Egzistuoja daugybė priežasčių, dėl kurių gyvenimo eigoje netenkame dantų. Teigiantys, kad taip nutinka tik dėl prastų higienos įpročių, labai klysta. Paveldimumas, įvairios ligos, nelaimingi atsitikimai bei tam tikros gyvenimiškos aplinkybės gali būti ne mažiau svarbios, nei mūsų įpročiai, – teigia gydytojas – burnos chirurgas Suhelis Bešara (Soheil Bechara).
Su kokiomis problemomis susiduria žmonės, netekę visų dantų?
Visų pirma pasikeičia žmogaus veidas. Netekus daugumos ar visų dantų, ilgainiui nyksta žandikaulis. Veido oda glemba, burnos srityje susidaro raukšlės. Jaunas 50 metų žmogus vizualiai atrodo dešimčia ar net dvidešimčia metų vyresnis. Tačiau ši problema daugumai mūsų pacientų, visgi ne pati svarbiausia. Virškinamojo trakto sutrikimai, atsiradę dėl netinkamai sukramtomo maisto, sukelia kur kas daugiau nepatogumų, nei vizualūs pokyčiai.
Kokie galimi prarastų dantų atkūrimo būdai?
Šiuo atveju galimi du sprendimo būdai: išimama plastmasinė dantų plokštelė ir dantų implantai. Tiek vienu, tiek kitu atveju su naujais dantimis galima atlikti visas įprastines funkcijas. Tačiau, jei vertinsime ir estetinį vaizdą, ilgaamžiškumą bei patogumą, kur kas daugiau pliusų tektų dantų implantams.
Kuo dantų implantai pranašesni už išimamas plokšteles?
Įsivaizduokime dvidešimties metų senumo automobilį ir šių dienų. Abu atlieka tą pačią funkciją, tačiau komfortas nelyginamas. Pacientai turintys dantų implantus, atrodo ir jaučiasi lyg su savais dantimis. Jų nereikia išsiimti, norint išvalyti, nereikia nuolat mąstyti kokį maistą gali sukramtyti, o svarbiausia jie nenukris ir neiškris, kaip tai dažnai nutinka dėvint plokštelę. Taip pat svarbu paminėti, kad nėra pykinimo jausmo, o valgant – pilnai juntamas maisto skonis.
Kiek laiko trunka visa bedančio žandikaulio atstatymo procedūra?
Daugeliu atvejų gražia šypsena pacientas jau gali džiaugtis vos po 1 savaitės nuo implantacijos. Pirmojo vizito metu suplanuojame visą chirurginę dalį: pašaliname nereikalingus dantis, esant poreikiui, atliekame kaulo priauginimo operaciją bei įsriegiame reikiamą skaičių dantų implantų. Po savaitės, antrojo vizito metu, įvertiname burnos būklę, pašaliname siūlus bei pritvirtiname laikinus protezus, kurie gijimo laikotarpiu atrodys ir tarnaus kaip nuosavi dantys. Po 3 mėnesių, prigijus įsriegtiems implantams, laikiną protezą pakeičiame itin gražiais ir tvirtais nuolatiniais dantimis, pagamintais iš cirkonio oksido.
Ar visais atvejais nuolatiniai dantys gaminami iš cirkonio oksido?
Nuolatiniai dantys gali būti pagaminti ir iš metalo keramikos ar bemetalės keramikos. Tačiau šių dienų odontologijoje cirkonio oksidas – bene labiausiai vertinama protezavimo medžiaga. Dantys pagaminti iš šios, šviesai pralaidžios medžiagos, atrodo itin gražiai bei natūraliai. Be viso to cirkonio oksidas pasižymi išskirtiniu tvirtumu.
Ar dantų implantacija skausminga procedūra?
Pati procedūra tikrai nėra skausminga. Po vieno ar kelių dantų implantacijos, dažniausiai pacientas nejunta jokio diskomforto ir bemat gali grįžti prie įprastinės veiklos. Jei buvo atlikta pilna žandikaulio atstatymo procedūra, kelias dienas gali būti matomas patinimas ar juntamas maudimas, kuriam numalšinti po implantacijos skiriami vaistai.
Jei pacientas jaučia pykinimą, bijo pačios procedūros ar negeba ilgesnį laiką išbūti vienoje vietoje, MIR klinikoje implantacijos metu gali būti papildomai atliekama ir intraveninė sedacija. Jos dėka, viso gydymo metu, pacientas bus atsipalaidavęs bei nejaus diskomforto.
Ar yra amžiaus ribos dantų implantavimo procedūrai?
Žmogus dantų implantavimo procedūrai gali būti per jaunas, tačiau niekada nebus tam per senas. Dantų implantacijos nerekomenduočiau jaunesniems nei 18 metų pacientams, kurių žandikaulis nėra pilnai susiformavęs. Visais kitais atvejais, procedūros sėkmė priklauso ne nuo garbaus paciento amžiaus, o nuo sveikatos būklės bei gydytojo kompetencijos.
Kokį mitą dažniausiai girdite?
Dauguma pacientų yra įsitikinę, kad implantų reikės tiek, kiek buvo prarasta dantų. Tačiau tai nėra tiesa. Daugeliu atvejų visus viename žandikaulyje prarastus dantis galima atkurti įsriegiant vos 4, 6 arba 8 implantus, ant kurių pritvirtinamas protezas su 12 arba 14 nepriekaištingai atrodančių dantų.
Kokių garantijų gali tikėtis pacientas dantų implantavimo procedūrai?
MIR klinikoje naudojamiems „MegaGen“ dantų implantams suteikiama viso gyvenimo garantija. Todėl mes savo pacientams įsipareigojame neprigijusį „MegaGen“ implantą nemokamai, įskaitant ir pakartotinę procedūrą, pakeisti nauju.
Daugeliu atvejų, MIR klinikos pacientai, už suteiktas gydymo paslaugas gali atsiskaityti pasinaudodami GF Medlizingo išsimokėjimo galimybe.
Soheil Bechara
Burnos chirurgas
Licenzijos Nr. OPL- 02800; OPL-02408
MIR klinikos burnos chirurgas Soheil Bechara – vienas iš nedaugelio gydytojų Lietuvoje, galinčių atlikti net ir pačias sudėtingiausias dantų implantacijas. Per 15 praktikos metų įgytomis žiniomis bei sukaupta patirtimi gydytojas Soheil dalijasi tarptautinių konferencijų metu bei mokymuose Lietuvoje.
Tarptautinis implantologijos centras MIR
Adresas: Kalvarijų g. 272A, Vilnius
Mobilus telefonas: +370 611 55512
Telefonas: +370 5 2195971
Elektroninis paštas: info@mirklinika.lt
Tinklalapis: www.mirklinika.lt
Facebook: MIR Tarptautinis Implantologijos Centras