REXSAN

VMVT informuoja: į Lietuvą įvežtas nesaugus mėsos gaminių marinatas nepanaudotas ir bus saugiai sunaikintas

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja apie skubų tyrimą dėl informacijos, kad į Lietuvą įvežta 350 kg nesaugaus aliejinio prieskonių mišinio mėsos pusgaminių paruošimui „Marinol Eco BBQ” (tiekėjas Lay Gewurze, Vokietija, partijos Nr.P10310992, geriausias iki 11/11).

Tyrimas pradėtas gavus pranešimą Europos Komisijos Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF. Jame informuojama, kad Vokietijos įmonės pagamintame aliejiniame mėsos gaminių marinate nustatyta teršalo benzo(a)pireno koncentracija, viršijanti didžiausią leistiną. Vilniaus miesto VMVT pareigūnams patikrinus Lietuvos-Vokietijos didmeninės prekybos įmonę UAB „Lay Baltija”, jos sandėlyje rasta 220,5 kg aliejinio prieskonių mišinio „Marinol Eco BBQ”, skirto įvairių mėsos pusgaminių paruošimui. Taip pat nustatyta, kad 129,5 kg buvo parduota UAB Palink.

Kaip pareigūnus informavo UAB „Lay Baltija” atstovai, įmonė, iš tiekėjų gavusi informaciją apie nesaugų aliejinį prieskonių mišinį „Marinol Eco BBQ”, nedelsiant ėmėsi būtinų veiksmų, kad nesaugus maisto produktas mėsos gaminių paruošimui nebūtų panaudotas ir kaip galima greičiau sugrąžintas įmonei.

2011-01-14 Vilniaus m. VMVT sprendimu UAB „Lay Baltija” uždrausta platinti ir nurodyta nesaugų maisto produktą saugiai sunaikinti. Įmonės direktoriui už nesaugaus produkto platinimą, skirta administracinė nuobauda.


Maisto ir vet. tarnyba

TAIP PAT SKAITYKITE