Mollers

Vokietijos valdžia nurodė paskersti vėžio chemikalais užterštas kiaules

Vokietijos valdžia antradienį nurodė sunaikinti šimtus vieno ūkio kiaulių, kurių mėsos mėginiuose pirmą kartą buvo rasta padidinta dioksino koncentracija po to, kai praėjusią savaitę patikrinimams buvo uždaryta tūkstančiai fermų.

„Paėmus mėginius, mėsoje aptikta didelė dioksino koncentracija, – sakė žemės ūkio ministerijos atstovas Gertas Hahne’as Žemutinėje Saksonijoje. – Gyvuliai turi būti paskersti ir sudeginti”.

Remiantis Federaline žemės ūkio ministerija, ankstesnių tyrimų metu leistiną normą viršijančios vėžį sukeliančio dioksino koncentracijos nustatytos kiaušinių ir trijų viščiukų mėsos mėginiuose.

Vokietijos valdžia nurodė sunaikinti maždaug 100 tūkst. kiaušinių ir praėjusio ketvirtadienio vakarą patikrinimui uždarė 4700 iš 375 tūkstančių Vokietijos ūkių.

Dėmesio centre atsidūręs šiaurinėje Vokietijos dalyje esantis ūkis buvo vienas iš tūkstančio, kuriems buvo tiekiamas galimai užnuodytų riebiųjų rūgščių turintis gyvulių pašaras.

Nepatikrinti ūkiai liks uždaryti ir negalės realizuoti produkcijos, kol bus patvirtinta, kad juose nėra dioksinais užnuodytų pašarų ir gyvulių.

Antro netoliese esančio ūkio mėsos mėginiuose rasta dioksino koncentracija siekia maksimalią leistiną, sakoma žemės ūkio ministerijos pranešime.

Įtariama, kad šiaurinėje Šlėzvigo-Holšteino žemėje veikianti kompanija „Harles und Jentzsch” pardavė 25 gyvulių pašarų įmonėms iki 3 000 tonų užnuodytų riebiųjų rūgščių, kurios negalėjo būti naudojamos žemės ūkyje ir maisto pramonėje.

Pietų Korėja praėjusią savaitę laikinai uždraudė kiaulienos iš Vokietijos importą, o Slovakija uždraudė šalyje pardavinėti vokišką paukštieną ir kiaušinius. Europos Komisija tokias šalių taikomas atsargumo priemones pavadino neproporcingomis.

Didžioji dalis iš 4 700 praėjusią savaitę uždarytų ūkių vėl veikia. Vokietijos tikisi, kad netrukus jų pavyzdžiu paseks ir likusieji.

Pirmadienį veiklos apribojimai dar buvo taikomi 558 ūkiams.

Vokietijos vyriausybė anksčiau pranešė, kad rasti dioksino kiekiai tiesioginio pavojaus visuomenės sveikatai nekelia ir ji mano, kad užteršti pašarai į kitas šalis nebuvo eksportuoti.

Nors pirmadienį Europos Komisija pranešė, jog pašarų siuntos buvo eksportuotos į Prancūziją ir Daniją. Į Nyderlandus buvo eksportuotai 136 tūkst. kiaušinių, dalis kurių pateko į Didžiąją Britaniją.

Europos Komisija antradienį taip pat perspėjo, kad svarstys galimybę reguliuoti tam tikromis priemonėmis ES pašarų pramonę, jei to negali padaryti patys gamintojai.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE