REXSAN

Ar mūsų vaikai nori tokio pieno?

Ar  kada nors susimąstėte, koks pienas atkeliauja iki jūsų stalo? Parduotuvėse ant esančių pieno pakuočių  vaizduojamos žaliuojančios pievos ir saulėkaitoj besiganančios karvės, kas suteikia mums iliuziją apie švarų ir šviežią lyg iš močiutės kaimo karvutės pieną. Tačiau  šiuolaikiniame pasaulyje miesto gyventojų skaičius auga kiekvieną dieną ir tradicinėms fermoms, kur karvės ganosi pievoje, o vakare geroji šeimininkė melžia grįžusią karvutę savo kieme, lieka vis mažiau ir mažiau vietos.

Žinoma, pirkdami tokį pieną žmonės suvokia, jog jis gaminamas pramoniniu būdu, tačiau ar įsivaizduoja, kaip tai atrodo ir kokios to pasekmės karvėms ir galų gale mums patiems?

Pramoniniu būdu pieną išgaunančiose pieninėse  karvės  visą savo trumpą  gyvenimą  praleidžia ankštuose garduose, ir melžia jas bejausmės mašinos.

Vietoj 25 metų, kurių sulaukia jų giminaitės tradicinėse  fermose, pieninėse gyvenančios, o veikiau egzistuojančios karvės utilizuojamos po 3-4 „darbo” metų.

Tagi matome, jog karvių situacija yra nepavydėtina. Bet kaip tai atsiliepia mums patiems?

Ar žinote, kad šiuolaikinė karvė, veikiama intensyvių technologijų, duoda 10 kartų daugiau pieno, nei gyvenanti ūkyje? Jei karvė šeriama žole, ji nesugeba duoti tokių gigantiškų pieno kiekių. Norint padidinti gaunamo pieno kiekį, karvėms suleidžia sintetinius augimo hormonus. Jų pėdsakai nuolat randami piene ir pieno produktuose. Taigi jei jūsų vaikui pasireiškia hiperaktyvumo požymiai, galite susimąstyti, nes kai kurie gydytojai teigia, jog šie karvėms duodami hormonai yra priežastis ne tik vaikų hiperaktyvumo, bet ir pagreitinto augimo.  Taip pat yra manoma, jog dėl karvėms sušeriamų kaulų miltų, žuvies pramonės atliekų, kas nėra natūralus žolėdžių gyvulių maistas,  atsiranda medžiagų apykaitos sutrikimų. Ir tai dar ne viskas.

Gyvendamos tokioje aplinkoje karvės jaučia nuolatinį stresą, jų organizmas veikiamas augimo hormonų, o tai sukelia įvairius susirgimus : mastitą, leukemiją, imunodeficitą ir kt. Kovojant su ligomis karvės gydomos įvairiais preparatais ir antibiotikais. Kai kurių ligų inkubacinis periodas yra ilgas ir jos dažnai progresuoja be matomų simptomų – tuo metu karvė melžiama ir jos pienas patenka ant mūsų stalo.

Žinant visa tai idėja pirkti pramoniniu būdu išgautą pieną neatrodo tokia patraukli. Dar palyginus visai neseniai ekologiškas pienas ar pienas iš tradicinių fermų buvo sunkiai prieinamas paprastam pirkėjui, kuris neturi laiko ieškoti ūkininko ar fermos, iš kur galėtų gauti šviežio, švaraus pieno. Tačiau dabar jau atsiranda ekologiško pieno taškų prekybos centre ar internetinių parduotuvių, pvz. UAB „Tikras maistas”  (www.tikrasmaistas.lt), kuri siūlo ne tik pieną, bet ir kitą ūkininkų produkciją tiesiai į namus. Taigi alternatyva visada yra, jums tereikia padaryti tinkamą sprendimą.

Tikras maistas

Ranigast sos

TAIP PAT SKAITYKITE