Pavasarį smėlio dėžėse besikapstantys vaikai bet kada gali užsikrėsti parazitinėmis kirmėlėmis, nes niekas nebetikrina, ar smėlis nėra užterštas.
Klaipėdos visuomenės sveikatos centro specialistai anksčiau kasmet pavasarį iš visų Klaipėdos darželiuose esančių smėlio dėžių imdavo mėginius ir tirdavo, ar smėlyje nėra parazitinių kirmėlių kiaušinėlių.
„Kai kuriose dėžėse parazitų tikrai rasdavome, tačiau dabar nežinome, kokia yra situacija, nes mėginių nebeimame”, – teigė Klaipėdos visuomenės sveikatos centro Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėjo pavaduotoja Daiva Karalienė.
Priežastis – taupymo sumetimais šis tyrimas nebeatliekamas, nes taip nurodė Sveikatos apsaugos ministerija.
D.Karalienės žodžiais, darželių vadovai turėtų prižiūrėti, kad smėlio dėžės būtų apsaugotos nuo taršos, jos turi būti uždengtos.
„Tačiau visi žinome, kokia yra situacija. Darželių teritorijos nesaugomos, todėl jose vedžiojami šunys, kurie tuštinasi ir smėlio dėžėse. Aišku, vadovai stengiasi apsaugoti tas dėžes, bet ne visada pavyksta. Būtų gerai tirti smėlį, kad žinotume padėtį, bet yra taip, kaip yra”, – kalbėjo D.Karalienė.
Smėlio dėžių daugiabučių namų kiemuose švara ir tvarka turi rūpintis namo administratoriai. Miesto švaros ir tvarkos taisyklėse yra numatyta, jog smėlis dėžėse, kuriose žaidžia vaikai, turi būti atnaujinamas kartą per metus.
Klaipėdos savivaldybės Butų ir energetikos poskyrio vyriausiojo specialisto Pauliaus Peleckio teigimu, tarp gyventojų kyla konfliktų dėl smėlio dėžių, nes už jų atnaujinimą turi mokėti visi namo kaimynai, tačiau nesutinka tie, kurie neturi vaikų.
„Mano nuomone, smėlio dėžės yra atgyvena, todėl natūralu, kad jų daugiabučių namų kiemuose beveik nelikę. Asmeniškai aš savo vaiko tikrai nevesčiau žaisti į tokias smėlio dėžes”, – savo požiūrį atskleidė P.Peleckis.