Nobel biocare

Ką reikia žinoti apie arginino naudą?

Arginino nauda

Sportuojantis žmogus ir maisto papildai šiandieniniame pasaulyje – neskaidomas duetas. Kad ir kaip dietologai tvirtina, jog visas reikiamas medžiagas gali gauti su maistu, praktika rodo, jog intensyvias treniruotes praktikuojantiems žmonėms to nepakanka. Į pagalbą tenka pasitelkti maisto papildus. Šiandien itin populiarios amino rūgštys. Jų rūšių begalybė gali nustebinti ir visko mačiusius https://www.stipriausias.lt/papildai/amino-rugstys/argininas-aakg.  Viena tokių – argininas. Nepraleiskite progos įsigyti kokybiško produkto, o mes šiek tiek plačiau apie arginino naudą intensyviai sportuojantiems. 

Kas yra argininas?

Tai – aminorūgštis, atliekanti svarbų vaidmenį daugelyje organizmo funkcijų. Žinotina tai, jog argidino galima rasti daugelyje maisto produktų. Tai ir mėsa, ir žuvis, ir riešutai, ir daugelis sėklų. Tačiau aktyviai sportuojantiems žmonėms to tiesiog nepakanka. Tuomet į pagalbą reikia pasitelkti maisto papildą – argidiną. Pats populiariausias – AAKG tipo argininas. Jis yra dedamas į daugybę maisto papildų dėl savo azoto monoksido gamybos. Azotas yra viena iš pagrindinių medžiagų dalyvaujančių raumenų proteino sintezėje bei plečiant kraujagysles, kas yra aktualu norint, kad į raumenis patektų daugiau kraujo.

Kokią naudą sportuojantiems suteikia AAKG argidinas?

Ši medžiaga skatina raumeninės masės augimą, energijos pagaminimą iš gliukozės ir riebalų. Taip  daroma  didelė įtaka  riebalinio audinio mažėjimui. Kadangi riebalai yra pastoviai pajungiami energijos gamyboje, tai atsikratyti papildomų kilogramų yra vienas niekas. Tą pabrėžiame, nes net intensyviai sportuojantiems kartais būna sunku ženkliai sumažinti svorį. 

Kas gal šiek tiek nustebins, bet mūsų minimas papildas yra labai naudingas plaukams. Argininas, kaip žinome, gerina kraujotaką, o tai stimuliuoja skalpo audinius bei skatina plaukų augimą ir ataugimą.

Galiausiai – tai puikus pagalbininkas norint užsiauginti didesnę raumenų masę. Argininas jūsų organizme virsta į azoto oksidą, kuris plečia kraujagysles, todėl didinama ištvermė ir gerėja raumenų fizinis parengtumas.

Belieka pridurti dar vieną dažnai pabrėžiamą argidino privalumą – imuniteto stiprinimas. Jis šalina laisvuosius radikalus ir didina imuninės sistemos ląstelių veiksmingumą. Kaip žinia, sporto salėje treniruotės reikalauja išties daug jėgų, tad imuninei sistemai tenka nemenkas krūvis. Todėl labai svarbu užtikrinti, jog imunitetas būtų nuolatos pasiruošęs atlaikyti dideles apkrovas.

TAIP PAT SKAITYKITE