Venoruton spray purškalas kojoms

Nepatogi tema: nutukę vyrai patys renkasi gyventi su vis didėjančiu ligų maišeliu

Internete ir kitose medijose gausu straipsnių apie įvairiausias moteriškas sveikatos bėdas ir nepatogumus. Deja, apie vyrų problemas, kad ir kokios jos aštrios ir svarbios, dažnai pamirštama, o gal tiesiog ne taip patogu kalbėti. Ligų amžius jaunėja, jos sunkėja, o visuomenė ir toliau laikosi sovietinio palikimo minties, kad geriau privačias problemas palikti už savo namų durų.

Kuo toliau, tuo labiau daugėja nutukusių žmonių. Sėslus gyvenimo būdas ir neteisingi mitybos įpročiai tukina pasaulį ir sukelia rimtas šalia nutukimo einančias ligas: cukrinį diabetą, cholesterolio padidėjimą, padidėja ir insulto bei infarkto tikimybė. Gydytoja Jelena Tulčina sako, kad nevalia pamiršti pamatinių tiesų. „Kiek kartų esate girdėję, kad esame tai, ką valgome. Tai yra visiška tiesa. Valgydami produktus, netinkančius mūsų imuninei sistemai, patys susikuriame terpę, kurioje patogu didėti susirgimų tikimybei ir, žinoma, svoriui,“ – pasakoja kardiologė ir mitybos specialistė. Jos teigimu, kas kartą mums suvalgius netinkamo maisto, su juo, vietoje vėžinių ląstelių, virusų ir bakterijų, ima kovoti baltieji kraujo kūneliai. Visų pirma, tai sumažina mūsų imunitetą. Dar viena problema, kad sprogus baltiesiems kraujo kūneliams, iš jų išsiskiria labai stiprūs fermentai, sukeliantys uždegimą. Taip atsiranda kraujagyslių paburkimas ir toksinai su vandeniu kaupiasi reibaliniame audinyje. Jei vyras dar rūkydamas palaiko uždegimą, o taip pat nieko nekeičia mityboje ir alkoholio vartojimo įpročiuose, galiausiai atsiranda vadinamas „alaus pilvas“ ir žmogus storėja.

„Atsiradus nutukimui, su laiku padidėja insulto ir infarkto tikimybė. Užsiteršus inkstams ir paburkus kraujagyslėms membrana normaliai nebefiltruoja nešvaraus kraujo ir taip padidėja apatinis spaudimas. Kraujagyslės nuo uždegminių procesų būna paburkusios, todėl nebe taip, kaip turėtų praleidžia kraują ir taip pakyla viršutinis spaudimas,“ – padidėjusio spaudimo priežastis atskleidžia gydytoja, mitybos specialistė Jelena Tulčina.

Ji pasakoja, kad kovojant su netinkamu mums maistu plyšus leukocitams, sulimpa eritrocitai. „Jie nebepraeina pro kapiliarus ir kraujagysles, o laisvai cirkuliuojantis cholesterolis, kuris šiaip būtų nepavojingas, netgi, kai jo yra daugiau, būtinai prilips prie uždegiminių kraujagyslių ir palengva pradės jas uždarinėti. Atsiras užkišimas, nei iš šio, nei iš to, sveikas vyras gali patirti infarktą ar insultą,“ – baisias prognozes žeria medikė.

„Nutukimas niekada nebus vienintėlė problema. Visuomet, kai yra jis, ant tų mažų kojyčių laikomi dideli kilogramai iššaukia kitas bėdas,“ – liūdnai nusišypso gydytoja. Kitas nutukimo tipas, kai storėja visas kūnas, pasižymi ir storomis, uždegiminėmis venomis. „Atsiradus sąstoviui, ten, kur jis yra, tarpląsteliniai tarpai užpildomi toksinais ir žmogus storėja. Per gana trumpą laikotarpį nebelieka to princo, už kurio moteris ištekėjo laimingiausią savo gyvenimo dieną,“ – pasakoja gydytoja.

Negana to, keičiasi ir hormonų pusiausvyra. „Atsiranda didelis krūvis mūsų organizmo teršėjus valančiai kasai, dėl to su laiku gali atsirasti diabetas. O kadangi kasa yra ne tik virškinimo, bet ir endokrininis organas, keičiasi hormonų pusiausvyra. Vyriška figūra ima moteriškėti – didėja dubuo, kojos, krūtinė, riebalinis audinys, esantis pilve pradeda kaupti toksinus ir vandenį,“ – pasakoja Jelena Tulčina.

Gydytojos teigimu, liūdniausia, kad vyrai atsiradus bėdoms puola saujomis gerti vaistus arba, dar blogiau, tiesiog ignoruoti savo ligas. „Taip jų gyvenimo kokybė prastėja, jie pasidaro tingūs, nieko nebenori. Ilgainiui nuo to gali išsivystyti ir depresija, alkoholizmas. Keisčiausia, kad viskas, ką reikėtų padaryti – tai pakeisti mitybą į tą, kuri tinka būtent tam asmeniui. Kitaip pasimaitinus vos du – tris mėnesius organizmas atsistatys, svoris nukris, o vyras galės vėl pradėti pilnavertį gyvenimą,“ – paguodžia „Žvėryno natūralios medicinos centro“ gydytoja Jelena Tulčina.

http://www.naturalimedicina.lt

Ranigast sos

TAIP PAT SKAITYKITE