Mollers

Kaip su šeima sode surengti sveiką ir saugų barbekiu

saugus barbekiu

Barbekiu – puikus būdas praleisti laiką su šeima, o sodas – puiki vieta jai surengti. Tačiau yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti, kad jūsų kepsninė būtų sveika ir saugi visiems dalyviams.

Liesa produkcija

Pirma, būtinai rinkitės liesus produktus, pavyzdžiui, ant grotelių keptą vištieną arba žuvį. Juose yra mažiau riebalų ir kalorijų nei tradiciniuose kepsniuose, o jie tokie pat skanūs.

Daržovės

Antra, paragaukite šviežių daržovių. Ant grotelių keptos daržovės – puikus būdas suteikti patiekalui skonio, nepridedant papildomų riebalų ar kalorijų.  Yra daugybė daržovių, kurios puikiai tinka kepti ant grotelių, įskaitant cukinijas, baklažanus, pomidorus ir paprikas.

Taip pat galite gaminti sveikus iešmelius, ant iešmelių suverdami daržoves ir liesą mėsą, pavyzdžiui, kaip minėjome, vištieną ar žuvį. Ant grotelių keptos daržovės yra ne tik sveikas pasirinkimas, bet ir labai aromatingos. Norėdami suteikti daugiau skonio, prieš kepdami daržoves ar mėsą galite marinuoti mėgstamose žolelėse ir prieskoniuose.

Pagardai ir priedai

Dar vienas svarbus sveiko barbekiu aspektas – pasirinkti tinkamus pagardus ir priedus. Vietoj perdirbtų padažų, kuriuose gausu cukraus ir riebalų, rinkitės sveikesnius variantus, pavyzdžiui, salsą ar gvakamolę. Garnyrui rinkitės pilno grūdo produktus, pavyzdžiui, ruduosius ryžius ar kuskusą, o ne baltuosius ryžius ar makaronus.

Vaisiai

Švieži vaisiai yra ne tik sveikas pasirinkimas, bet ir puikus vitaminų, mineralų ir antioksidantų šaltinis, todėl stenkitės juos įtraukti į savo valgiaraštį. Pavyzdžiui, arbūzas yra ne tik gaivus, bet ir kupinas maistingųjų medžiagų. Plius šalti vaisiai yra puikus būdas atsigaivinti ir tinkamas baigiamasis desertas po pagrindinio patiekalo.

Malkos suteikia įspūdingo skonio be pridėtinių kalorijų

Dar vienas puikus būdas suteikti kepsniams aromato – Kedras, ar kitos malkos. Kedras suteikia subtilų dūmų aromatą, kuris pagerina ant grotelių kepamo maisto skonį.

Nepamirškite ir apie saugumą!

Kepdami mėsą ant grotelių, būtinai naudokite žnyples arba mentelę jai apversti, kad neišleistų sulčių, kurios gali sukelti užsidegimą.

Žinoma ir negalime nepaminėti saugos nuo saulės. Skėtis nuo saulės – puikus būdas suteikti pavėsį ir apsaugoti odą nuo kenksmingų saulės spindulių. Jei naudojate medžio anglių kepsninę, įsitikinkite, kad ji stovi gerai vėdinamoje vietoje, kad nesikauptų dūmai. Taip pat svarbu, kad degūs daiktai, pavyzdžiui, popieriniai rankšluosčiai ir virtuvinės pirštinės, būtų atokiau nuo kepsninės. Visada turėkite po ranka gesintuvą, jei ištiktų jus nelaimė.

Galiausiai, įsitikinkite, kad visi naudojami lauko baldai yra tvirti ir nesuluš. Baldai pvz., kaip lauko staliukai, turėtu išlaikyti įvairius orus, didelio sunkumo vaišias ir išsilaikyti daug metų jūsų sode.

Laikydamiesi šių paprastų patarimų, galite mėgautis sveiku ir saugiu barbekiu sode su šeima.

Ranigast sos

TAIP PAT SKAITYKITE