Nobel biocare

Maisto produktai, kurie daro mus laimingesnius

maistas laimei

Manote, kad laimingas maistas yra tas, kurį dažniausiai matome per šventes: pyragaičiai, saldainiai, tortai? Taip gali pasirodyti, nes šiuos skanėstus dažniausiai valgome per įvairius pokylius, todėl jie automatiškai mums kelia gerus prisiminimus.

Taip pat šiuose produktuose esantis didelis kiekis angliavandenių suteikia energijos antplūdį, taip nuslopindamas blogą nuotaiką, tačiau toks jėgų antplūdis dažnai būna trumpalaikis. Pasidairykime, kokie produktai gali būti sveiki ir taip pat suteikti mums jėgų bei pakelti nuotaiką.

Avižiniai dribsniai

Apie avižinių dribsnių naudą daugelis iš mūsų jau turbūt girdime nuo vaikystės. Šiame produkte yra optimalus angliavandenių, riebalų, vitaminų ir krakmolo procentinis santykis, jos aprūpina organizmą vadinamąja lėtąja energija, taip organizme padidinama serotonino gamybą. Serotonino kiekis organizme prisideda prie nuotaikos kaitos, reguliuoja apetito ir miego režimą.

Avižose gausu B grupės vitaminų, folio rūgšties, cinko, kurie gali pagerinti mūsų nuotaiką. Reikia nepamiršti, kad avižos vadinamos lėtąja energija, organizmas ją pasisavina per kelias valandas, todėl išvengsite staigaus cukraus padidėjimo organizme, o tai ypač svarbu sergantiems diabetu žmonėms.

Kiti produktai: neskaldytų kviečių duona ar makaronai, rudieji ryžiai.

Kalakutiena

Kalakutienoje gausu triptofano ir amino rūgščių, kurios labai reikalingos seratonino gamybai. Ši mėsa yra rekomenduojama asmenims turintiems skrandžio problemų, kadangi ji labai liesa. Be to, tai mažiausiai alergiją sukelianti mėsa.

Kiti produktai: kiaušiniai, vištiena, sezamo sėklos, moliūgų sėklos.

Špinatai

Špinatų lapuose gausu beta karotino. Tai medžiaga iš kurios organizmas gaminasi vitaminą A. Beta karotinas saugo nuo vėžio, kadangi tai stiprus antioksidantas. Špinatai taip pat be galo vertingas vitamino B šaltinis.

Kiti produktai: lęšiai, juodosios pupelės, šparagai.

Lašiša

Pitsburgo universiteto mokslininkų tyrimai atskleidė, kad žmonės, kurie suvartojo daugiau omega-3 riebalų rūgščių, turėjo smegenyse didesnį kiekį pilkųjų ląstelių, kurios susijusios su emocijų reguliavimu. Buvo padaryta išvada, kad tai geros savijautos riebalai. Žmogaus organizmas pats negamina omega-3 riebalų rūgščių, kurios taip pat sumažina uždegimus, saugo nuo insulto ir tausoja mūsų sveikatą. Dažniau palepinkite savę  gabalėliu lašišos nei mėsos.

http://www.kunasvisamgyvenimui.lt

DNA Fit

TAIP PAT SKAITYKITE