REXSAN

Pavojai ir rizikos, apie kurias daugelis gyvūnų savininkų nė nematė

Veterinarijos klinikos

Visiems suprantama, ,naminių gyvūnėlių sveikata yra labai svarbi jums ir jūsų šeimai. Jūs norite, kad jie būtų laimingi, sveiki ir ilgai gyventų. Bet ar žinote, kad yra daug dalykų, kurie gali pakenkti jūsų augintiniams galbūt jums to net nežinant? 

1. Pasyvus rūkymas

Jei rūkote namuose ar automobilyje, tai ne tik kenkia jūsų sveikatai, bet ir jūsų naminiams gyvūnams. Pasyvus rūkymas gali sukelti daugybę problemų augintiniams, tokių kaip kvėpavimo sutrikimai, plaučių vėžys, alergijos, odos ligos ir akių uždegimai. Pasyvus rūkymas taip pat gali padidinti širdies ligų ir diabeto riziką. Todėl geriausias būdas apsaugoti savo augintinius nuo žalos yra nustoti rūkyti arba rūkyti tik lauke bei kruopščiai vėdinti patalpas.

2. Tam tikros daržovės

Daugelis daržovių yra naudingos žmonėms, bet kai kurios iš jų gali būti nuodingos augintiniams. Pavyzdžiui, žaliosios augalų ar daržovių dalys, tokios kaip svogūnai, česnakai, porai ir kt., gali sukelti hemolizinę anemiją (raudonųjų kraujo kūnelių sunaikinimą) ir inkstų nepakankamumą. Kiti pavojingi augalai yra: narcizai, hortenzijos, kaladijos, rododendrai ir daugelis kitų. Jei jūsų augintinis suvalgo tokių augalų, jis gali patirti pykinimą, vėmimą, viduriavimą, apetito praradimą, letargiją, kraujavimą iš burnos ar nosies, kvėpavimo sutrikimus ir netgi mirtį. Todėl geriausias būdas apsaugoti savo augintinius nuo pavojingų augalų yra laikyti juos toli nuo jūsų namų ar sodo augalų ir tikrinti ar jie neslampinėja šalia tokių augalų pasivaikščiojimo metu.

3. Karščio smūgis

Karščio smūgis yra būklė, kai kūno temperatūra pakyla virš normalios ribos ir gali sukelti organų disfunkciją arba mirtį. Karščio smūgis gali ištikti bet kurį gyvūną, bet ypač rizikingas tiems, kurie turi storą kailį arba trumpą snukį. Karščio smūgis gali įvykti dėl per didelio saulės poveikio, per karšto oro arba dėl įkaitusio automobilio. 

Jei jūsų augintinis patiria karščio smūgį, jis gali rodyti tokius simptomus kaip drebulys, dusulys, padidėjęs pulsas, silpnumas arba sąmonės netekimas. Todėl geriausias būdas apsaugoti savo augintinius nuo karščio smūgio yra stebėti jų kūno temperatūrą, vengti tiesioginių saulės spindulių, suteikti jiems pakankamai šviežio ir šalto vandens, vėdinti patalpas ir automobilį bei neleisti jiems likti vieniems karštoje aplinkoje. Jau ištikus karščio smūgiui, būtina ieškoti artimiausios veterinarijos klinikos.

4. Nušalimai

Šalčio padaryti sužalojimai yra būklė, kai kūno dalys nušąla ir gali sukelti audinių nekrozę arba mirtį. Tokie nušalimai gali atsitikti bet kuriam gyvūnui, bet ypač rizikingi tiems gyvūnams, kurie turi ploną kailį arba mažą kūno masę. 

Nušalimai gali įvykti dėl per didelio šalčio poveikio, per šalto oro arba per šalto sniego. Jei jūsų augintinis pradeda patirti nušalimus, jis gali rodyti tokius simptomus kaip: baltos arba mėlynos odos spalvos, tirpimo arba skausmo pojūtis, odos lupimasis arba opų susidarymas. Todėl geriausias būdas apsaugoti savo augintinius nuo šalčio sukeliamų sužalojimų yra stebėti jų kūno temperatūrą, aprengti juos tinkamais drabužiais arba antkakliais, suteikti jiems pakankamai šilto ir šviežio vandens, vėdinti patalpas ir automobilį ir neleisti jiems likti vieniems šaltoje aplinkoje.

5. Parazitai ir kirminai

Parazitai ir kirminai yra organizmai, kurie gyvena ant arba viduje kitų organizmų ir maitinasi jų krauju arba maistu. Parazitai ir kirminai gali sukelti daugybę problemų augintiniams, tokias kaip anemija, svorio netekimas, viduriavimas, vėmimas, odos ligos, plaukų slinkimas ir daugelis kitų. Kai kurie parazitai ir kirminai gali būti perduodami žmonėms ir sukelti rimtų sveikatos sutrikimų. 

Pavyzdžiui, blusos, erkės, uodai ir kirmėlės gali pernešti daugybę ligų, tokias kaip maras, erkinis encefalitas, boreliozė ir dirofilariozė. Todėl geriausias būdas apsaugoti savo augintinius nuo parazitų ir kirminų yra reguliariai tikrinti jų kailį ir odą, naudoti specialius preparatus nuo parazitų ir kirminų, laikytis higienos taisyklių ir skiepyti juos pagal rekomendacijas.

Jeigu pastebite, kad jūsų augintinis ėmė elgtis kitaip nei anksčiau, tuomet verta atkreipti dėmesį į šias išvardintas problemas ir imtis skubių priemonių gyvūno sveikatai užtikrinti.

TAIP PAT SKAITYKITE