Mollers

Vilniaus miesto universitetinėje ligoninėje vaikų laukia jaukios ir šviesios palatos

Iškilmingo renginio metu, po dvejus metus trukusios rekonstrukcijos, buvo atidaryti Vilniaus miesto universitetinės ligoninės (Antakalnio g. 57) Akušerijos ir ginekologijos bei Vaikų ligų skyriai.

„Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad nuo šiol į pasaulį ateinančius vaikus pasitiks šilta ir jauki aplinka. Ši ligoninė – tai vartai, kur mažieji vilniečiai ateina į gyvenimą, kur gydomi ir išgydomi mūsų vaikai. Manau, kad galime drąsiai sakyti – tai viena svarbiausių Vilniaus vietų”, – sako Vilniaus meras Vilius Navickas.

Nuo stogo iki pamatų buvo renovuoti Akušerijos ginekologijos, Gimdymo, Naujagimių, Vaikų ligų skyriai. Pakeisti stogai, langai, durys, grindys, šildymo, kanalizacijos sistemos. Po rekonstrukcijos visuose skyriuose palatos – tik dvivietės. Be to, kiekvienoje palatoje yra atskiras dušas ir tualetas.

Už beveik 14 mln. litų iš pagrindų rekonstruota 9 tūkstančiai kvadratinių metrų VMUL patalpų. Remontui daugiausiai lėšų skirta iš Valstybės investicijų programos – 4,5 mln. Lt, o taip pat iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų – 4,2 mln. Lt ir Valstybės privatizavimo fondo – 2 mln. Lt. Dar 1 mln. Lt buvo skirta iš Privalomojo sveikatos draudimo restruktūrizavimo fondo, 752 tūkst. Lt skyrė Vilniaus miesto savivaldybė, 731 tūkst. Lt ligoninė turėjo nuosavų lėšų.

Per metus VMUL Akušerijos ginekologijos klinikoje gimsta per 3900 kūdikių, Vaikų ligų skyriuose gydoma beveik 3000 vaikų.


Vilniaus miesto savivaldybe

TAIP PAT SKAITYKITE