Biorythm

Specialistai pataria – kiek kavos puodelių ir kodėl rekomenduojama gerti per dieną

kiek kavos gerti

Naujausi tyrimai pateikia vis daugiau įrodymų apie kavos naudą sveikatai. Dėl didelio antioksidantų kiekio kava sumažina daugelio ligų riziką. Neseniai buvo nustatyta, kad kava yra naudinga širdžiai. Tokios naujienos neabejotinai pradžiugins bet kurį kavos mėgėją, dažnas pagalvos – pagaliau galima gerti kavą be jokių apribojimų! Tačiau taip nėra. Kiek kavos puodelių rekomenduojama išgerti per dieną?

Tinkamas kavos puodelis

Kalbant apie kavos normą, įprasta ją matuoti puodeliais. Tačiau koks turėtų būti tinkamas kavos puodelis? Faktas yra tas, kad kiekvienas kavos gėrimas turi tam tikras patiekimo normas. Espresso kava klasikiniame variante yra apie 30 ml, americano 180-210 ml, kapučino iki 220 ml, latte iki 360 ml.

Tad ir puodelių gali būti skirtinga įvairovė. Todėl teisingiau būtų skaičiuoti suvartojimo normas pagal kiekvieną porciją turinčią kofeino. Kalbant apie kavą, ruošiamą namuose, tai galime kalbėti apie vidutiniškai 100 ml porciją.

Kiek puodelių kavos galite išgerti per dieną?

Būtina apskaičiuoti apytikslį kavos puodelių skaičių per dieną, atsižvelgiant į konkrečią rūšį ir kofeino kiekį joje. Vienkartinė kofeino dozė žmogaus organizmui turėtų būti ne daugiau nei 200 mg.

  • Natūrali kava

Visų pirma, kava turi būti kokybiška. Jos rasite: https://sorpreso.lt/lt/kava/kavos-pupeles Visų antra, skaičiuojant, kiek puodelių kavos galite išgerti per dieną, reikia turėti galvoje, kad natūrali yra daug stipresnė ir sodresnė nei kitos rūšys. Tokio gėrimo nerekomenduojama suvartoti daugiau nei 800 ml per dieną. Jei esate įpratę gerti espresso kavą, tada norma yra ne daugiau kaip 8 puodeliai per dieną. Reikėtų prisiminti, kad didžiausia leistina vienkartinė dozė yra 4 puodeliai espresso, o laikas tarp didžiausių išgertų kiekių turi būti bent 6 valandos.

  • Tirpi kava

Tirpi kava nėra tokia sveika kaip natūrali kava, bet joje ir kofeino nėra daug. Klasikinės tirpios kavos galima išgerti 2-3 puodelius per dieną. Žinoma, svarbu, kiek miltelių įberti į puodelį ir kiek vandens užpilti. Vidutiniškai atsižvelgiama į porciją, paruoštą iš 2 šaukštų miltelių ir 200 ml vandens. Daugelis ekspertų visiškai nerekomenduoja gerti tirpios kavos, nes jos kūrimas yra sudėtingas cheminis procesas, kurio metu pavojingi elementai ne visada visiškai panaikinami.

  • Kava be kofeino

Mėgstantiems kavą, bet kenčiantiems nuo kofeino poveikio kava be kofeino puikiai tiks. Ji gaunama cheminiu būdu ekstrahuojant kofeiną iš grūdų, dėl ko prarandamos ne tik pavojingos, bet ir naudingos savybės. Ekspertai rekomenduoja šio gėrimo išgerti ne daugiau kaip 800 ml per dieną.

Ranigast sos

TAIP PAT SKAITYKITE