Kartais tam tikri įvykiai lemia danties ar kelių netekimą. Netekus danties, atsiranda diskomfortas valgyti, kalbėti, šypsotis, todėl gali sumažėti pasitikėjimas savimi. Vienas iš efektyviausių būdų, leidžiančių sugrąžinti estetišką šypseną ir pasitikėjimą savimi – fiksuoti dantų protezai. Šiame straipsnyje pateiksime 3 naudingus patarimus, kurie užtikrins protezų ilgaamžiškumą.
1. Tinkamai valykite burnos ertmę
Norint, kad kokybiški, patikimi dantų protezai atliktų savo funkciją kuo ilgesnį laiką, reikia šiuos tinkamai prižiūrėti. Nesvarbu, ar restauruotas vienas dantis, ar keli, burnos ertmę reikia kruopščiai valyti kiekvieną dieną. Dantis valykite 2 kartus per dieną – ryte ir vakare. Naudokite minkštą vieno danties šepetėlį, skirtą sunkiai prieinamoms vietoms prižiūrėti. Išsivalę sunkiai prieinamas vietas, galite pradėti valyti įprastu šepetėliu.
Kitos higienos priemonės, kurias patariama įsigyti ir reguliariai naudoti:
- tarpdančių siūlas arba šepetėlis;
- irigatorius;
- liežuvio grandiklis.
Odontologai pataria kiekvieną dieną valyti ir tarpdančius, ir liežuvio paviršių. Efektyviai pašalinus apnašas, esančias tarpdančiuose, galima užtikrinti protezų ilgaamžiškumą bei sumažinti infekcijų tikimybę. Siekiant sumažinti siūlo plyšimą ar įtrūkimą, rekomenduojama naudoti vaškuotą, protezuotiems dantims skirtą siūlą.
2. Atsakingai rinkitės maistą ir gėrimus
Nors protezai šiandien yra itin tvirti ir patikimi, vis tiek patariama vengti labai kieto maisto kramtymo. Valgant itin kietą maistą, galima pažeisti protezą ir šis gali skilti ar net sulūžti. Atsižvelgiant į tai, patariama vengti riešutų, sudžiūvusios duonos, karamelinių saldainių ir kitų kietų maisto produktų.
Taip pat patariama vienu metu valgyti arba gerti tik šaltą, arba tik karštą maistą ir gėrimus. Dėl staigių temperatūros pokyčių prasideda medžiagų plėtimosi ir traukimosi procesai. Tad protezas gali skilti ar įtrūkti. Žinoma, tai taikoma ir natūraliems dantims.
3. Reguliariai lankykitės odontologo kabinete
Tiek natūralius, tiek protezuotus dantis svarbu, kad apžiūrėtų specialistai. Dėl to patariama reguliariai, kas pusę metų lankytis pas burnos higienistą. Profilaktinio apsilankymo metu specialistas nuvalo tiek minkštas, tiek kietas apnašas. Kadangi fiksuoti protezai išlieka tokie patys, reikia juos nuolat stebėti. Atsižvelgiant į tai, rekomenduojama kartą per metus atlikti protezų apžiūrą ir, prireikus, atlikti pakitimus parodysiančius tyrimus.Tiek asmeninė burnos higiena, tiek mityba, tiek profesionali priežiūra užtikrina kokybiškų fiksuotų protezų ilgaamžiškumą. Kaip ir natūralius, taip ir protezuotus dantis reikia prižiūrėti kiekvieną dieną. Norint užtikrinti efektyvų kramtymą ir išvengti infekcijų, patariama atsižvelgti į aukščiau pateiktus patarimus. Šiais vadovaujantis galima džiaugtis estetiška, sveikai atrodančia šypsena.