Urinal

Mokslininkai: vedžioti šunį gali būti naudingiau nei lankytis sporto salėje

Mokslininkai: vedžioti šunį gali būti naudingiau nei lankytis sporto salėje

Tiems, kurie nori išlikti puikios fizinės formos, bet stokoja motyvacijos, dažniausiai geriausia išeitis yra asmeninis treneris. Vis dėlto, pasak mokslininkų, yra geresnis būdas išlaikyti puikią fizinę formą, praneša dailymail.co.uk.

Mokslininkai teigia, kad šunų savininkai, vedžiodami savo augintinius, mankštinasi daugiau nei tie, kurie nuolat lankosi sporto klube.

Remiantis gyvūnų priežiūrai skirtas priemones gaminančios bendrovės „Bob Martin” atlikto tyrimo rezultatais, vidutiniškai šunų savininkai vedžioja savo augintinius du kartus per dieną po 24 minutes, t.y., iš viso 5 val. 38 min. per savaitę.

Be to, vidutiniškai 3 kartus per savaitę šunų savininkai išveda savo šunį ilgiems pasivaikščiojimams, o tai reiškia, kad per savaitę prisideda dar 2 val. 33 min.

Tie žmonės, kurie neturi šuns, bet lankosi sporto klube, eina pasivaikščioti arba bėgioja, vidutiniškai mankštinasi vos 1 val. 20 min. per savaitę. Dar blogiau, beveik pusė – 47 proc. – augintinių neturinčių žmonių prisipažįsta, kad iš viso nesimankština ir labai mažai juda.

„Porą trumpų pasivaikščiojimų per dieną greitai susideda ir šis tyrimas rodo, kad tai sudaro daugiau laiko, nei žmonės vidutiniškai gali praleisti sporto salėje”, – teigė „Bob Martin” atstovė spaudai.

Tyrimo, kuriame dalyvavo 5 tūkst. britų, įskaitant 3 tūkst. šunų savininkų, rezultatai byloja, kad 57 proc. žmonių šuns vedžiojimas yra pagrindinė mankštos forma. Daugiau kaip trys ketvirtadaliai tyrimo dalyvių teigė, kad jie mieliau eitų pasivaikščioti nei į sporto salę.

Na, galbūt nereikia nė šuns – galima prisiversti save kasdieną į darbą eiti pėščiomis arba su dviračiu. Arba sugalvoti kitokių judėjimo priežasčių – svarbu, kad nepamirštume apie fizinio aktyvumo būtinybę mūsų organizmui.

Vetke.lt rasite kokybiškus pavadėlius šunims

TAIP PAT SKAITYKITE