Biorythm

Vokietijoje – antrasis paukščių gripo protrūkis

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba gavo informaciją iš Pasaulio gyvūnų sveikatos organizacijos, kad Vokietijoje, Mecklenburg – Vorpommern žemėje, Kobando regione paukščių fermoje nustatytas mažo patogeniškumo paukščių gripo atvejis.

Paukščių fermoje buvo laikoma 17 000 paukščių. Visi paukščiai bus sunaikinti. Įvestos papildomos priemonės, nustatytos apsaugos ir priežiūros zonos, atliekama dezinfekcija bei laukinių paukščių tyrimai.

Specialistų nuomone, įtariama, kad naminiai paukščiai galėjo užsikrėsti kontakto su laukiniais šio viruso nešiotojais metu.

2010 metais paukščių gripo atvejai nustatyti  Danijoje, Vokietijoje, Italijoje, Olandijoje, Vengrijoje, Rumunijoje ir Bulgarijoje.

„Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba vykdo paukščių stebėsenos programą. Pagal šią programą šiemet ištirta 215 laukinių ir 73 naminių paukščių mėginiai. Nenustatytas nei vienas teigiamas patogeninio paukščių gripo atvejis”, – sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Skubios veiklos ir užkrečiamųjų ligų centro vedėjas Mindaugas Kašinskas.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE