Hempo

Lieknėjimas vasarą su mažo kaloringumo dieta – neįprasta lietuviams, bet populiari Skandinavijoje

Lieknėjimas vasarą

Lieknėjimo tema žiniasklaidoje atėjus vasarai mirga neatsitiktinai. Vasarą nereikalingi kilogramai labai matyti, dažnas nuliūsta pasisvėręs. Ką daryti, jei priaugti ima trukdyti gyventi?

Norint sumažinti kūno masę reikia siekti disproporcijos tarp gaunamų ir išeikvojamų kalorijų. Žmogaus kalorijų poreikį nulemia įvairūs veiksniai: paveldimumas, fizinis aktyvumas, raumenų masės kiekis, sveikatos būklė ir t. t. Kalorijas gauname valgydami maistą, saldumynus, gerdami saldžius gėrimus. Liesėjama, kai gauname mažiau nei mums reikia. 

Pagrindiniai svorio metimo metodai. Kas veiksminga?

Koreguoti antsvorį ar nutukimą galima įvairiai: su vieno produkto dieta, protarpinio badavimo pagalba, su Paleo, augalinio maisto dietomis, taikant „zigzaginį“ metodą (kai normalaus kaloringumo dienos kaitaliojamos su iškrovos ar bado dienomis), taikant labai mažo kaloringumo dietą su specialiais produktais, ir kitomis naujomis ir greit atsirandančiomis dietomis. Tačiau dažnai susiduriame, kad monotoniškas maistas nebūtinai padės atsikratyti nereikalingų kalorijų, o štai vitaminų, mineralų tikrai stigs. Juo labiau, kad dauguma jų – antioksidantai, tai yra, aktyviai padeda organizmui išsaugoti jėgas ir jaunystę.

Šiandien medicinos mokslo įrodyta, kad veiksmingiausia (veiksmingumu nutukimo gydyme įvardijamas netektos kūno masės išlaikymas ne trumpiau kaip dvejus metus) – mažo kaloringumo dietos su kruopščiai parinktais specialiais maisto produktais, kurie užtikrina dietos visavertiškumą. Sėkmingiausia, kai asmuo nesijaučia skriaudžiamas, alkanas ir nelaimingas.

Mažo kaloringumo dieta – ilgo gyvenimo garantas

Mažo kaloringumo dieta yra subalansuota mitybos sistema, leidžianti veiksmingai numesti svorį ir nepakenkti sveikatai. Jos privalumas – ilgalaikiai rezultatai. Norint išlaikyti svorį, ši dieta turi tapti gyvenimo būdu, tam tikra maitinimosi filosofija. Pagrindiniai dietos principai: riboti riebalus ir paprastus angliavandenius, mažinti kalorijas ir vartoti daugiau baltymų. Baltymai padeda kompensuoti energijos trūkumą ir išvengti alkio, o specialiuose mažo kaloringumo produktuose esantys vitaminai, mineralai ir baltymai sumažina raumenų masės praradimą.

Pagrindinės dietos taisyklės

Mažo kaloringumo dietos taisyklių laikymasis užtikrina svorio mažėjimą ir sveikatos gerėjimą:

  • Įprastą maistą keiskite mažo kaloringumo produktais, praturtintais baltymais, skaidulomis, vitaminais ir mineralais.
  • Valgykite 5 kartus per dieną kas 3 valandas.
  • Dienos kalorijų kiekis neturėtų viršyti 1200 kcal, išskyrus sportuojančius.
  • Pagrindinis dėmesys skiriamas baltymams, ypač augaliniams (pavyzdžiui, sojos baltymai)
  • Gerkite bent 2 litrus vandens per dieną.
  • Venkite intensyvios fizinės veiklos, rinkitės pasivaikščiojimus (10 tūkst. žingsnių per dieną), važiavimą dviračiu, plaukimą ar šiaurietišką ėjimą.

Kiek laiko laikytis dietos ir kokių rezultatų laukti?

Optimali mažo kaloringumo dietos trukmė yra viena savaitė, per kurią galima numesti 3–5 kg. Esant dideliam antsvoriui, dietą galima tęsti, bet būtina stebėti sveikatą. Po kelių savaičių sumažėja apetitas, organizmas pripranta valgyti mažiau, susiformuoja mitybos režimas. Mokslininkai teigia, kad mažo kaloringumo dieta prailgina jaunystę ir gyvenimą, gerina širdies, kepenų ir sąnarių sveikatą bei padeda išlaikyti liekną figūrą.

Ranigast sos

TAIP PAT SKAITYKITE