Gudručio vaistinė

Ar sveika gerti kavą?

Koks yra populiariausias nealkoholinis gėrimas tarp suaugusiųjų? Šis gėrimas – kava. Milijonai žmonių visame pasaulyje kasdien išgeria net po 4 – 5 puodelius šio gėrimo, dar tiek pat – apsiriboja šiek tiek mažesniu kavos kiekiu (2 – 3 puodeliais per dieną). Iš tiesų, rasti žmogų, kuris nemėgtų kavos, būtų labai sudėtinga. Vis dėlto, jei paklaustume šių žmonių, kodėl jie geria kavą, išgirstume atsakymą, jog šis gėrimas vartojamas dėl puikaus savo skonio bei nepakartojamo aromato. Tačiau reikia pasakyti, jog kava verta gerti ne tik todėl, kad ji yra skani ar puikiai kvepia, bet ir todėl, kad neša didelę naudą žmogaus sveikatai. Žinoma, yra ir kavos skeptikų, kurie teigia, kad kava nereikėtų piktnaudžiauti, tačiau pasidomėjus, koks naudingas yra šis gėrimas, galima daryti išvadą, jog kavos pupelės yra vienas sveikiausių ir naudingiausių produktų.

Taigi, kokia yra kavos nauda sveikatai? Reikia pasakyti, jog kava žmogaus sveikatai neša visapusišką naudą, tačiau apie viską nuo pradžių. Nors šiandien pasaulyje gausu žmonių, sergančių pačiomis įvairiausiomis ligomis, reikia pasakyti, jog Parkinsono liga yra laikoma viena baisiausių. Pasirodo, jog tie žmonės, kurie per dieną išgeria bent po keletą puodelių juodos kavos, turi kur kas mažesnę tikimybę susirgti šia liga, nei tie asmenys, kurie kavos negeria iš viso.

Jei žmogus nori jaustis gerai, būti darbingas, energingas bei puikios nuotaikos, jam turi nestigti įvairių mikroelementų. Nors šiuo metu vaistinėse galima įsigyti pačių įvairiausių maisto papildų, kurie aprūpina žmogaus organizmą reikalingomis medžiagomis, sveikatos specialistai teigia, jog pats geriausias variantas yra tas, kuomet žmogus reikalingas medžiagas gauna tiesiai iš maisto produktų, o ne iš farmacinių preparatų. Būtent kava pasižymi dideliu kiekiu medžiagų, kurios yra būtinos žmogaus sveikatai – išgėrę puodelį kavos, savo organizmą praturtinsite vitaminais B5, B2, B3, B1, kaliu bei manganu.

Ko gero, ne kartą teko girdėti apie tai, kaip alkoholis žaloja kepenis – vieną svarbiausių žmogaus organų. Būtent kava yra tas produktas, kuris puikai veikia kepenis. Tyrimais įrodyta, jog tie žmonės, kurie per dieną išgeria ne mažiau kaip 2 puodelius kavos, turi net 80 proc. mažesnę tikimybę susirgti kepenų ciroze.

Visi norime būt liekni ir turėti galimybę džiaugtis puikiomis kūno formomis. Kad taip būdų, reikia imtis įvairių priemonių, o viena iš jų yra produktų, kurie degina riebalus, vartojimas. Būtent kava yra produktas, kuris gali turi šią savybę. Tad tie, kurie per dieną išgeria bent po 3 puodelius kavos, kur kas rečiau turi antsvorio, nei tie, kurie nevartoja kavos.

Tulžies akmenys – tai problema, kuri kamuoja dažną vyresnio mažiaus žmogus. Tie žmonės, kurie kavą geria kasdien, padidina akmenų nesusidarymo tikimybę.

Ne veltui yra sakoma, jog kava yra išties ypatingas gėrimas, turintis tam tikrų galių. Pasirodo, jog kava gali malšinti skausmą arba padidinti nuskausminamųjų vaistų poveikį. Taigi, kas kartą, kai įsiskaudėjus galvai griebiatės nuskausminamųjų, nepamirškite ir mažo puodelio juodos stiprios kavos – ji sustiprins vaistų poveikį, tad galvos skausmas praeis kur kas greičiau.

