Natula

Ar gali Auricularia Auricula medicininis grybas sumažinti jūsų cholesterolį?

Jeigu trumpai – taip. Į bet kurį klausimą galima atsakyti vienu žodžiu, bet ar to užtenka? Viską dar reikia pagrįsti faktais bei įrodymais. Jų, šiuo atveju, netrūksta, o auricularia auricula medicininio grybo poveikis, mažinantis cholesterolį – patvirtintas mokslininkų bei medikų. Gausybė tyrimų bei analizių, o dėl liaudies gydymo sėkmių šiam grybui net prilipino „stebukladario-gydytojo“ bei panašios etiketės. Tačiau kuo būtent ši grybų rūšis yra ypatinga ir kaip jiems pavyksta sumažinti cholesterolį?

Viskas slypi sudėtyje

Niekam nėra staigmena, kad grybai dažnai turi išskirtinių savybių ir įmantrių veikliųjų medžiagų. Šiuo atveju, Auricularia Auricula grybai turi hipocholesteroleminį ir hipoglikeminį poveikį žmogaus organizmui. Tie poveikiai – cholesterolio ir cukraus kiekio mažinimas, atitinkamai. Šio poveikio paslaptis – gausi polisacharidų koncentracija grybo sudėtyje. Pakankamai mažos auricularia auricula ekstrakto grybo dozės pakanka tam, kad organizme nebesigamintų plazminė gliukozės koncentracija.

Kas liečia cholesterolio sumažinimą, tai kalti, vėlgi, tie patys polisacharidai. Pastoviai vartojant šio grybo ekstrakto papildus, per gana trumpą laiką, LDL (blogojo cholesterolio) kiekį sumažinti galima kone ketvirtadaliu. Be to, šis medicininis grybas skatina gerojo cholesterolio gamybą, tad organizme ima nusistovėti saugesnė šių, sąveikaujančių medžiagų pusiausvyra. Galiausiai, pats organizmas geba geriau apsisaugoti nuo blogojo cholesterolio sankaupų kraujagyslėse bei kraujyje ir sumažėja trombų bei apnašų rizika.

Kiti būdai cholesterolio mažinimo būdai

Vaistai nuo cholesterolio ne visada yra pats saugiausias sprendimas. Nors farmacijos kompanijos uždirba milijardus, daug reklamuoja savo produktus, neretai būna taip, kad naudingumu sveikatai jų preparatai nusileidžia natūraliems, organinės kilmės produktams. O kur dar šalutiniai poveikiai…

Visi vaistai, kurių veikliosios medžiagos yra skirtos riebalų bei cholesterolio kiekio mažinimui, vadinami statinais. Statinai blokuoja cholesterolio gamybą, to neigti negalima, tačiau jų poveikis gali būti ir kenksmingas, pakenkti jūsų organizmui bei imunitetui. Tarp šalutinių poveikių yra:

  • Pykinimas bei viduriavimas
  • Skrandžio skausmai
  • Raumenų skausmai
  • Galvos skausmai bei galvos svaigulys
  • Nuolatinis nuovargis bei nemiga
  • Odos išbėrimai

Auricularia auricula bei kiti medicininiai grybai šių šalutinių poveikių nesukelia.

Ypač žmonės, kurie yra vyresnio amžiaus arba turi labai didelių problemų su padidėjusiu cholesteroliu, galėtų statinus keisti kitomis priemonėmis, pvz. tais pačiais medicininiais grybais. Dėl staigaus vaistų ar papildų pakeitimo būtinai pasitarkite su savo gydytoju ar vaistininku, tai gali būti pavojinga, ypač jei jūsų būklė ypač sunki.

Per cholesterolio mažinimą – į geresnį rytojų

Ar žinote, koks jūsų kraujyje esančio cholesterolio lygis? Jeigu jis nėra geras, ar numanote, kokiais būdais tai pakeisite? Ar kažką žinote apie aterosklerozę? Na gerai, apie viską – paeiliui.

1. Cholesterolio norma kraujyje – jūsų organizme cholesterolis yra reikalingas. Jo kiekis, kiekvieno iš mūsų kūne skiriasi. Jis priklauso nuo amžiaus, lyties bei svorio ir tam tikrų organizmo specifikų. Tikrintis cholesterolį reikėtų kas penkis metus, o perkopus 55m. amžių – kas du metus. Yra trijų tipų cholesterolio lygiai: (blogojo, gerojo, bendras)

a. Vaikams

i. Idealus LDL arba blogojo cholesterolio kiekis – <110mg/dL; viršutinė riba – 129 mg/dL. Jei yra daugiau –  vertėtų sunerimti

ii. Idealus bendro cholesterolio kiekis – <170mg/dL; viršutinė riba – 199mg/dL. Jeigu cholesterolio kiekis didesnis – vertėtų sunerimti.

b. Suaugusiems

i.  Idealus LDL arba blogojo cholesterolio kiekis – <100mg/dL; viršutinė riba – 129mg/dL. Tas diapazonas tarp 100 ir 129mg neraminti turėtų tuos, kurie serga širdies ligomis arba turi širdies bei kraujotakos sistemos ligomis sergančių tiesioginių giminių. Jeigu žmogus šių ligų neturi arba nėra rizikos grupėje, galima pasitenkinti <150 mg/dL rodmenimis.

ii. Idealus HDL arba gerojo cholesterolio kiekis – >60mg/dL. Jeigu jo – mažiau nei 40-45mg/dL – reikėtų rimtai sunerimti.

2 Kova su per dideliu cholesteroliu gali vykti keliais būdais: per mitybą, per gyvenimo būdo pakeitimus bei su vaistais. Per mitybą kovoti su šia problema yra saugiausia, kadangi mažiausiai apkraunate širdį bei kraujotaką ir organizmą palaipsniui stiprinate, nesukuriate stresinių veiksnių, kurie vėliau gali pakenkti. Čia verta darsyk paminėti ir auricularia auricula medicininius grybus, kurie moksliškai įrodyta, yra bene efektyviausi LDL (blogojo cholesterolio) naikintojai. Gyvenimo būdo pakeitimuose akcentą dėti reikia ties mankštomis, sportu bei aktyvia gyvensena. Tačiau per daug intensyvus sportas kelia riziką „širdininkams“, o ir rezultatų laukti gali tekti ilgai. Na, o vaistai nuo cholesterolio turi ir šalutinius poveikius.

3. Aterosklerozė – kraujagyslių sutrikimas, pažeidžiantis arterijas. Dėl rūkymo, neaktyvaus gyvenimo būdo, streso, mitybos bei kitų kraujotakos sistemos sutrikimų gali išsivystyti aterosklerozė. Ji kamuoja beveik visus (taip, apie 100 procentų) pensinioamžiaus žmonių. Ši liga dažnai sukelia pačių arterijų arba inkstų sutrikimus ir net gali privesti iki infarkto. Niekas to tikrai nenori. Auricularia auriculamedicininiai grybai pasižymi aterosklerozės prevencinėmis savybėmis.

Taigi, moksliškai bei mediciniškai įrodyta, kad medicininiai grybai gali sumažinti cholesterolio kiekį. Sumažintas cholesterolis leidžia išvengti bei kovoti su įvairiomis kraujotakos sistemos bei širdies ligomis, o tarp jų ir ateroskleroze. Saugiausiai mažinti cholesterolį padeda natūralūs medicininiai preparatai ir sportas.

TAIP PAT SKAITYKITE