Rawpowders

Šunų treniruotės netradiciškai: mokosi elgtis viešose vietose

Šunų treniruotės

Pakilti ir nusileisti liftu, užeiti į gyvūnams draugiškas parduotuves, pažaisti automobilių stovėjimo aikštelėje ar palinksminti darbuotojus – tokių elgsenos pamokų augintiniai mokomi realiose vietose. Jau kurį laiką leistis į netradicines patirtis šunis kviečia prekybos ir pramogų centras „Ozas”, kur vyksta dresūros treniruotės. 

Prekybos ir pramogų centre „Ozas“ šunų treniruotės vyksta du kartus per savaitę. Šeimininkai su augintiniais renkasi sutartoje vietoje ir kartu su trenere mokosi komandų, kaip elgtis tarp daug žmonių ir parduotuvių. 

„Šių dresūros pamokų dalyviams atvėrėme savo bendrąsias erdves. Keturkojai ir jų šeimininkai gali kilti liftu, užeiti į gyvūnams draugiškas parduotuves, treniruotis vidinėje automobilių stovėjimo aikštelėje. Mūsų užduotis buvo užtikrinti, kad tai nekeltų saugumo iššūkių visiems svečiams. Todėl labai džiugu, jog treniruočių dalyviai elgiasi atsakingai: veda juos su pavadėliu, saugiu atstumu nuo kitų lankytojų, yra sutinkami palankiai, tampa netgi pramoga kitiems lankytojams bei darbuotojams. Visi akimirksniu pralinksmėja pamatę būrį centro koridoriais keliaujančių keturkojų“, – sako prekybos ir pramogų centro „Ozas“ vadovė Ina Augulienė. 

Dresūros pamokas vedanti trenerė Diana Makarovaitė pasakoja, kad tokia augintinių treniravimo praktika juos išmoko tinkamai elgtis, pamiršti stresą bei prisitaikyti prie viešųjų vietų, kurios įprastos žmonėms, tačiau dar ne visada yra draugiškos gyvūnams.

„Mūsų tikslas – puiki šunų ir šeimininkų savijauta. Esame jau tapę bendruomene, kuri drauge per pamokas kuria kuo daugiau realių gyvenimiškų situacijų, pastarosioms ruošia užsiėmimų dalyvius. Mokomės įvairiose miesto vietose, gyvūnams draugiškose erdvėse, keliaujame viešuoju transportu bei traukiniais. Taip tiek savo mokinius, tiek ir kitus keturkojų augintojus norime įkvėpti drąsiai leistis į nuotykius kartu su savo augintiniais“, – pasakoja mokyklos „Hepidogo“ įkūrėja D. Makarovaitė. 

Siekia visapusiško komforto 

Keturkojų trenerė yra sertifikuota gyvūnų dresuotoja, įvairių seminarų bei mokymų dalyvė, aktyviai besidominti augintinių psichologija bei elgsenos ypatumais. Būtent todėl, jos teigimu, mokyklos bendruomenę atvedė ir į prekybos bei pramogų centrą „Ozas“. Pasak D. Makarovaitės, šunys vis labiau tampa neatsiejama žmonių gyvenimo dalimi, todėl šeimininkai nori daugiau laiko praleisti drauge su augintiniais, kartu leisti laisvalaikį, keliauti. 

„Tam prekybos ir pramogų centro OZAS aplinka puikiai tinka. Čia yra daug skirtingų dirgiklių, prie kurių šuo turi pratintis ir mokėti susikaupti. Skirtingi garsai, paviršiai, erdvės, žmonės. Šioje aplinkoje galime išbandyti ir daug įvairių veiklų – išmokti nusiraminti naujoje vietoje, susikaupti komandoms, gebėti ramiai palaukti ar pasėdėti kartu su šeimininku. Taip pat treniruojame gebėjimą atsipalaiduoti, žaisti tarp skirtingų garsų. Mums labai svarbu, kad prekybos ir pramogų centras keturkojams reikštų teigiamas asociacijas, todėl džiaugiamės, jog čia yra ir ramesnių zonų, kur galime nueiti atsipūsti bei pailsėti“, – teigia trenerė. 

Pasak prekybos ir pramogų centro vadovės, treniruotės tapo savotiška tradicija ir yra labai laukiamos ir priduria – prekybos centro komandos net nereikėjo specialiai paruošti čia atvykstančio svečių būrio apsilankymams. Svarbu buvo tik pasirūpinti, jog treniruotės vyktų saugiai ir komfortiškai. 

„Esame augintiniams draugiška erdvė. Todėl siekiame, kad pas mus komfortiškai jaustųsi visi – keturkojai, jų šeimininkai, kiti besilankantys ir dirbantys žmonės. O to pasiekti galime tik sukūrę aplinką, kuri būtų patogi, maloni bei svetinga kiekvienam“, – pažymi I. Augulienė. 

Sukelia tik šypsenas

Toks prekybos ir pramogų centro požiūris į gyvūnus bei keturkojų treniruotes, pasakoja D. Makarovaitė, vyrauja dar ne visur. Ji prisimena ir nemalonias patirtis, su kuriomis susidūrė kitose vietose. 

„Mus išties džiugina, kad vis daugiau viešųjų erdvių atveria savo duris ir augintiniams. Visgi dar ne visi yra tokie draugiški gyvūnams. Štai neseniai su grupe buvome apsaugos darbuotojo nemaloniai išprašyti iš kito prekybos centro, nors ant jo durų visur puikuojasi ženklai, jog vieta – draugiška gyvūnams“, – sako D. Makarovaitė. 

TAIP PAT SKAITYKITE