Pastaraisiais metais vis daugėja žmonių, sergančių burnos ar gerklės vėžiu. Pasirodo jog kava yra puiki prevencinė priemonė nuo šių ligų. Keletas puodelių kavos per dieną, gali tapti puikia prevencine priemone ne tik nuo burnos ar gerklės vėžio, bet ir apsaugoti nuo kraujagyslių užsikimšimo. Ši problema (kaip ir akmenų susidarymas), dažniausiai kamuoja vyresnio amžiaus žmones, tad tiek, kurie tvirtinta, jog būnant vyresnio amžiaus derėtų apriboti kavos vartojimą, klysta.

Kavą vartojantys žmonės turi kur kas mažesnę tikimybę susirgti ir dar viena liga – diabetu. Taip yra todėl, jog kavoje esančios medžiagos veikia 2 hormonus, kurie yra atsakinti už cukraus išsiskyrimą kraujyje. Na, o jei per dieną yra išgeriamas ypač didelis kiekis kavos (5 – 6 puodeliai), tikimybė susirgti šia liga sumažėja net 50 procentų.

Šis gėrimas turi dar vieną labai naudingą medžiagą (teofiliną), kuri ženkliai sumažina tikimybę susirgti astma.

Ko gero, ne vienam teko girdėti apie tai, kokia naudingi mūsų organizmui yra antioksidantai (didžiausia nauda, kurią gali atnešti ši medžiaga, yra kur kas mažesnė tikimybė susirgti depresija). Ilgą laiką buvo manoma, jog žalioji arbata yra tas gėrimas, kuris turi daugiausiai šių medžiagų, tačiau naujausiais moksliniais tyrimais yra įrodyta, jog būtent kava turi didesnį kiekį antioksidantų. Dėl šios priežasties, padaryta išvadą, jog žmonės, kurie kasdien išgeria bent po kelis puodelius kavos, turi mažesnį polinkį sirgti depresija.

Visos merginos bei moterys nori turėti gražius, sveikus bei spindinčius plaukus. Mokslininkai ištyrė, jog kavoje esančios medžiagos teigimai veikia plaukų folikulus bei skatina jų augina, o ta sąlygoja, jog greitesnį plaukų augimą bei puikią išvaizdą. Maža to, yra įrodyta ir tai, jog kava mažina plaukų slinkimą. Vis dėlto, mažesnio plaukų slinkimo galima tikėtis tik tuomet, jei ilgą vartosite itin didelius kiekius kavos (po keliolika puodelių kavos per dieną). Kad ir kokia naudinga bei skani būtų kava, ko gero, tik labai maža dalis pasaulio gyventojų iš geria tiek daug kavos…

Reikia pasakyti, jog reguliarus kavos vartojimas, dailiosios lyties atstovėms gali ne tik padėti turėti sveikus ir gražius plaukus, bet ir stangresnę odą. Būtent kavoje esantis kofeinas stangrina viso kūno odą.

Na, o pabaigai – dar vienas svarbus pastebėjimas apie kavos naudą sveikatai. Pasirodo, jog tiek žmonės, kurie kasdien geria kavą pasižymi geresniais protiniais sugebėjimais, turi greitesnę reakciją bei geresnę atmintį ir dažniau būna puikios nuotaikos, žvalesni, nei tie, kurie atsisako kavos.

Apibendrinant temą apie kavos naudą sveikatai, galima daryti išvadą, jog šis gėrimas vienas naudingiausių. Tai yra puiki priemonė nuo daugelio ligų bei negalavimų (gerklės, burnos vėžių, Parkinsono ligos, depresijos, antsvorio, akmenų susidarymo), malšina skausmą, didina protinius sugebėjimus, suteikia energijos, žvalumo. Dėl šių priežasčių galima drąsiai teigti, jog kava yra tas gėrimas, kurį galima ir rekomenduojama saikingai vartoti kasdien.

Autorius: www.kavosdraugas.lt – aukščiausios kokybės kavos ir kavos pupelių elektroninė parduotuvė.

Ranigast sos

TAIP PAT SKAITYKITE