Magne SLEEP FAST

Vėžio informacijos centras vėl tęsia savo veiklą

Šiandien, kovo 1 d.,   Nacionalinio vėžio instituto vestibiulyje duris vėl atvėrė Vėžio informacijos centras (VIC). Kartu su VIC šiandien startuoja ir 2017 metų „Paciento mokykla“, kurios seminarų metu įvairių sričių specialistai pacientus supažindina su jiems aktualiomis temomis.

„Labai maloni specialistė mane išklausė ir atsakė dalį rūpimų klausimų. Dar gavau informacinę knygelę apie gimdos kaklelio vėžį, kad galėčiau paskaityti plačiau apie savo ligą. Toks informavimo centras yra labai svarbus, nes tik išgirdęs vėžio diagnozę sutrinki  – kuri informacija teisinga, kuri ne. Centro darbuotojai tave nukreipia tinkama linkme, išklauso“ – sako NVI pacientė Virginija.

„Mūsų misija yra šviesti sergančiuosius, jų artimuosius, savanorius ir  visuomenę, formuoti tinkamas nuostatas apie onkologines ligas, jų gydymą ir gyvenimą sergant onkologine liga. Siekdami grįžtamojo ryšio sukūrėme ir „Paciento mokyklą“, kurios metu pacientai gali ne tik išgirsti specialistus kalbančius jiems rūpimais klausimais, bet ir užduoti klausimus ar siūlyti norimas temas kitoms paskaitoms“, –  pacientės  mintis papildo VIC dirbanti klinikinė psichologė Sandra Birbilaitė.,

Šiandien prasidėjo ir „Paciento mokyklos“ seminarų ciklas. VIC organizuojamos „Paciento mokyklos“ seminarai skirti pacientams ir jų šeimos nariams. Seminarų metu pacientai  mokomi savirūpos po onkologinių ligų gydymo, jiems sudaroma galimybė pabendrauti su kitais vėžiu sergančiais žmonėmis, pasidalyti patirtimi ir išgirsti specialisto nuomonę, užduoti klausimus.

Seminarų ciklą pradėjo gydytojas onkologas radioterapeutas Romualdas Mickevičius seminaru tema „Spindulinis gydymas ir jo ypatumai“.

Apie VIC

Vėžio informacijos centras Nacionaliniame vėžio institute  jau daugiau nei 15 metų ir teikia moksliškai pagrįstą informaciją apie onkologines ligas, padeda palaikyti ryšius tarp gydytojo ir paciento. Pacientas VIC gali gauti ne tik informaciją, bet ir psichosocialinę pagalbą. VIC rengia seminarus ir mokymus tiek pacientams, jų artimiesiems, tiek specialistams dirbantiems onkologijos srityje.

„Paciento mokyklos“ seminarai vyksta trečiadieniais, 15 val. Nacionalinio vėžio instituto patalpose, Didžiojoje salėje. Seminarai yra NEMOKAMI. Platesnę informaciją apie konkrečias datas ir temas galite rasti čia: http://www.nvi.lt/?page_id=3526&lang=lt .

VIC dirba darbo dienomis nuo 8:00 iki 15:00. Centre teikiama informacija negali atstoti gydytojo konsultacijos.

TAIP PAT SKAITYKITE