Gudručio vaistinė

Burnos higiena: ką būtina žinoti apie šią procedūrą?

dantų higiena

Kodėl dantų priežiūra yra tokia svarbi kasdienybės dalis? Graži, estetiška, sveikai atrodanti šypsena – tai kiekvieno iš mūsų vizitinė kortelė. Nesveiki dantys, prastas burnos kvapas ar kraujuojančios dantenos rodo, kad galite sirgti periodontitu, gingvitu ar dantų ėduonimi. Profesionali burnos higiena (Kaunas) yra vienas didžiausių dantų sveikatos ir estetikos garantų. 

Būtinos burnos priežiūros priemonės

Kiekvieną dieną dantys pasidengia apnašomis, kuriose kaupiasi daugybė bakterijų. Tai gali nulemti net ir visišką dantų netekimą. Todėl, burnos priežiūroje kasdien būtina naudoti tam tikras priemones:

  • Dantų šepetėlis;
  • Tarpdančių siūlas arba tarpdančių šepetėlis;
  • Liežuvio valiklis.

Specialistai nerekomenduoja naudoti elektrinio šepetėlio, nes juo galima pažeisti dantis. Ultragarsinis nuo elektrinio skiriasi tuo, jog jis ne sukasi, o vibruoja, todėl pastarąjį naudoti galima.

Kaip atliekama dantų higiena? 

Apžiūrėjus pacientą ir įvertinus jo burnos būklę, atliekamas dantų apnašų valymas, kai pašalinamos minkštos ir kietos apnašos, o kartu ir mikroorganizmai. Tai užkerta kelią besikaupiančių bakterijų sukeliamoms ligoms vystytis. 

Procedūrai naudojamas ultragarsinis skaleris ir periodontologiniai instrumentai. Pigmentinės apnašos pašalinamos oro abrazijos būdu. Po to dantys nupoliruojami pasta – taip jie tampa atsparesni ėduoniui, kaupiasi mažiau apnašų. 

Jautrių dantų kakleliai padengiami specialia, jautrumą mažinančia priemone – fluoro pasta. Dantų spindesys, lygumas išgaunamas sodos čiurkšle, poliruojant.

Kaip prižiūrėti dantis po burnos higienos?

Dieną, kai buvo atlikta dantų higiena, rekomenduojama nevartoti dažančių maisto produktų, gėrimų, pavyzdžiui, burokėlių, juodos kavos, kario. Jeigu jums pasireiškia dažnas šalutinis poveikis – dantų jautrumas šalčiui, trunkantis 1–2 dienas, dantys gali būti tepami specialiu geliu, kuris sumažina jų jautrumą. Visgi toks pojūtis išnyksta savaime.

Įdomus faktas, kad dėl padidėjusio dantų jautrumo po burnos higienos, nerekomenduojama būti ten, kur yra didelis vėjas, pavyzdžiui, kelionė motociklu be šalmo ar šuolis parašiutu Vilniuje, nes bent kiek išsižiojus gali perpūsti dantenos. To pasekoje, gali kilti problemų ar jautrumas trukti ilgiau nei 2 dienas.

Kaip dažnai reikia daryti burnos higieną? Specialistai rekomenduoja dantų higienos procedūrą atlikti kas šešis mėnesius, t. y. bent du kartus per metus. Vis dėlto, jeigu dantenos tapo itin jautrios, iš burnos pradėjo sklisti nemalonus kvapas, ėmė matytis dantų šaknys, tai gali reikšti didesnes periodonto problemas, todėl dantų higienisto kabinete lankytis reikėtų ir dažniau. 

Angitia

TAIP PAT SKAITYKITE