, atverdamas danties ertmę, įprastai vadinamą „skyle“. Dantų kariesą svarbu pradėti gydyti kuo anksčiau, nes plintanti infekcija gali pasiekti danties pulpą bei danties nervą. Negydomas susirgimas gali sukelti danties kanalų uždegimą ir periodonto ligas, tad profilaktinė apžiūra bei profesionali burnos higiena turėtų būti atliekama bent dukart metuose. 

Terapinis dantų gydymas

Terapinis gydymas taikomas tuomet, kai nusidėvėjusias plombas norima pakeisti naujomis. Žinoma, jog senosios kartos plombos, skirtingai nei šiuolaikinės, turi savybę trauktis, taip atverdamos mikrotarpus, kuriuose gali veistis bakterijos ir maisto likučiai. Pakeitus plombas naujomis, dantys tampa apsaugoti nuo galimų rizikų ir užtikrinamas ilgaamžiškumas. Terapinis gydymas taip pat apima dantų jautrumo (valgant, geriant, kvėpuojant vėsiu oru) mažinimą, kurio metu apsinuoginęs danties kaklelis yra plombuojamas arba apsaugomas fluoro turinčiomis medžiagomis. Profesionalus odontologas apžiūros metu įvertina dantų būklę ir numato terapinio gydymo reikalaujančius dantis, taip padėdamas pacientui išvengti rimtesnių susirgimų.

Estetinis dantų gydymas

Estetinio dantų gydymo imamasi siekiant patobulinti estetinę dantų būklę:

  • Norint pakeisti danties formą ar priderinti atspalvį prie kitų. Estetinio gydymo procedūra atkuria „nuvalgytus“ ir nudilusius dantis, taip pat suteikia pageltusioms plomboms prie dantų derantį atspalvį, koreguoja nežymius pavienių dantų spalvinius defektus. 
  • Koreguojant tarpus tarp dantų. Šio dantų gydymo metu yra panaikinami tarpai tarp priekinių dantų, juos užpildant ir sulyginant. Tokia procedūra suteikia estetiškai tvarkingą dantų išvaizdą ir paciento pasitikėjimą savimi.
  • Atkuriant nuskilusių, nutrupėjusių dantų paviršių. Estetinio plombavimo metu yra atkuriami pažeisto danties audiniai, jiems suteikiama natūrali ir prie kitų dantų deranti forma, kuri netrukdo teisingam sąkandžiui, o taip pat grąžina natūralią kramtymo funkciją. Esant didesniam defektui, siūlomas estetinis protezavimas, kuris patvaria plomba padengia visą dantį ir suteikia natūralią danties formą bei funkciją.

Verta paminėti, kad prieš taikant įvairius dantų gydymo metodus, pacientams rekomenduojama atlikti profesionalią burnos higieną. Dėl dantų plombavimo bei estetinio ar terapinio gydymo kviečiame konsultuotis su ilgametę patirtį sukaupusiais ir šiuolaikinius metodus naudojančiais odontologijos centro „Orto Vita“ specialistais, įsikūrusiais netoli Kauno Soboro.

Angitia

TAIP PAT SKAITYKITE