Gudručio vaistinė

Aspirinas gali slopinti vėžio plitimą

Aspirinas gali slopinti vėžio plitimą

Australijos mokslininkai antradienį pranešė, kad aspirinas ir kiti kasdieniai vaistai gali slopinti vėžio plitimą, skelbia AFP.

Melburno Peterio MacCallumo vėžio centro mokslininkai teigia išsiaiškinę, kaip limfagyslės, kuriomis augliai plinta po organizmą, reaguoja į vėžį.

„Išsiaiškinome, kad tokios molekulės kaip aspirino (…) gali būti veiksmingos, nes sumažina limfagyslių išsiplėtimą ir taip apsunkina auglių judėjimą“, – sakė mokslininkas Stevenas Stackeris.

Gydytojai jau seniai manė, kad nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo, tokie kaip aspirinas, gali padėti slopinti vėžio plitimą, bet iki šiol nebuvo žinoma kodėl.

Ištyrę limfagyslių ląsteles mokslininkai pastebėjo, kad kai pacientas serga metastazuojančiu vėžiu, pasikeičia tam tikras ląstelių genas. Jam pakitus sutrinka normali ląstelių veikla. Dėl to gali prasidėti uždegimas ir išsiplėsti viso kūno limfagyslės. Joms išsiplėtus vėžinės ląstelės lengviau plinta po organizmą.

Šis atradimas gali padėti sukurti naujus vaistus, kurie sustabdytų piktybinių auglių, pavyzdžiui, krūties ir prostatos vėžio, metastazes.

TAIP PAT SKAITYKITE