Nobel biocare

5 maisto produktai , kurie dažniausiai sukelia alergiją katėms

Katės alergija

Dalis kačių yra alergiškos tam tikriems maisto produktams, todėl jų šeimininkams naudinga žinoti, kokie yra patys populiariausi alergenai, galintys išprovokuoti alergijos simptomus.

Kokie kačių pašare esantys alergenai yra patys populiariausi?

  1. Dirbtiniai dažikliai. Ekonominės klasės katėms skirtame pašare gana dažnai yra dirbtinių dažiklių. Nors tokio sauso maisto granulės žmonėms atrodo tikrai patraukliai, tačiau tai jūsų katei tikrai nėra naudinga. Veikiau priešingai: dirbtiniai dažikliai gali sukelti alerginę reakciją.
  2. Kukurūzai. Šis augalinės kilmės produktas gana dažnai naudojamas kaip ekonominės klasės pašaro užpildas. Deja, dalis kačių yra alergiškos kukurūzams: apie tai gali išduoti niežtinti ir pleiskanojanti oda.
  3. Pieno produktai. Nuo seno yra manoma, kad pienas katėms yra ne tik skanus, bet ir naudingas. Deja, tai nėra tiesa. Dalis kačių neturi pakankamai laktazės fermentų, kad galėtų tinkamai suvirškinti didelius pieno produktų kiekius. Laktozės netoleravimas įprastai pasireiškia vėmimu ir viduriavimu.
  4. Mėsos šalutiniai produktai. Tai – labai dažnas nebrangaus pašaro užpildas. Tokiame pašare gana dažnai galima rasti karvių, kiaulių, vištų ir kitų gyvūnų organų, audinių ir riebalų likučių, kurie nėra tinkami žmonių maistui. Deja, šių produktų kokybė nėra pakankamai kontroliuojama, todėl pašare gali būti tokių gyvulinės kilmės baltymų, kurių jūsų augintinis netoleruoja.
  5. Maisto konservantai, tokie kaip BHA ir BHT, kartais sukelia alergines reakcijas ne tik žmonėms, bet taip pat ir gyvūnams.

Dvejojate, kokį pašarą pirkti savo augintiniui? Tikrai nesuklysite, jei išbandysite hipoalerginį pašarą, kurio platų pasirinkimą rasite čia: https://evet.lt/category/maistas-katems?maisto-rusis11=hipoalerginis.

TAIP PAT SKAITYKITE