Mollers

Laimingas ir aktyvus augintinis –  džiaugsmas šeimininkui

Augintiniai ligos

Augintiniai suteikia beribį džiaugsmą, tačiau keturkojų gyvūnų šeimininkai puikiai žino, kad neretai tenka  susidurti ir su ne tokia linksma realybe. Didesnės ar mažesnės naminių gyvūnų sveikatos bėdos – dažnos augintinių palydovės, o vienas dažniausiai pasitaikančių keturkojų sveikatos sutrikimų yra sąnarių problemos.

Požymius nesunku pastebėti

Osteoartritas – liga, pasireiškianti vienam iš keturių suaugusių šunų bei 70-čiai procentų vyresnio amžiaus kačių. Tai uždegiminė sąnarių būklė, sukelianti augintiniui skausmą ir sumažinanti jo galimybes judėti.

Šiai problemai įtaką daro tokie veiksniai kaip augintinio veislė, dydis, aktyvumas, amžius, patirtos traumos. Pirmieji ligos požymiai pasireiškia temperamento pokyčiais, sutrikusiu miegu ir sunkiu atsikėlimu, atsisakymu eiti arba atsilikimu, sunkiu lipimu laiptais, inkštimu arba sąnarių laižymu, sutrikusia pusiausvyra tuštinantis, apetito praradimu.

Kaip pabrėžia „Kauno grūdų“ veterinarinės farmacijos atstovė, veterinarijos gydytoja Aušra Tasiukevičiūtė – Sedekerskė, ligos diagnozė susideda iš trijų žingsnių: laiku pastebėtų savo augintinio elgsenos ir mobilumo pokyčių, veterinarijos gydytojo apžiūros ir augintinio stovėsenos, eisenos, raumenų masės, sąnarių lankstumo įvertinimo bei diagnozei patvirtinti atliekamų tyrimų.

„Pastebėkite augintinio skausmą – kai labai skauda, keturkojis nebendrauja, uodega būna prispausta prie kūno, galinės kojos ištiestos, kūno ir snukio raumenys įsitempę, ausys nuleistos  ir nukreiptos į priekį, gali būti labai išsiplėtę vyzdžiai, – pasakoja Aušra Tasiukevičiūtė – Sedekerskė. – Žinoma, uždegimo  ir skausmo mažinimas turi būti sprendžiamas veterinarijos gydytojo skirtais veterinariniais vaistais. Rinkoje yra nemažai galimybių pasirinkti gamintoją, vaisto veikimo trukmę (yra veikiančių dieną, savaitę ar net mėnesį), taip pat patį veikimą –  skausmo mažinimą ar skausmo mažinimą ir uždegimo slopinimą. Veterinarijos gydytojas įvertins kiekvieną atvejį ir paskirs tinkamiausią gydymo schemą jūsų augintiniui.“

Sąnarių problemos – kelias į kitus sveikatos sutrikimus

Veterinarijos gydytoja pastebi, kad dauguma augintinių dėl osteoartrito sukeliamo skausmo tampa vis mažiau judrūs, todėl gali lengvai nutukti. Gyvūnui turint antsvorio, sąnariai dar labiau apkraunami, todėl itin svarbu pasitarti su savo veterinarijos gydytoju dėl tinkamos gyvūno mitybos, neapriboti jo aktyvumo ir fizinės veiklos, kuri taip pat be galo svarbi siekiant suvaldyti ligos progresavimą. Šiuolaikinė veterinarija osteoartrito gydyme didelį dėmesį skiria fizinei reabilitacijai, tinkamo augintinio svorio kontrolei, tinkamai raumenų masei ir sąnarių lankstumui.

„Kiekvienas augintinis turėtų gyventi komfortiškai, jo gyvenime neturėtų būti skausmo ir streso. Sąnarių ir sausgyslių mobilumo palaikymui labai svarbi ne tik subalansuota mityba ir fizinė veikla, bet ir papildomas maitinimas pašaro papildais, kurių veterinarijos vaistinėse ir klinikose gausu.  Svarbu pasirinkti tinkamiausią gydymo kompleksą jūsų augintiniui. Galima rinktis skystus, miltelinius, kapsulinius, tabletinius ar minkštųjų kramtomųjų tablečių formos pašaro papildus. Įvertinti preparatų sudėtį ir tinkamumą jūsų augintiniui padės kiekvienas veterinarijos specialistas“, – pataria „Kauno grūdų“ veterinarinės farmacijos atstovė, veterinarijos gydytoja Aušra Tasiukevičiūtė – Sedekerskė.

 Specialistė pabrėžia, kad šiuolaikinis veterinarijos mokslas ir naujosios technologijos nestovi vietoje ir siūlo vis inovatyvesnius ligų gydymo ir prevencijos būdus. „Šiandien veterinarinė farmacija gali pasiūlyti naujų būdų, stipriai pagerinančių sergančių gyvūnų gyvenimo kokybę. Sprendžiant sąnarių problemas,  galima pasirinkti net 30 dienų veikimo, sąnarių lankstumą palaikančius antkaklius šunims ir katėms. Tai nepamainoma išeitis gyvūnams, turintiems jautrų skrandį ir patogus būdas šeimininkams,  pamirštantiems suduoti papildą kasdien su pašaru ar tiesiai augintiniui į nasrus. Dėl antkaklyje esančio ir aktyviai veikiančio gliukozamino/chondroitino ir MSM medžiagų derininio, natūraliai randamo augintinių organizme, palengvinama keturkojų kasdienybė ir palaikoma sąnarių sveikatą. Lėto medžiagų išsiskyrimo technologija yra atspari vandeniui, o antkaklio veikimas kliniškai įrodytas“, – apie inovatyvius sprendimus augintinių sveikatai pasakoja veterinarinės farmacijos atstovė, veterinarijos gydytoja Aušra Tasiukevičiūtė – Sedekerskė.

TAIP PAT SKAITYKITE