Ditel

Ką sveikiau gerti: kavą ar arbatą?

kava ar arbata

Kava ir arbata – patys populiariausi gėrimai. Kasdien yra suvartojami įspūdingi kiekiai įvarių rūšių kavos bei arbatos. Ir vienas, ir  kitas gėrimas turi daug gerbėjų. Reikia pabrėžti, jog abu šie gėrimai yra ne tik puikaus skonio, bet ir yra sveiki, nešantys naudą mums. Tačiau, ar žinote, kuris iš šių dviejų gėrimų yra sveikesnis? Vieni mokslininkai tvirtina, jog yra sveikiau gerti kavą, tuo tarpu kiti pasisako už arbatą. Tad kaip yra iš tikrųjų? Ką sveikiau gerti: kavą ar arbatą? Kad galėtume atsakyti į šį klausimą, palyginkime, kas turi daugiau privalumų.

Pirmiausia panagrinėkime, kokie yra kavos privalumai, kokią naudą mūsų organizmui neša šis gėrimas. Tai, jog kava yra būtinas priedas prie malonios dienos pradžios ar pokalbio, negalima laikyti privalumu, kadangi tokį pat titulą galima priskirti ir arbatai. Lygiant, kuris gėrimas yra sveikesnis bei naudingensis, taip pat reikia atmesti ir dar keletą dalykų: savybę deginti riebalus, atminties gerinimą, energijos suteikimą. Visas šias savybes turi abu gėrimai – tiek kava, tiek arbata. Maža to, verta paminėti ir kaloringumą: tiek kava, tiek arbata (jei gėrimai yra geriami be jokių priedų, pavyzdžiui, medaus ar cukraus, neturi nei vienos kalorijos). Taigi, pats metas ieškoti privalumų, kuriuos turi tik kava arba tik arbata.

Kavos privalumai: sumažina tikimybę susirgti burnos, gerklės vėžiu, depresija, Parkinso liga, kepenų ciroze, astma, mažina akmenų susidarymo tikimybę, padeda išlaikyti stangresę odą, mažina plaukų slinkimą, išplečia smegenų arterijas ir mažina migreninius skausmus, sustiprina nuskausminamųjų vaistų  poveikį, slopina alkio jausmą, suteikia organizmui reikalingų mikrolementų ir vitaminų. Kaip matyti, susidarė išties įspūdingas kavos privalumų sąrašas. Ar tiek pat privalumų turi ir arbata? Pasirodo, jog arbata gali pasigirti šiomis geromis savybėmis: gerina virškinimą, mažina blogojo cholesterolio kiekį, padeda atstatyti vainikinių arterijų disfunkciją, turi fluoro, kuris stiprina dantis bei dantenas, pašalina toksinus iš organizmo.

Kaip matyti, palyginti su arbata, kava turi daugiau privalumų. Tačiau vien dėl šios priežasties dar negalima teigti, jog kava yra sveikesnis gėrimas nei arbata – būtina pasidomėti, kokius trūkumus turi šie gėrimai.

Kavos trūkumai: kofeinas gali sukelti priklausomybę, šalina skysčius iš organizmo, vartojant dideliais kiekiais ima vystytis ėduonis, pagelsta dantys, sutrinka miegas, kankina rėmuo, didina kraujospūdį. Tuo tarpu, arbata turi štai tokius trūkumus: vartojant dideliais kiekiais formuojasi akmenys inkstuose, skatina gyslų tinkle vystimąsi ant veido, nepatariama gerti daug arbatos tiems, kurie serga anemija, pasisavina baltymus iš organizmo. Kaip matyti, trūkumų skaičius, kuriuos turi kava, nežymiai skiriasi nuo tų trūkumų, kuriuos turi arbata.

Apžvelgus kavos bei arbatos privalumus ir trūkumus, galima daryti išvadą, jog trūkumų šie gėrimai turi beveik po vienodą skaičių, tačiau, jei suskaičiuotume privalumus, pamatytume, jog jų daugiau turi kava. Atsižvelgiant į tai, galima daryti išvadą, jog kava sveikesnis gėrimas, taigi, ją gerti yra sveikiau nei arbatą. Vis dėlto, reikia pasakyti, jog tiek kava, tiek arbata, vartojamos saikingai, negali padaryti organizmui jokios žalos.

Na, o pabaigai verta paminėti ir dar vieną dalyką: kaip matyti, abu šie gėrimai gali atnešti naudos mūsų organizmui, tačiau reikia pasakyti, jog norint, kad šie abu gėrimai iš tiesų būtų naudingi, būtina atminti, jog realią naudą pajusite tik tuomet, jei rinksitės aukštos kokybės kavą arba arbatą, kadangi, tik kokybiškas produktas gali būti naudingas žmogaus organizmui.

Ranigast sos

TAIP PAT SKAITYKITE