Lietuvos maisto papildų rinką prižiūrinčios tarnybos ėmėsi veiksmų, kad būtų sustabdyta nelegali prekyba nesaugiais amerikietiškais maisto papildais, ir kartu perspėjo maisto papildų vartotojus būti atidiems ir reikliems.
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) pranešė, kad inspektoriai skubiai patikrino papildais „Hydroxycut” Lietuvoje prekiaujančią įmonę – UAB „RP reklama”. Maisto papildus įmonė gauna iš Belgijos ir Jungtinės Karalystės.
Tikrinimo metu nustatyta, kad UAB „RP reklama” nevykdė ankstesnių Kauno miesto VMVT reikalavimų. Po sausio pradžioje vykusio patikrinimo buvo sustabdyta prekyba nenotifikuotais ir valstybine kalba nepaženklintais 13 pavadinimų maisto papildais. Dalį sustabdytų produktų įmonė realizavo, tačiau papildų „Hydroxycut 24” pakuotės nebuvo realizuotos.
Dėl pakartotino tikrinimo metu nustatytų pažeidimų UAB „RP reklama” direktorius nubaustas pinigine bauda ir iškviestas į Kauno miesto VMVT pasiaiškinti, dėl kokių priežasčių buvo nevykdomi Kauno miesto VMVT inspektorių nurodymai.
Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba (VVSPT) savo ruožtu priminė, kad tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys, norintys tiekti į Lietuvos rinką maisto papildus, privalo juos notifikuoti arba registruoti VVSPT.
„Hydroxicut” maisto papildų tiekėjai praėjusių metų lapkritį kreipėsi į VVSPT, siekdami notifikuoti šiuos produktus (pateikė pranešimą apie maisto papildo tiekimą į Lietuvos rinką). Tačiau išnagrinėjus pateiktus dokumentus buvo nustatyta, kad šių maisto papildų sudėtyje yra medžiagų, kurios nėra leidžiamos naudoti maisto papildų gamyboje. Todėl šiais produktais prekiauti Lietuvoje draudžiama.
Nesaugūs maisto papildai, kuriuos draudžiama tiekti į Lietuvos rinką ir kuriais šiuo metu gali būti prekiaujama neoficialiose pardavimo vietose, yra šie: „Hydroxycut”, „naNOx9TM Hardcore”, Gacic Hardcore”, Hydroxycut Max”, Caffeine-Free Hydroxycut”, „Hydroxycut Hardcore”.
„Patartume būti ypač atsargiems perkant maisto papildus iš prekybos agentų, internetu ir kitose neoficialiose prekybos vietose, kuriose gali būti prekiaujama nesaugiais maisto papildais,” – įspėja VVSPT specialistė Olga Gaidarovič.
„Jei kyla įtarimas, kad maisto papildas gali būti nesaugus, reikalaukite iš pardavėjo dokumentų, įrodančių, kad šiuo produktu Lietuvoje prekiauti leidžiama, arba prieš pirkdami pasitikrinkite, ar jis yra įtrauktas į oficialų leistinų Lietuvoje prekiauti maisto papildų sąrašą”, – sako VVSPT atstovė.
Pasitikrinti, ar maisto papildas Lietuvoje yra notifikuotas, registruotas, t.y. ar juo Lietuvoje prekiauti leidžiama, galima interneto svetainėje http://www.vvspt.lt/maistopapildai/.
JAV maisto ir vaistų administracija uždraudė prekiauti „Hydroxycut” maisto papildais, gavus pranešimų, kad ilgalaikis jų vartojimas gali būti siejamas su rimta žala žmogaus kepenims. JAV maisto ir vaistų administracija pradėjo išsamius tyrimus, siekiant išaiškinti, kuri tų produktų medžiaga kenkia kepenims.
Atšauktieji „Hydroxycut” maisto papildai buvo siūlomi sporto klubų lankytojams kaip padedantys mesti svorį, deginti riebalus, skatinti energiją, papildyti mitybą ir pan.