Gudručio vaistinė

Vitaminų abėcėlė: 3 reikalingiausi vitaminai rudeniui

Vitaminų abėcėlė

Įsivažiuojant žvarbesnėms rudens dienoms ir ilgėjant vakarams, tokiu besikeičiančiu laikotarpiu būtina atsižvelgti į savo mitybos ir organizmo poreikius. Nors ir nėra stebuklingos formulės sveikatos palaikymui, tam tikri vitaminai atlieka svarbų vaidmenį palaikant imuninę sistemą, energijos lygį ir bendrą gerovę. Aptarkime tris pagrindinius vitaminus, kurie padės išlikti gyvybingiems ir sveikiems žvarbiais rudens mėnesiais. 

Vitaminas D – kasdienė saulės dozė

Vitaminas D, dažnai vadinamas „saulės vitaminu“, yra vienas pagrindinių mūsų sveikatos ir gerovės veiksnių. Tai riebaluose tirpi maistinė medžiaga, pirmiausia padedanti įsisavinti kalcį ir fosforą, užtikrindama kaulų ir dantų stiprumą bei gyvybingumą. Kaip bebūtų, jo svarba vien ties tuo neapsiriboja – atėjus rudeniui, kai trumpėja šviesus paros laikas ir daugiau laiko praleidžiame patalpose, šio vitamino vaidmuo tampa dar svarbesnis. Jis tarnauja kaip imuniteto stiprintojas, padedantis organizmui apsisaugoti nuo infekcijų ir palaikytą tvirtą apsaugą nuo peršalimo ir gripo. Be to, vitaminas D gali turėti įtakos ir nuotaikos reguliavimui, tad gali padėti nuo rudeninės depresijos. Nesvarbu, ar šį vitaminą gaudote saulės spinduliais, ar maistu, norint išlaikyti sveiką, atsparų kūną ir protą, labai svarbu suprasti jo svarbą. Papildomai šio vitamino galite įsigyti internetinėje vaistinėje – atraskite sau patogiausią vitamino D formą ir rūpinkitės bendra sveikata!

Vitaminas A – sveikos odos ir imuninės sistemos eliksyras

Gyvybingos lapijos ir gaivaus rudeninio oro apsuptyje vitamino A reikšmė mūsų sveikatai tampa akivaizdesnė nei bet kada anksčiau. Šis vitaminas yra universali maistinė medžiaga, atliekanti dvigubą vaidmenį palaikant mūsų odos sveikatą ir stiprinant imuninę sistemą. Krentant temperatūrai, oras sausėja ir gali pakenkti mūsų odai – ši pradeda šerpetoti, kartais net rausti. Vitaminas A, randamas tokiuose maisto produktuose, kaip saldžiosios bulvės, morkos ir žalumynai, skatina odos ląstelių gamybą, tad mūsų išorinis barjeras išlieka atsparūs ir spindintis. Kaip bebūtų, tuo vitamino A svarba nesibaigia – jis atlieka svarbų vaidmenį stiprinant imuninę sistemą ir suteikia papildomos apsaugos nuo įprastų rudens ligų. Gerdami vitaminą A ir vartodami juo gausius maisto produktus užtikrinsite, kad jūsų oda išliks elastinga, o imuninė sistema tvirta per visus šio sezono pokyčius.

Vitaminas C – rudeninis skydas nuo peršalimo

Rudenėjant lygiai taip pat svarbu pasirūpinti vitamino C atsargomis. Dažnai siejama su citrusiniais vaisiais, ši gyvybiškai svarbi maistinė medžiaga stiprina natūralius organizmo apsaugos mechanizmus, padeda apsisaugoti nuo įprastų rudens priešų, tokių kaip peršalimas ar gripas. Jis atlieka pagrindinį vaidmenį gaminant baltuosius kraujo kūnelius ir antikūnus – pirmąją organizmo apsaugos nuo infekcijų liniją. Be to, šis vitaminas yra antioksidantas, o tai reiškia, kad jis padeda apsaugoti ląsteles nuo pažeidimų ir gali mažinti lėtinių ligų riziką. Į savo rudens racioną įtraukę vitaminu C turtingo maisto, pavyzdžiui, apelsinų, braškių ir paprikų, galite padėti išlaikyti tvirtą sveikatą sezoninio perėjimo metu.

TAIP PAT SKAITYKITE